Erkeklerin bukadar ozgur olup kizlarin bazi seylerde kisitlanmasi neden?

Mesela gece gec bir saate erkegin eve girmesi normalken kizlarinki neden anormal karsilaniyo

0|0
18|27

En İyi Erkek Görüşü

• Sen gece gez ve eve geç git gidebiliyorsan tabi, o mahlukatlar seni yakaladığında yapacaklarını hayal edemeyeceğin mahlukatlar yüzünden kızların gece dışarıda olması anormal karşılanır yanında seni koruyacak bir erkek kardeş boşuna gönderilmiyor anlayacağın ^^

0|0
    0|0
    • ahahahahahah ne biçim düşünce bu kardeşim. biz kendimizi koruyamayız yani, size muhtacız öyle mi? :dd saçma sapan düşünceleriniz var. kadınları koruyacak biri varsa onlar sizler değilsiniz. hem kimden koruyosunuz? kendinizden mi?

• @minihisteri Siz hangi gözünüzle okuyorsanız lütfen o gözünüzle doktora gidin. Benim burada tecavüzcü savunduğum yok.

• Ablamla ben eşitiz istediği kararlar uğrunda davranış sergileyebiliyor ama ailesi olarak endişeleniyoruz tek başına yaşadığı için. "Gel" diyoruz "Gellan buraya" değil

En İyi Kız Görüşü

• Kadın ve erkek kas yapısı bakımından farklıdır. O nedenledir ki bir kadın karşısındaki erkeğe karşı fiziksel olarak kendini savunamaz.
    Gecenin karanlığında ise bütün çirkinlikler ortaya çıkar. Burada bütün erkekleri bir tutmamakla birlikte kızlara getirilen yasakların toplumumuzun eğitimsizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum.
    Evet bütün dünyada kadın olmak zordur. Eminim erkekler de burada bana hak vereceklerdir. Her zaman en çok incinen kadınlardır, adı çıkan kadınlardır. Erkeklere bu anlamda bir zorluk yoktur.
    Bu böyle gitmemelidir tabi ki. Ama bu bir gerçek.
    Erkeklere tecavüz etmemeyi öğretmek yerine kadınlara tecavüze uğramamaları için dikkatli olmalarını öğreten bir toplum oluyoruz malesef.
    Demem o ki ben kadın erkek eşitliğini değil kadının üstünlüğünü savunuyorum her zaman. Kadın şu şartlarda kendini değersizleştirecek, arada bırakacak durumlardan kaçınmalıdır ki kendini koruyabilsin. Bu gerçeklerle yapabileceğimizin en iyisi budur diye düşünüyorum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Gece gece seni hastanede tecavüz yüzünden yatarken almamak için..

#Vesselam

1|1
    0|0
  • Toplumsal kültür ve kıstaslar. at avrat silah düşüncesi. ve kadınların erkekde sahip çıkma beklentileri erkeğin ise doğasındaki benim bölgem benim gücüm güdüleri. Esasen derin bir sosyoloji vardır bunun altında.

0|1
    0|0
  • Yani haberlerde hep tecavüz olayları falan oluyo ve bu tecavüz olayları büyük bir çoğunlukla bayanlara yapılıyı o yüzden olabilir

0|0
    0|0
  • siz vajina taşıyor sunuz biz pens mevzu bu

0|0
    0|0
  • Gelenek. d abazan gayniyo ortalik

0|0
    0|0
  • Erkek yapınca başarı. kız yapınca... luk olarak görüldüğü için. halbu ki ikiside... luk :)

1|0
    0|0
  • adaletsizlik işte ama kızlarıda özgür bırakırsın aile için zorrr

0|0
    0|0
  • Anne olunca anlarsın.

0|0
    0|0
  • Ataerkil

0|0
    0|0
  • Aslında bu konuda haklısınız

0|0
    0|0
  • Çünkü biz hero varliklariz

0|0
    0|0
  • Kızlarda

0|0
    0|0
  • bilmem ki toplum gereği işte

0|0
    0|0
  • Çünkü burası Türkiye 😎😎

0|0
    0|0
  • Hadi buyur buradan yak
    Koza cvp verin hadi bakalım hadi

0|0
    0|0
  • kız her zaman en cok namustan zara goruru dusuncesıyle

0|0
    0|0
  • cunku türkiyede yasıyorsun

0|0
    0|0
  • Geç eve girince ne faydana oluyor egon mu tatmin oluyor

0|0
    0|0
  • cunku bazi erkekler kizlara ozgurlugunu yasatmadigi icin...

0|0
    0|0
  • Adet, gelenek görenek, bulunduğumuz coğrafyanın kültürü, töre.. bu böyle devam eder gider.

0|0
    0|0
  • Haklisin anormal erkek neyse kızda odur her boku yiyen eleman kardesi birini sevince dünyayı dar ediıo namus bekçisi kesilio

0|0
    0|0
  • o degilde bir kiz seks isteyince normal ama bir erkek isteyince neden sapık oluyor bide burdan bak ;)

0|0
    0|0
  • Kültür ve dinden dolayı

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 17

• bence kız bedenen kendini koruyamayacağı için erken saatte girmeli. erkek de aynı şekilde onun da başına bir şey gelebilir ama erkek bir nebze olsa da kendini koruyabilir. ama kimse şunu düşünmüyor : insanlara zarar veren laf atan alemlere akan benim oğlum da olabilir diye bence erkekler de kisitlanmali

1|0
    0|0
  • Fiziksel olarak eşit olmadığımız için.

0|1
    0|0
  • Ben de istedigim saatte giriyorum eve

0|0
    0|0
  • Bunlar hep aydınlanamamış toplum gelenekleri..

0|0
    0|0
  • Tecavüzlerin daha çok kızlara yapıldığını düşünürsek normal

1|1
    0|0
  • İslam

0|0
    0|0
  • Demekki bu kadar ozgur olduklari icin geceleri tehlikeli oluyor. Asil onlarin ozgurlukleri alinmali.

0|0
    0|0
  • Bu soruyu bir abaza topluluğuna sorduğunun farkına varirsan cevap ortada

0|0
    0|0
  • O aileden aileye değişir.

0|0
    0|0
  • benim karşılanmıyor. ailem hiç cinsiyet ayrımı yapmaz<3

0|0
    0|0
    • Olmasi gereken bu sadece senin ailenin degil butun insanligin yapmamasi gerekiyo sonucta

• i bneler öyle karşılar

0|0
    0|0
  • Çünkü geri kafalılık aşkım

0|0
    0|0
  • çünkü toplum dayatması

0|0
    0|0
  • Aynen ya sürekli çevrenle o yuzdns birbirimize gidiyoruz

0|0
    0|0
  • Gelenek görenek töre vs hepsinin canı cehnneme

0|0
    0|0
  • İşte ben du bunu diyorum

0|0
    0|0
  • Biz kızız çünkü hiç bir şeye hakkımız yok ama erkekler istediğini yapabilir sonucta erkek insanlar bunu böyle yargılarlar malesef canım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...