Arkadaşlar sizcede ceza az değil mi?

Benim dayımı küçük bir yanlıs anlaşılma yuzunden kalbinden bıcaklayarak öldürdüler. Daha 1 senelik evli bir aylıkta bebeği vardı ve katile 20 yıl ceza verildi bir can suçsuz yere alındı ve 20 yıl ceza az değilmi?

0|0
11|26

En İyi Erkek Görüşü

• Kasten adam öldürmenin cezası müebbettir.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Beddua etmeyi sevmiyorum ama o 20 yıla da sağ çıkamasın pislik ya bir aylık bebiş ooff off çok zor olacak 😔 Başınız sağ olsun canım benim, mekanı cennet olsun..

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• 365 çarpı 20 ben hesaplıyamadım demek yeterli kanka
    Öleni geri getirmez kalanı teselli etmez
    Mekanı cennet olsun

2|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin.20 yıl bir hayat zaten olur gider içeride

1|0
    0|0
  • Beğenmediginiz gericilik diye assagiladiginiz Allahin kanunlari olan şeriat hükümlerine göre o adamda kalbinden biçaklanarak öldürülmeliydi

1|1
    0|0
    • şeriat yanlısı değilim fakat iyi bir cevap vermissin başkasına gelince rahmet bize gelince zahmet oluyor adalet bu değildir en azından beşer aklının su an eriştiği adalet kavramı bu değildir

• @ibracadabra Allah yarattiği kullarini kendilerinden iyi tanir neyin adalet olup neyin olmadigini en iyi o bilir, açik seçik emretmiştir kısası yani kanın bedelinin yanliz kanla odenecegini, sadece bu degil mesela hirsizlarin kol bacaklarinin kesilmesi, uyusturucu satanlarin bagilmli olan kisileri öldürmüş kabul etmesi ise ictihattir yani alim gorüsü cunku bagimli olan kisi er ya da gec uyusturucudan ölecektir

• Çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin.

3|0
    0|0
  • Az tabi. Kasten adam öldürmenin cezası en azından müebbet ceza olmalı.

1|0
    0|0
    • zaten öyle kanun lafzinda fakat bu ölümle somculanan her suça öyle uygulanmıyor suç ve suçun unsurları oluşum şekli sanigin kişisel durumu ve magdurun nitelikleri de göz önünde bulundurulmali

• Bu ülkede 20 yıl cezayı herkese vermezler bence gayet iyi ama içeride iyi bakmıcaksın boşta yatmıcaklar amelelik yaptıracan ağır iş.

1|0
    0|0
  • Bize göre az, TCK'ya göre değil

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin turkiyede yine iyi ceza veriyorlar hollanda en cok bir 10 sene verirler bir kac sene yatiktann sonra kosulu serbest birakirlar

1|0
    0|0
  • 20 yıl az olabilir.
    Ama yaradan bize bir ömür bahşetti ve her canada bir süre
    kaderde yazılan olur o şekilde olmasaydı çok iyi olurdu üzüldüm ama vadesi dolan bir şekilde veda ediyor.
    mekanı cennet olsun deyelim.

1|0
    0|0
  • diyorum idam gelmeli

1|0
    0|0
  • bu ülkede adalet diye bir şey yok ne bekliyorsun ki

1|0
    0|0
  • Çok az kesinlikle idam edilemeli , kesinlikle bu ülkede İdam geri gelmeli

1|0
    0|0
  • az tabiii haklısın bence

2|0
    0|0
  • çok bile vermişler. normalde ifadesini alıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakmadıklarına şükür et.

0|1
    0|0
  • İslam devleti olsa kısas uygulanır tc kanunlarına göre 20 yıl bile cok

1|0
    0|0
  • 20 yıl iyidir

0|0
    0|0
  • 13.5 yıl yatar hepsini yatmaz

0|0
    0|0
  • 20 yılı az mı sanıyorsun. sana öyle geliyor olmasın.

0|0
    0|0
    • Durduk yere olduruldu ve ustune biz ceza olarak para odedik.

• Onu bilemem sahsen türkiyede adalet sistemine de güvenim yok benim. Ama 20 yılda az değil. evet bir yakınını kaybettin. 50 yılda verseler size az gelecektir. kolay değil biliyorum. ama 20 yıl az bir ceza değil.

• Suçsuz yere alındı ne ya

0|0
    0|0
  • İyi halden 10 yıla sonra başka bahanelerden 3-4 yıla iner

0|0
    0|0
  • yanlış anlaşılma neydi?

0|0
    0|0
  • Kendi yaşına kıyasla sence 20 yıl yaşadın varsayalım az mı?

0|0
    0|0
    • O zaman sahip çıksaymıs kendine ekmek bıcagını alıp karsı komsusunu öldurmek basit bir şey değil kan bile icine akmis hemde orucluyken.

• Ben cezanin yılıni hesapladım sana nasıl oldu bilmem ama 20 yıl 30 40 yaşında birine normal zaten girip çıkmaya yasliliği geliyor çıksa ne olur çıkmasa ne olur

• sence ne kadar olmaliydi ve kararin gerekçesini okudun mu?

0|0
    0|0
    • Okudum. Sayfalarca saçma seyler yazılmış. Cıkmaması en iyisi.

• sayfalarca sacma şey mi onun adi hüküm ve gerekçe ışte dayin için uzuldum mekanı cennet olsun fakat senin ki yargısız infaz basit deyişle ve verilen ceza tck ya göre az değil. evli olması bebeği olması cezayı agirlatan bir neden değil. kişiyi kasten öldürmenin cezası müebbet hapis cezası bu 25 yıl olarak infaz edilir kalanı şartlı tahliye olarak uygulanır genelde 5 yıl da belli ki indirim sebepleri suçlu da görülüp indirime gidilmiş

• ve bir suç meydana geldiğinde herkes gönlünce ceza verseydi bu nasıl olurdu sence

• git içerde kalan işi hallettir

0|0
    0|0
  • kanunlar boyle 20 yıl ıyıydır ıskeden 6 yıl yatıyordu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Tabikide yanlış. Yanlış anlaşılma yüzünden dayina yazık etmişler. Fakat katile bir ömür hapis cezası bile az. Allah belalarını versin

1|0
    0|0
  • Dua edin dr ceza vermişler hiç olmazsa serbest kalması bile muhtemeldir sonuçta nerede yaşadığımız mâlum. Allah rahmet eylesin.

1|0
    0|0
  • Az tabiki idam cezası niye kalktıki!

2|1
    0|0
    • Kesinlikle keske kalkmasaydi.

• allah rahmet eylesin, başınız sağ olsun. ceza kanununda en büyük ceza 24 yıl. yine büyük ceza vermişler. bir ton hafifletici sebep uydurup 4-5 yıl ile kurtulan bile var.

0|0
    0|0
    • Evet zaten onceden suc islememesi azalttı cezasini.

• Adaletin yerlerde süründüğü bu ülkede ceza verdiklerine dua et.

1|0
    0|0
  • Güzelim bu ülkede adalet mazlumlara uygulanır..
    Hırlısı hırsızı katili kaçakcısına gelince insan hakları diye kıcından uyguladıkları kurallar geçerlidir..

0|0
    0|0
  • Ulan 1 yıl hapis bile çok geliyor bana. Koskaca bir 20 yıldan bahsediyor önüne dizine dursun alaasen. Adamın 6 yasında oğlu olsa çıktığında 26 yasında olacak. Ne sünnetini görecek ne askerliğini ne de evlendiğini belki. Az değil mi ne demek yav

0|0
    0|0
  • idam.

0|0
    0|0
  • Bazıları az diyecek bazıları değil birşey değiştirecek mi

0|0
    0|0
    • İnsanların fikirleri bazen iyi oluyor içimizi rahatlatabiliyor.

• İyi bile vermişler genelde suçlular bu kadar yatmıyo bile malesef. Başınız sağolsun

1|0
    0|0
Yükleniyor...