Başbakan Adnan Menderes ve Bakanlarına üzülüyor musunuz? Ben gerçekten okuyunca gözlerim doluyor? Veda sözleri?

Her ne olursa olsun (Ki tamamen uydurma olaylar "Bebek Davası" ne demek bir Başbakan'dan bahsediyoruz.) 10 yıl boyu seçimle gelerek Başbakanlık yaptı. 11 ay boyunca bir hücrede tutulup yargılandı defalarca saygısız hareketlere maruz kaldı. (Yüksek Soruştırma Kurulu İkinci Başkanı olan Bir Vali hariç (Dönemin Hatay Valisi Hikmet Kümbetlioğlu) ona bir Başbakan gibi davranan tek oydu. Her zaman koltuğundan kalkıp ceketinin önünü iliklerdi. Emredin efendim siz hala benim başbakanımsınız. Yine onun cümleleri. Düşünün bir erden bile tokat yemişti Menderes. "Kibar Başbakan." İntihar teşebbüsünde bulundu kurtarıldı bide prostat muayenesi yapıldı defalarca lütfen utanıyorum demesine rağmen. Önce dışişleri bakanı ve maliye bakanı idam edildi. Sonra o hastaneye gidiyoruz diye getirildi. Son cümleleri; "Hayata veda etmek üzere olduğum şu anda devletim ve milletime ebedi saadetler dilerim. Bu anda karımı ve çocuklarımı şefkatle anıyorum..." Adam dakikalar sonra ölecek hala kibar ve beyefendi. Hoca ile görüşmek istedi kabul edilmedi. Üzülmüyor musunuz ona? Bence insan olan herkes üzülür? Ve onun 10 yıl görev yapan bir Başbakan olduğunu unutmayın.

Güncellemeler:
Bazı arkadaşlar ters şeyler yazmış. Bence hiçbir Başbakan'a böyle bir muamele hak değildir. Çok yanlış. Sizin karşınızda halk iradesiyle gelmiş 10 yıl o kudretli koltuğa oturmuş biri var. Darbe bir bizim lügatımızda var. ABD'de arkadaşlarım var. Onlarla bir film izledik boşverin siyasi bir film. Onlara Darbe ne demek açıklayamadım. Net mi?

1|1
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Çok uyarı aldılar. Dinlemeleri gerekirdi. asılma ağır oldu hapis yeterliydi.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kahrolsun CHP zihniyeti

2|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Otomobil fabrikası kurmak için batıdan yardım ve kredi talep etti kabul etmediler oda sovyetlerden aynı şeyi talep etti ve darbe oldu..

0|0
    0|0
  • Darbe ile indirdiler masum insanları... Ama halk hala Adnan Menderes aşığı... Halkın gözünde darbe yiyen ise o hainlerdir...

0|0
    0|0
    • Adnan Menderes gerçekten ön görü sahibi kibar ve beyefendi bir Adam. Bu olay demokrasimizi belki 50 yıl geriye götürdü.:.

• Önünü kesmek istediler. Çünkü icraatları hem dini hem de vicdanı idi. Önlemek için mücadele içinde oldular. O zamanlar istediklerini başarmış olabilirler ama bugünkü konuma baktığımız zaman da şimdi de o zihniyette olanlar aynı mağduriyet durumları yaşıyorlar eldamdulillah. Rabbim çok büyük...

• haklısınız bir başbakana böyle davranılmamalıydı fakat menderes in abd ve diğer devletlerle yaptığı ikili anlaşmalara bir baksanız diyorum!!! çoğu kimsenin lozan antlaşmasının maddeleri olarak bildiği şeyler aslında menderesin imzalamış olduğu anlaşmalardır!!!

0|0
    0|0
  • bunları yapanların yatacak yerlerı yok. daha bugun belgeselını ızledım bende uzuldum gercekten cok acı. onun ıcındırkı bu chp zıhnıyetını bır turlu ısınamıyorum

1|0
    0|0
  • Adnan Menderese ve isbrilikcilerine hiçbir zaman uzulemisimdir hakettiklerini buldular

0|0
    0|0
  • 32. Gün belgesellerin izle de adamlar ne çekmişler daha iyi anlarsın menderes aslında intihar etmiş son anda kurtarp yarı baygın asmslar

0|0
    0|0
  • ben şehit olarak gittiğine iman ediyorum. Allah bizlere bir daha böyle durumlarda ile karşılaştırmasın inşallah yoksa 100 yıl geri gideriz bu sefer bütün. dünya tepemize çöker.

0|0
    0|0
  • İşte bu yüzden halk uyandı ve diyor ki ; dik dur eğilme, bu millet seninle...

0|0
    0|0
  • Dik dur egilme

0|0
    0|0
  • ALLAH rahmet eylesin hepsine hapishane de gözaltında yapılan işkenceler utanç verici.

0|0
    0|0
  • Bugün sokaklarda öldürülen Kürt çocuklarına da üzülün ki samimiyetinizi görelim

0|0
    0|0
    • @EAdrian Sende benim ne söylemek istediğimi anlamadın

• @bruskk Sokaklarda öldürülen Kürt çocuğu diye bir şey yok. Sokaklarda gebertilen pkk sempatizanları vardır. Devlet gidip masum bir insana kurşun sıkmaz bunu Türkiye de göremezsin en azından. Propaganda yapıyorsun. Kürt değilsin sen.

• Evet üzülüyorum ve benim çok ilgimi çeker o dönem

0|0
    0|0
  • adnan menderes, hasan Polatkan ve fatin rüştü zorlu. üçüne de allah rahmet eylesin...27 mayısın üç sözde sorumlusu...

0|0
    0|0
  • Üzülüyoruz tabi.. milletin adamlarından biriydi

0|0
    0|0
  • Bu zihniyetin torunları yine aynı hesapları yapıyor ama bu sefer halkı kandıramıyorlar. Aksine her geçen gün hainliklerini tescilliyorlar. az kaldı hepsine hak ettiği muameleyle karşılık vereceğiz. Din düşmanı serefsizler. Bu konular açılınca kendimi tutamıyorum

0|0
    0|0
  • İzmiri satarkenki halinide düşününce gözlerin dolmadımı? ya da o Amerikan uşaklığı yaparken? O filolar?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Siyasi olarak yer yer tasvip etmesem de diğer liderler gibi genelinden farklı değil yönetici olarak.

İdamına vatandaş olarak üzülüyorum tabi asılmış bir başbakan ne demek? Ölüm cezasını çok aşırı buluyorum

0|0
    0|0
  • Asıl üzücü olan idam edilmemesi gerektiğine dair karar çıkmasına rağmen İsmet İnönü tarafından yine de asılmış olması.. Siyasi yönünü asla tartışamam ancak hiçbir insan böyle bir süreç sonunda bu şekilde ölmemeli.

0|0
    0|0
  • Yüzlerce gazeteciyi içeri attırdı. İktidar olur olmaz direk imfden borç aldı Türkiyeye borç batağına sürükledi. Onun döneminde enflasyon %8den %15e çıktı. Odunu aday koysam m. vekili seçtiririm diyerek milleti küçümsedi. Yolsuzluk yaptı. Aynı şu anda oldugu gibi dini siyasete alet ederek yıllarca başta kaldı. KArısı olmasına rağmen yaptığı çapkınlıklardan bahsetmiyorum bile konumuz o değil beni siyaseti ilgilendirir. Malesef ki idam edildikten sonra kahramana dönüştü. Yaptıkları yüzünden idam edilmesine rağmen dindar oldugu için asıldığını iddia ettiler. Ki bu yazdıklarım ilk aklıma gelenler daha neler neler var. Böyle bir adama gram üzümüyorum. İsterse 20 yıl başbakanlık yapmış olsun fark etmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...