Her Müslümanın Ölünce Cennete gidecegine inanıyormusunuz?

Her Müslümanın Ölünce Cennete gidecegine inanıyormusunuz?
Kelime-i Şehadet getiren her müslümanın hırsız katil dolandırıcı din tüccarı bebek katili tecavüzcü olsa bile...
"Her Müslüman Cennete gidecek mi tabi cezasını çektikten sonra"
Hadis-i Şerif
Bilmiyorum bana biraz ters geliyor ya size?

0|0
7|17

En İyi Kız Görüşü

• Eger gerçek bir musluan olarak olduyse evet , sirat koprusunden geçebildiyse , Peygamber efendimizin (sav) sefaatinden nasiplendiyse evet

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim :) diger ateist EIG benimkiyle zit olmus ama olsun haha :D

En İyi Erkek Görüşü

• Gitmeyeceksiniz çünkü hepsi birer yalan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Her müslümanın cennete gideceğine inanıyorum da her müslümanım diyenin gerçekten müslüman olduğuna inanmıyorum. Yani a kişisi cennetlik b kişisi cehennemlik muhasebesi yapmıyorum kafamda yanlış anlaşılmasın. Ama ayette ne diyor: "İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece “İman ettik” demeleriyle bırakılacaklarını mı sanıyorlar?"(Ankebut/2)

0|2
    0|0
  • Evet cezasını çekince.

0|1
    0|0
  • Kafanda var mi senin? Onu sadece Allah bilir !

0|1
    0|0
    • Kafamda degil Kuran-ı Kerim'de yazıyor kelime-i şahadet getiren her müslüman cezasını çektikten sonra Cennete gidecek diyor. İstersen sende bir araştır küfür etmeden evvel bir zahmet...

• her müslüman kelime-i şehadet getirebilecek mi bakalım?
    müslüman olarak yasamak gerekir öyle ölebilmek icin?
    müslüman olarak olmek çok zor bence.
    bu durumda cenneti hak etmek çok zor.

0|0
    0|0
  • Asla inanmam vennet oyle kolay degill bence musluman gibi gorunup imansiz olan cok var

0|1
    0|0
    • İşidcilerin alnı secdeden kalkmıyor sonuçta her türlü ibadeti misli misli yapıyorlar...

• Cennete inanmıyorum. Tanrıyı ve dinleri de tanımıyorum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Şöyleki yani lafta değil gerçekten müslümansa günahlarını çekip hak dine inandığı için evet cennete elinde sonunda gidecek ama dediğin gibi çok büyük günahları varsa Allah son nefesinde kelimei şahadeti o insana nasip edermi ya da bize basit geliyor günahlarını çektikten sonra gider o günahlarını nasıl çekecek çekene kadar neler çekecek bunları düşündünüzmü öyle kolay değil nasılsa cennete gidicem ama gitmeden nolucak? Dünyada bir denesinler bakalım 1 dakikalıkd olsa yani ters bir durum yok günahlarını çekmek senin söylediğin gibi basit değil.

0|1
    0|0
    • Ben basit demedim sadece ironi yaptım. Hadis-i şerif böyle buyuruyor. ve cennetin bu kadar ucuz olmasını aklım almıyor tabi ki...

• Bende ucuz olmadığını anlatmaya çalıştımda yorumumdan anlamadın sanırım cennet ucuz filan değil öyle bir hadisi şerifte yok.

• Hepsinin sonu Hellheim.

0|1
    0|0
  • Her Müslüman cezasını çektikten sonra cennete gidebilecek bile olsa,
    o saydığın suçların cezası çeke çeke bitecek mi bakalım..

Milyarlarca yıl boyunca sürekli yanıp, her seferinde iyileşip, sonra tekrar yandığını düşünsene..

0|1
    0|0
  • Su testisi su yolunda kirilir sen muslumanim de ama hic musluman gibi yasama son nefeste kelimeyi şehadet getittirir mi Allah

0|1
    0|0
    • Ben demiyorum bir zahmet internetden araştır. Hadis-i şerif diyor...

• Sen istemeden biri oldursen katil oluyosun ebedi cehennemi aklin kesiyo mu senin ya da en yakin akraban hirsizlik yapti sonra pisman oldu tovbe etti ebedi cehennemi aklin aliyo mu?

• @fatoş_istanbul Senin turk onun arap olmasi bir anlam ifade etmiyo benim icin ne olursa ol gel dusunce yapisina sahibim daha dune kadar imfden borc alip onlara peskes cekerkende Türklugunle gurur duyomuyun benim musluman ejdadim bir fermanla fransada dansi yasak etti bunu turk oldugu icin degil musluman oldugu icin Allahinda yarimiyla olmuştur sen onu arap oldugu icin eziyosun o beni turk oldugum icin eziyo sonuc ne birbirinizi yemekten baska bisey degil insanlari kirarak hic kimse hic bisey elde edemez ayrica sen turk olmayi sevmedigin gibi oda arap olmayi secmedi insanlarin durusuna bakicaksin dusuncelerine hedafine bunlar yamuksa dunyanin en buyuk turku olsa sikiti

• Bilmiyorum da kendim için inanmıyorum yanacak gibi hissediyorum diğerlerini bilmiyorum cennet sor gibi ya

0|0
    0|0
  • *Müslümanım diyen herkes musluman olmayabilir. Kendini gerçekten öyle bilse dahi olmayabilir.
    *Kişinin ölüm anında imansız gitme ihtimali vardır.
    *İmanlı olarak ölenler de önce cehenneme sonra cennete gidebilir.
    *İmanlı ölenlerin bir kısmı cehenneme uğramadan cennete gidebilir.
    * İmanli olen bazı kimseler o kadar iyi olabilirler ki sorgu sual olmadan hesap vermeden direkt cennete de gidebilirler.

0|0
    0|0
  • İyi müslümanlar cennete
    kötü mislimanlar her yere
    ateistler nereye nereye gidierler
    (çıtır kızlar)

0|0
    0|0
  • Orasını Allah bilir. Bize düşen iyi bir birey olmak, kulluk vazifesini yerine getirmek.

0|0
    0|0
  • valla kusura bakmasınlar yok öyle üç kuruşa beş köfte..
    katil tecavüzcü olacan bide sonunda cennete gidecen !!
    zaten o tür insanların Müslümanlıkla alakası yok. Müslümanım diyorsada yalan konuşuyordur.. Müslümanlık laf ile değil amel iledir..
    tecavüzcü ve katil biri zaten dinden çıkar islamla alakası kalmaz o yüzden o tür insanlara bol ateşli ve irinli cehennem çukurlarında ebedi yanmalar diliyorum.. ateşleri bol olsun..

0|0
    0|0
  • neden ters adam cehehnnemde atıyorum 1000 yıl yanacak sonra girecek cennete allahın adaletinden şüphe edilmez fatih terimiz güzel sözü vardır hekesin adaleti şaşar ama allahınki asla :D

0|0
    0|0
  • Ameline göre, kimi yandiktan sonra kimi yanmadan ama sadece imanini kurtaranlar girecek

0|0
    0|0
  • ben müslümanım demekle kurtulunmayacağı da yazıyor Kuranda.

0|0
    0|0
  • Genel olarak inanmıyorum

0|0
    0|0
  • İmansız gitmek diye bir şey var.

0|0
    0|0
  • Bu iş öyle kolay değil. Kalpten gelen imanı varsa ancak önceki yaptıklarının cezasını ödedikten sonra cennete gitme ihtimali var bence. İhtimal diyorum çünkü peygamberimiz harici cennete gideceği kesin olan birisi yoktur ve bu konuda takdir Allahındır. Aksi halde yaşamı boyunca kötülükler yapmış birisi son anda Kelime-i Şehadet getirse ve bunu sırf cezadan kurtulmak için yaptıysa tabiiki bunun gerçek bir imandan mı geldiği ya da son bir hamlemi olduğu değerlendirilecektir.

0|0
    0|0
  • sana ters olan değil, ALLAHın ne dediği önemli derim.

0|1
    0|0
Yükleniyor...