Arabaya yanlis mazot doldurdum?

benzin koyacagim gittim dalginlikla diesel koydum. Cok az miktarda koydum ama. sonra onunla yaklasik bir 5-10 dakika sürdüm. O zaman iste arabaya yanlis mazot doldurdugumu anladim. Benzincideki kadin durumun tam tersi olsaydi, yani diesel yerine benzin koysaydim bir arabaya daha kötü sonuclanacagini söyledi. Ve cok az miktarda koydugumu duyunca da üstüne benzin koyup, disel cikana kadar sürmemi önerdi. Su anlik bir sorun yok. Daha sonra cikar mi?

0|0
1|20

En İyi Erkek Görüşü

• Benzinli araçlarda çekiş artırımı için bazen bazı şöförler bir depo benzine bir litre kadar mazot koyarlar. Hatalı bir uygulama olmakla beraber motora ciddi zarar vermez. en azından ölümcül zarar vermez. böyle az miktarda ise ve sürekli olmuyor ise. ama eğerki dizele benzin kaysa idin bu an rektefiya oluyor oluurdu motor. Yani özetle bişey olmaz korkma tekrarlama yeter. zaten depoyu benzin ile fullemişsin. yapılması gereken de bu idi. Bu arada bir bayanın bunu biliyor olmasına şaşırdım doğrusu.

1|0
    0|0
    • Insan duya duya ögreniyor bir türlü. Ben de bu hatam vesilesiyle ögrenmis oldum bütün bunlari. Sadece 5tllik doldurdum Allahtan.

• Bunlari duymaktan mutlu oldum. Cok tesekkür ederim☺️☺️

• Rica ederim. Kendine güvenini asla kaybetme kimin ne dediği umrunda olmasın. İnsan oğlu kendine kör başkasına kem bakmayı sever.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 19

• Her ikiside zıt aslında ama söyle bir durum var günümüz yeni otomobil leri çok ince ayrıntılı mekanik aksamlarla donatilmaktadir o ince ayrintilar kötü sonuclar dogurur bunu dolumu yapan pompaci arkadasin yonlendirmesi gerekir ve depo kapaklarin da ibareler mevcuttur diyelim ki yok kullanan arkadasin konu üstünde kararli olması gerekir ve eski model araba olsa bir şekilde oni yakabilir neyse sen kullanmaya devam et bakalım her hangi bir aksama olmaz tahminimce olursada götürür gosterirsin en fazla

0|0
    0|0
    • Evet umarim bir sey olmaz

• Ben de sorun olmayacagini duydum. Umarim ilerleyen günlerde aksini görmem

• Temennimiz bu umarım

• Yerinde olsam depoyu benzinle tamamen doldurup, mazotu miktarını düşürürdüm. Ama 5 TL mazot hiçbir şey yapmaz. Rahat ol.

0|0
    0|0
    • Evet zaten hemen benzinle fulladim depoyu

• Olmaz bir şey.

0|0
    0|0
  • Benim de başıma bir kez geldi. Gittiğim istasyonda adam benzin yerine dizel koydu. Yaklaşık 20 liradayken fark ettim ve pompayı durdurttum. Ardından depoyu benzinle fullettim. Aradan iki yıl geçtii hiç sıkıntı yok.

0|0
    0|0
    • Ay insallah hadi bakalim. Ben sadece 5tllik doldurdum allahtan o da zaten o 10 dakika icinde bitti gitti sanirim

• Amerikada mi yasiyosunuz, pompaci yok muydu, hasar verdigi asikar, bir daha olursa sakin oyle binmeyin, hortumla falan geri cektirin, depoyu bosaltmaya calisin, oyle çalıştırın

0|0
    0|0
    • Almanyada yasiyorum. Bunu fark ettigim an hemen kenara cektim. Babamlari aradim onlar gelip hortumla kalani cekmeye calistilar ama yalniz 5tllik doldurmustum hicbir sey kalmamisti

• Sürdüm bayagi. Üstüne de fulledim zaten sorun olmaz sanirim

• bozulur enjektörler tıkanır motora hasar verir

0|0
    0|0
    • benzinli arabaya dizel yakıt koymak

• @KaanHezeyan evet zaten mortor kapağı değişti

• Üs kapak taşlanarak toporlanabilirdi aslında değişim gereksiz olmuş ama sonuçta yapılmış ya ona bak sen. Aracınız dizelde olsa benzinlide olsa işinizi sansa bırakmayın asla. sonuçta pompacıda insan karıştırabilir. sizde kontrol edin. geçmiş olsun.

• Kaç litre koydunuz? Azsa hiç bişiy olmaz ama siz genede üzerine depoyu benzinle doldurun

0|0
    0|0
    • 5tllik. Evet sonradan benzinle fulledim

• Bundan sonra araba kullanmayi düsünmüyorum shahaha :D

• 😊😊 bişiy olmaz çoook kişi aynı hatayı yapıyo sırf bu yüzden araba sürmek bırakılırmı😊

• Sıkıntı olmaz.

0|0
    0|0
  • Çıkmaz.

0|0
    0|0
  • :D bişey olmaz.. olursa enjektörlere olur dizel sıkışarak yanar başka bir aksama birşey olmaz..

0|0
    0|0
    • Insallah bakalim tesekkürler :)!

• Pompa yakacaksin.. ayni sey bana tam yersi olmustu

0|0
    0|0
    • Servise cek yoksa motor indirirsin

• Self service lerin sikintisi bu iste

• Maalesef

• olur öyle abisi

0|0
    0|0
  • Arada tekleme yapabilir

0|0
    0|0
    • Ama hasar olusur mu?

• Aynen hicbir sorun olmadi iste durmasindan bir de titremesinden haric

• Anladim :)

• olmaz bisey

0|0
    0|0
  • Yurtdışında yaşıyorsun galiba. Amerikada benimde başıma gelmişti.

0|0
    0|0
    • Evet

• Almanyadayim. Burada da arabalar ucuz sayilir ama ne gerek var 😁

• Bilmiyorum ben çabuk sıkılıyorum galiba :D

• Hayır birşey olmaz zaten yaktıysa o yakıtı bitirmiş tir sorun olmaz yani için rahat olsun

0|0
    0|0
    • Evet 5Tllik bir seydi hemen benzinle fulladim

• Evet kesinlikle bir bakim sart. Allah korusun bir sey falan olur yolda kalirim

• Aynen
      Dikkat et birdaha

• olmaz merak etme

0|0
    0|0
  • depo bitiminde ikinci depoya özel temizleyici sıvı ekleyin

0|0
    0|0
  • Bikere benzinli araçların benzin girisi dar ve emniyetli oluyor nasl koydunki pompa girmiyor?

0|0
    0|0
    • Vallah internette de öyle yaziyodu ama doldurdugum benzincide cok da güzel girdi hicbir sorun yasamadim

• Çünkü wv o touran yok Türkiye de rastlamdm hic :D

• Haha mutlaka vardir da görmemissindir :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...