Arkadaşlar size göre sosyallik nedir?

Arkadaşlar herkesin farklı bir bakış açısı olduğu için soruyorum. Size göre sosyallik nedir? Asosyal bir insan nasıl sosyalleşir? Sosyalleşmek yeni ortamlara girmek daha fazla insanla tanışmak için neler yapılmalıdır? Sorum ciddidir. Saçma sapan şeyler yazacaklar hiç zahmet etmesin.

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• En basitinden bir iletişim kursuna giderek bunu yavaş yavas da olsa aşabilirsin.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sosyallik sanılanın aksine 500 tane arkadaşı olması değil insanın..

Sosyallik denilen kavram kişinin iletişim kuvettetine kendini doğru ifade etmesi çekinmeden, fazlasıyla girişken konuşkan insanlarla iletişimi iyi olması demek.

Sorun sosyallikte ki çevre bence

Zira her gece barlarda sürten boş amaçsız gezen bir sürü arkadaşı olan sosyal bir kimse ile daha entelektuel seçici kaliteli doyurucu bir çevre yaşam bişeyler kazandiran arasinda çok fark vardır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İnsanlarla dialoğun güçlü olmasıdır sosyallik. Duygularını ve kendini doğru ifade etmeyi bilen insan sosyaldir. İnsan yalnızlığından sıyrılıp rahat ortamından çıkarsa çok insanla sohbet etmeye çalışırsa kısacası bu durumun üzerine giderse sosyalleşmeye başlar. Bol bol pratik yapmak gerek yavaş yavaş yol katedilir biraz sancılı bir süreç. Ama uğraşmaya değer.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Sosyallik çay ocağında çay da içmektir , otobüse de binmektir yeri geldiği zaman da kitap okumaktır. Farklı yerlerde farklı şekilde yorumlanabilir...

0|0
    0|0
  • Asosyal, sosyal olmanin tersi olan durum. Sosyal ise toplumsal iliskiler babinda guclu iliskileri olan varlik. Bu durumda asosyal arkadas sahibi olmayan ya da olamayan degil, kendisine yakin arkadaslari olmayan kisi olur. Peki nasil asosyalken sosyal olunur. Bir insan asosyalse, toplumun onden beklentilerini, kendi kisisel beklentilerinin cok daha ardina gizlemis uzaklasmis demektir. Bu durumda toplumu anlamaya calismakla sosyallige adim atmis olabilir...

1|0
    0|0
  • Sosyallik diye bişey yok evden işe, işten eve takılıyorum arada iddaa bayisine gidiyom o kadar

0|0
    0|0
  • arkadasin cok olmasi

0|0
    0|0
  • İyi bir müslüman.

0|0
    0|0
Yükleniyor...