Niye herkesi aynı kefeye koyuyorsunuz?

Ben Malatyalıyım ve kürdüm ama pkklı değilim ailem sülalem hepsi böyle. Hiçbir zaman bu vatana ihanet etmedik hiçbir zaman kardeşlerimizi katletmedik. Ailenin erkekleri askerliklerini yaparlar hatta askerlik yapmayana kız bile verilmez bizim ailede. Bir takım milliyetçiler sürekli tüm kürtleri aynı kefeye koyuyor. Milliyetçiliğiniz sadece kürtlere karşı. Niye bir Amerikalıya, İngilize veya Fransıza değil? Batı batı diye ölüyorsunuz. Artık şunu anlayın her Türk aynı olmadığı gibi her Kürtte aynı değildir. Her milletin içinde çürük yumurta vardır ama kalkıp da bunu tüm millete yükleyemezsiniz. Şehit olan askerlerin içinde kürtlerde var. Onlarda mı pkklı? Onlarda mı hain? Yazık gerçekten yazık hepimizin günahını alıyorsunuz. Ayrıca pkknın içinde sadece kürtler yok. Türkler, yabancılar ermeniler de var. Dinleri müslümanlık bile değil. Allah rızası için anlayın artık şunu.

1|2
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Sana katiliyorum. Yakin bir alevi arkadas var. Derler ki aleviler namaz kilmaz. Biz adamla her cuma namazina gideriz. Adam oruc tutar. Milliyetcidir ve kurt oldugunu saklmaz. Hdp ye oy vermez. Pkk yi lanetler. O yuzden sana katiliyorum. Onyargili olmayin. Kisileri uzaklstrmayin dislamayin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Akıl işi değil. Türk olunca iyi olunuyor galiba. Türk olup vatana ihanet eden ya da katil olan hiç yok zaten. Böyle saçma sapan düşünceler var ya.
    İnsanın kafası çalışmayınca böyle oluyor işte.
    Gerçekten fazlasıyla Kürt düşmanı olanlar var. Valla ben onları insandan saymıyorum.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• hitler ve stalin bir barda oturmaktadırlar. bir adam içeri girer ve barmene bunlar hitler ve stalin... değil mi diye sorar. barmen "evet, onlar" der. sonra adam onlara doğru yürür ve sorar: "selam, ne yapıyorsunuz?" hitler cevaplar: "3. dünya savaşını planlıyoruz." adam sorar. "gerçekten mi? neler olacak?" hitler :"bu sefer 14 milyon yahudiyi ve bir bisiklet tamircisini öldüreceğiz" der. adam sorar: "bir bisiklet tamircisi mi?" hitler stalin e döner ve der ki: "gördün mü, sana kimsenin 14 milyon yahudiyi takmayacağını söylemiştim..

1|0
    0|0
  • Böyle düşünenler küçük beyinli varlıklar aklı başında insan zaten böyle bir sınıflandırma yapmaz

1|1
    0|0
  • Evet. Malatyalilar kurt ama malatyalilardan hic ihanet duymadim. Malatyali tanidiklarim var.
    Bende hic sevmiyorum bu genellemeyi.

1|0
    0|0
  • Zaten böyle herkezi aynı kefeye koyanların milliyetçilikle uzaktan yakından ilgisi yok

1|0
    0|0
  • haklısın herkes aynı değil

1|0
    0|0
  • bir kere malatyaliyim diyip kürt üm dedinmi genelleme yapmış olursun bende malatyaliyim ama kürt değilim her şehirde ve ülkede kürt ve türk laz var

0|0
    0|0
    • Ben her Malatyalı kürttür demedim.

• bende buna bir açıklık getirmek istedim çoğu insan böyle düşünüyor senin kalpin temiz oldukdan sonra bir önemi yok cahiller konuşur

• Kusura bakma samimiyetinize inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • ben ayni kefeye koymuyorum ama bende nefret edebiliyorum cünkü ben neden dogunun elektrigini suyunu ödüyorum ülkem neden fakir bunun cezasini cekmek zorundamiyiz olan bize oluyo saten durumumuz kötü, gezicilerde ayni sekilde ülkeyi yakip yiktilar parasi bizden cikti nefret edilmeycek gibi değil sende hak ver az

0|0
    0|0
    • Doğudaki herkes kaçak kullanmıyorum. Gidip gördünüz mü doğuyu? Lütfen genelleme yapmayın.

• Ben hiçbir zaman bir milleti sadece bir takım insanları yüzünden yargılamadım. Kendim yaşadığım için hiçbir zaman ön yargı ile bakmadım. Ama sizede bazı konularda hak veriyorum. Bazıları yüzünden düşüncüleriniz olumsuzlaşıyor.

• ben irk ayrimi yapmam yapanda saten kötüdür cahildir, hatta din ayrimida yapmam dine davet ederim kötü sekilde diye değil o gavur kötüsün dinimize gel diye değil , güzel sekilde dinimi anlatirim gelirlerse gelirler, saten din dedigimizde adalet kitabi psikoloji kitabi insanlari daha iyi anlamsa vs kitabidir bunlari bilmeyenin saten müslüman oldugu söylenemez cahildir

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...