Türk insanının kelime bilgisi çok zayıf değil mi?

Biri feminist yerine feminen der. Diğeri erkeksi yerine feminen der.

"kadınsı" anlamına gelen kelimenin "erkeksi" olduğunu iddia edip büyük bir ciddiyetle savunurlar ama katiyen sözlüğe bakmazlar.

Bilgi ısırmaz, korkmayın bu kadar.

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kelimeyi yanlış kullanmak ne kadar salakça bişeyse benim de onu düzeltip söyleyen kişiyi yerin dibine sokmam da o kadar zevkli. kelimeyi yanlış kullanmak biyere günlük konusmalarda hep aynı kelimelerin kullanılması da bana sıkıcı geliyor biraz adama ver 10 kelime 10 yıl yasar ben hiç kitap okuma alışkanlığım olmamasına rağmen yeni krlimeler öğrenmeye bayılıyorum ki bence çok havalı bişey böyle özellikle herkesin sğrekli duyduğu ama anlamını bilmediği kelimeleri kullanan insanlar kadar çekici bişey yok

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• işte en son Atatürk kitap okumuştu 3000 tane onla'da Türkiye Cumhuriyetini kurdu. sonrası kitap okuyan olmadı halimiz ortada 30 kelime herkesin kelime hazinesi

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Efemine diyorum ben kadın olmayan kadınsılara medyanın da bu konuda cehaleti söz konusu genelleme olunca

0|0
    0|0
  • Az Kitap okuduğumuzdan ve Türkçemizi tam anlamıyla korumadığımızdan kaynaklanıyor. Kaç kişi yazım kurallarına kurduğu cümlelere tonlamalara dikkat ediyor ki :) sorunun ne olduğu bellide çözümü yok sanırım bunun.

0|0
    0|0
    • Çözüm kitap okumak. Sosyal medyada bile dil bilgisine dikkat edilmeli demiyorum ama en azından böyle basit kelimeleri bilmeli insanlar.

• çözüm kitap okumak ve araştırmacı olmakla alakalı ama her insan kitap okumayı sevmiyor her insan bunlara önem vermiyor , bazıları ot gibi yaşıyor gidiyor o kişilerde olduğu sürece bu durum değişmicek

• Türk insanının kelime bilgisi küfürden ibaret olduğu için normaldir.

0|1
    0|0
  • Katılıyorum çoğu insan kendisini ifade edemiyor hemen küfüre başvurup ana avrat sövmeyi bilirler çirkefleşerek.

0|1
    0|0
  • Banane yahu

0|1
    0|0
  • Sonuçta ikisi de yabancı kelimeler bir yerde bilinmemesi normal

0|0
    0|0
    • Türkçeleşmiş kelimeler.

• Sen benim kastettigimi anlamadn ki

• Kastetmeye çalıştığın şey ortada, türkçeleşmiş kelimeleri yabancı kelime sanıyorsun. Günlük hayatta kullandığın kelimelerin neredeyse %90'ı sonradan dile girdi.

• Türk insanına özgü değil. Cahil insana özgü bu. Çamur atıyor gibi oldun alındık.

0|0
    0|0
    • Türk insanında daha sık görüyorum. Ingiltere'de yaşıyorum ve bu kadar basit kelimeleri bilmeyen birini hiç görmedim.

• Erkeksi yerine feminen diyen biriyle karşılaşıp da sonrasında psikolojini hasardan nasıl korudun

0|0
    0|0
  • Aynen öyle. En son ne okudukları sorulduğunda cin ali diyen ve bunun komik olduğunu düşünen bir toplumda yaşıyoruz çok da bir şey beklememek gerek. Herkesin derdi eğlence kimse kendini geliştirmeye çalışmıyor. Kulaktan dolma yanlış şeyler öğrenip doğruluğunu bile araştırmıyorlar araştırmadıkları gibi körü körüne savunuyorlar.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Hulogg bunun en büyük kanıtı

0|1
    0|0
  • Cahillik!

0|1
    0|0
  • ne alaka la şimdi herkes farklı bir mevzunun peşinde :D

0|1
    0|0
  • Türk kültüründe normal

0|1
    0|0
  • bilginin mk

0|0
    0|0
  • Yoo sen oyleysen biz napak

0|0
    0|0
  • Farklılaşma çabaları kimileri için bu kelimeler kimileri için ise cahillik belirtisi.

0|0
    0|0
  • Beynim yandı.

0|0
    0|0
  • ülke elden gidiyor taktığınız şeylere bak...

0|0
    0|0
  • Çok mühim bir konu tebrikler.

0|0
    0|0
  • Aamcık sen çok mu biliyon ggötveren

0|0
    0|0
  • evet zayıf

0|1
    0|0
Yükleniyor...