Sosyal fobi beni bitirdi :( yardım eder misiniz hergün dahada ölüyorum?

Her sabah işe giderken neler çekiyorum bir bilseniz :( durağa giderken ya da otobüse binerken hep başım eğik hep tenhada otobüs bekliyorum. birisi bakınca bana mı baktı neden baktı acaba içinden beni küçümsedi mi bunları düşünmekten yoruldum 4 yıldır. zamanında burun estetiği yaptırdım sonrasında burnum herkes tarafından çok güzel denmesine rağmen bazı kişiler gülüyordu hatta kahkaha atıyolardı. tipsiz falan da değilim bunu ben değil beni tanıyanlar söylüyor ama gerçekten bana bakınca alay edenler var ve bunu farkediyorum takıntı falan değil özellikle dikkat ettim. napıcam bilmiyorum çaresizim bitiğim. diğer gülen ve rahat dolaşan insanları görünce imreniyorum çok çaresizim :(

Güncellemeler:
Arkadaş çevrwm çoktu hiç kalmadı. yolda biriyle karşılaşmayim diye dua eder oldum. konuşurken gözlerine bakamıyorum sağa sola bakarak konuşuyorum

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Neden kendini sevmiyosun ki?
    Diğerlerinden hiçbir eksiğin yok.
    Milleti umursama, rahat davran.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sosyal Fobi Adında Korkaklık İşte. Dayak Yerim Diye Korkuyosun. Korkak Olma. Korkak Olmadıgın Zaman Sorun Biticek.

0|0
    0|0
    • Haklısın belkide

• #GizliSoruyuSoran Kardesim sorun kapandigi icin buraya yazarak yardim etmek istedim. Sosyalfobi bendede vardi hergecen yil ilerliyordu ve herseyime engel oluyordu. Psikiyatriste gittm , psikiyatri bunun yasanmis veya hic yasanamamis duygularin etkisiyle olusacagini veya normaldede var olan cekingenligin yasanmis yasanmamis duygularin etkisiyle dahada buyuk artis gosterdigini, butun insanlarla olan iletisimini etkiledigini soyledi. Bu yuzden bana gecmisle ilgili duygu anlaminda ne hissedip hissetmedigimi sordu. Mesela kardesim senin dogdugundan beri dusundugunde cocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya normal sekilde sevdigin biri oldu mu veya olmadi mi? Yalnz platonik veya normal hoslantiyi sormuyorum 'sevdigin' diyorum yani hoslantidan biraz fazla aska yakin sadece biraz ufak bir duygu? Bu soru cok onemli cozum yolunun dogru sekilde bulunabilmesi icin. Eger benim gibiyse aynilarini sanada anlaticam bundan kurtulma yontemlerini.

• Ama iyi dusun bu az onve sordugum soruyu, yanlis cevaplarsan hicbir işe yaramiyormus bu yontem

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• umurdamıcaksın kardeşim diğer insanlar senden ne kadar değerli bırak şu canım insanları kimseyi umursama

0|0
    0|0
  • Bir terapistle görüşebilecek durumun var mı?

0|0
    0|0
    • Var kaç kere psikiyatre gittim ilaç verdi hep paxil ama sonuç aynı çöktükçe çöktüm

• Psikiyatri tek başına bir işe yaramaz. İlaçlar sadece yardımcıdır. Ne yazık ki bizim dediklerimiz de yaramayacaktır. O yüzden bir iki haftada bir görüşebileceğin bir psikoterapist bul bence. Ne yazık ki ilk bulduğun terapist sana uygun veya işinde iyi olmayabilir; bu yüzden terapist değiştirmekten de çekinmemelisin. İstersen bu konuda araştırma yap, özellikle terapist seçerken nelere dikkat etmen gerektiğini öğren. Mesela, özellikle de Türkiye'de, bunun eğitimini almayıp terapistim diye geçinen var.

• Baba özgüven sorunun var onu halletmen lazim aynada gordugun kisiyle mutlu olmayi ogrenmen lazim

0|0
    0|0
Yükleniyor...