Ramazan bitiyor ne hissediyorsunuz?

ramazan 1 ay geldi ve işte geçiyor neler hissediyorsunuz nasıl geçti bu yıl ramazan sizin için iftarlar sahurlar birlikte oturulan sofralar tv lerde programlarını izlediyseniz hocalar tüm bunlar işte şu 1 ayda yaşandı peki sizce ramazan siz de ramazan nasıldı?

Güncellemeler:
bayram geliyor

0|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• Tutmadigim halde bir burukluk var

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• aslında artık özgürce sigara içebilcem diye sevinsem de bir yanım buruk :D Rabbim bizleri sevgisinden merhametinden ayırmasın amin

1|0
    0|0
  • Ramazan ayı çok mübarek bir aydır evet güzel geçtimi tam anlamiyla yerine getirdik isek evet çünkü düşün ki aksam geç vakitlere kadar zor sartlar altında çalış falan gel bir bardak su senin için dünyalara bedeldir vs ve iftar sahur programlarına gelecek olursak hiç ic açıcı bulmuyorum hersey yazılı zaten sen sana düşen gorevini yerine getir vallahi bak vicdanen rahatsin ama nefsine yenik düşmek yok çünkü o ayda şeytan elleri ve kolları ile zincirlere vurulmustur

1|0
    0|0
  • 2 gün hariç tuttum, Allah kabul etsin.

1|0
    0|0
  • Sahurda ekmek almayi ozlucem

1|0
    0|0
  • ALLAH tekrar nasip etsin. Herkesin arefesi ve bayramı mübarek olsun.

1|0
    0|0
  • Anladım ki güzel günler cabuk geciyor :))

1|0
    0|0
  • mübarek 11 ayların başlamasının sevinci ve ramazan ayının bitişinin burukluğu içerisindeyim :D

1|0
    0|0
  • Iyiydi Allaha sukur kazasiz belasiz atlattuk daa

1|0
    0|0
  • Ramazan gidiyor üzülüyorum bayram geliyor seviniyorum yani değişik duygular

1|0
    0|0
  • oruc tutmadm bu ramazan burukluk var

1|0
    0|0
  • İyi geçti ama üzüldüm en azından yoksul insanlar yemek yiyordu

1|0
    0|0
  • Bişe hissetmiyorum. Nasipse tekrar görürüz

0|0
    0|0
  • Gelsin rakılar gitsin dünyevi zevkler

0|0
    0|0
  • Biteydi hayırlısıyla

0|0
    0|0
  • hiç bişey hissedemiyorum

0|0
    0|0
  • rhatladım

0|0
    0|0
  • Ya ilk günlerde demiştim nasıl geçecek bu bir ay ama su gibi akıp geçti daha dün gibi başladık oruç tutmaya, tabikide üzülüyorum Ramazanda insanın içeni bir huzur kaplıyor kardeslik oluyor sofralar kalabalık ve bereketli oluyor en çokta üzüldüğüm televizyonda yapılan din programları Nihat Hoca ve show tvde Mustafa Hoca vardı onlarla değerlendirdim bu Ramazanıda Şu an bile Nihat Hocayı izliyorum, Ramazan ayında en sevdiğim seyde ezanın okunması yaklaşırken Nihat hoca dua ediyor insanlığa sesleniyor falan fon müzikler muhtesem zaten ben en cokta bu programı özleyeceğim heralde bir ay boyunca alıştım gerçekten Ramazan bitince yerini nasıl dolduracam bilmiyorum :(

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ramazan ve bayram. Eskisi kadar iyi hissetmiyorum benim için artık çok bir şey ifade etmiyor malesef son senelerde art arda sevdiklerimi kaybettim o yüzden bayramların gelmesini dahi istemiyorum

1|0
    0|0
  • Komik geçti.
    Davulcu korkumu bu ramazanda yenemedim. Seneye inşallah diyoruz.
    Sahura kadar arkadaşlarımın yanında uyumam.
    Oruç tutmayacak olsam dahi onlarla kalkıp masada uyuklamak. Ananeşkomla sahura kadar izlediğimiz filmler eğlenceliydi.

1|0
    0|0
    • Niye korkuyorsunuz davulcudan?

• İstem dışı bir olay.
      Tabi ki ailemin 7 ila 8 li yaşlarımda eve davulcu sokup başımda çaldırmaya başlamaları üzerine tuz biber oldu.
      Küçüklüğümde davulcu her akşam korkardı sokagımızdan geçmeye ne bulursam atıyordum ıslatıyordum patlayan oyuncaklar vardı onlarla düzenek yapip boncuklu tabancamla vuruyordum. Bizim sokakta davulun ritmi hep değişirdi zaten. Tabi şimdinde alışmak olmuyor.
      Davulcu geçtiğinde balkona bile çıkamıyorum kitleniyorum nedendir bilmiyorum. @Farkındalıklı

• Zamanında korktuğunuz bir gürültü davulcunun ortaya çıkmasıyla onunla özdeşleşmiş. Eğer bir gün denk gelirseniz sokakta vs. adama rica edin. Yavaş yavaş ve sakince çalsın. Hoşunuza giden ritmi de söyleyin isterseniz. Güzel duygularınız onunla birlikte canlanmaya başlayınca yüreğinizdeki korku hafifleyecektir. Tam anlamıyla sakinleşemeseniz dahi kilitlenme vs. gibi yorucu ve yıpratıcı durumlardan kurtulmuş olursunuz. Köpek fobim vardı. Benide 9-10 yaşlarında yavrularının yanından uzaklaştığımı hissedene kadar kovalamıştı. Hiç yaklaşamazdım. Zaman içinde o köpeğin yaptığının diğer köpeklere zulüm olduğunu ve benim yapacağım olumsuz bir hareketin masum olan bir köpeği üzebileceğini, köpeklerin çok tatlı zeki bir varlık olduklarını kabullenip yaklaştım. Sonuç çok hoş oldu. İNŞAALLAH sizde rahatlarsınız en azından yıpranmazsınız. Teşekkürler. Hayırlı geceler.

• Bitince özlüyorum

1|0
    0|0
  • Allah nice hayırlı ramazanlar versin buruk bir mutluluk var

1|0
    0|0
Yükleniyor...