Başbakan Adnan Menderes ve Bakanlarına üzülüyor musunuz? Ben gerçekten okuyunca gözlerim doluyor? Veda sözleri?

Her ne olursa olsun (Ki tamamen uydurma olaylar "Bebek Davası" ne demek bir Başbakan'dan bahsediyoruz.) 10 yıl boyu seçimle gelerek Başbakanlık yaptı. 11 ay boyunca bir hücrede tutulup yargılandı defalarca saygısız hareketlere maruz kaldı. (Yüksek Soruştırma Kurulu İkinci Başkanı olan Bir Vali hariç (Dönemin Hatay Valisi Hikmet Kümbetlioğlu) ona bir Başbakan gibi davranan tek oydu. Her zaman koltuğundan kalkıp ceketinin önünü iliklerdi. Emredin efendim siz hala benim başbakanımsınız. Yine onun cümleleri. Düşünün bir erden bile tokat yemişti Menderes. "Kibar Başbakan." İntihar teşebbüsünde bulundu kurtarıldı bide prostat muayenesi yapıldı defalarca lütfen utanıyorum demesine rağmen. Önce dışişleri bakanı ve maliye bakanı idam edildi. Sonra o hastaneye gidiyoruz diye getirildi. Son cümleleri; "Hayata veda etmek üzere olduğum şu anda devletim ve milletime ebedi saadetler dilerim. Bu anda karımı ve çocuklarımı şefkatle anıyorum..." Adam dakikalar sonra ölecek hala kibar ve beyefendi. Hoca ile görüşmek istedi kabul edilmedi. Üzülmüyor musunuz ona? Bence insan olan herkes üzülür? Ve onun 10 yıl görev yapan bir Başbakan olduğunu unutmayın.

Güncellemeler:
Bazı arkadaşlar ters şeyler yazmış. Bence hiçbir Başbakan'a böyle bir muamele hak değildir. Çok yanlış. Sizin karşınızda halk iradesiyle gelmiş 10 yıl o kudretli koltuğa oturmuş biri var. Darbe bir bizim lügatımızda var. ABD'de arkadaşlarım var. Onlarla bir film izledik boşverin siyasi bir film. Onlara Darbe ne demek açıklayamadım. Net mi?

1|1

Erkekler Ne Diyor 16

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...