Toplum içinde tacize veya şiddete uğrayan bir kadın görürseniz ne yaparsınız?

Bu soruyu sormak istedim. Çünkü çıkan haberlerde tacize uğrayan kişiler insanların kendilerine inanmadığını, yardım etmediğini belirtiyorlar.
Toplum içinde kendimde çok defa şahit oluyorum. Olay fiziksel taciz boyutuna gelmeden sözlü tacizlere ses çıkaran olmuyor.
Bakışlarıyla bile rahatsız eden insanlar oluyor.
Ve bunlara ek olarak çevredeki insanların tacize uğrayan kişiye giyim tarzı hal ve tavırlarını dikkate alarak suçlu olduğunu ima eden sözlerini duyuyor bakışlarına şahit oluyorum. Kendi adıma gördüğüm her olaya müdahale ediyorum. Ancak o zaman başka insanlarında dikkatini çekiyor. Bazen de taciz eden kişi size bulaşıyor.
Ülke olarak çok iyi yerlere gitmiyoruz sanırım.
Cevaplayanlara teşekkür ederim. Bu sorularla karşılaşmayacağımız, bu tarz haberler okumayacağımız, bu olayları yaşamayacağımız bir ülke dileğiyle...

• Tabi ki yardım ederim. Olaya müdahale eder tacize uğrayan kişiyi kurtarırım.
    46% (33)44% (34)45% (67)Oy Ver
  • Polis çağırırım.
    29% (21)14% (11)21% (32)Oy Ver
  • Taciz eden kişiye şiddet uygularım.
    14% (10)29% (23)22% (33)Oy Ver
  • İlgilenmem / önemsemem.
    11% (8)13% (10)12% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
5|31

En İyi Erkek Görüşü

• metrobüs de gördüm

denyyyyo kıza dayıyodu , dalıcaktım , dur dedim bir işi tam gör

sonra baktım kız bildiğin geri doğru sürttürüyo :D yani ikisi de memnundu :D kız saçları pembe boyalı metalci tarzı bişeydi , sizin ananızı hikim dedim indim metrobüsten

0|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 30

• Tacize uğrayana yardım ederim

Diğeri sıkıntılı. Dayak yiyen kadına yardım edeyim derken bir anda kadın sana cephe alabiliyor.

0|2
    0|0
  • La burada herkes siddet uygularim falan demis de. Anlamadigim cocuk tacizinde tecavuzde siralamada en yukarilara oynayan bir ulkeyiz. Ensar vakfi olayi daha yeni tacizi yapan sozde dindar olan bir tip. Hatirliyorum izmirdeydi sanirim ensar vakfini protesto edenleri protesto eden bir güruh vardi bu ulkede. Lafta herkes iyi niyetli delikanli ama anahaberlerde hergun taciz tecavuz.

1|0
    0|0
  • Gözümle görmem lazım. Müdahale ederim.

0|0
    0|0
  • bu taciz meseleleri yüzünden 4 şerefsizi hastanelik edip polise teslim etmiştim. Yine olsa yine ederim.

0|0
    0|0
  • Ben kaç kadını kurtardım o durumdan kadınlar benden şikayetçi oldu daha zikselerr olmam

0|0
    0|0
  • Ortamina gore degisir tanidigim bildigim bir kiza taciz varsa felc ederim o p. ci. Tanimadigim bir kadin ise ortami ayaklandiririm kadina cesaret veririm elimi bile surmem.

0|0
    0|0
  • Yolda şiddete uğrayan kadın görürseniz yardım etmeyin.. Çok gençtim o zamanlar bir adam sevgilisini dövüyordu hemde ne dövmek kadın gözyaşları içinde saç baş dövüyor gittim adama karşı gelicektim ki; kız karşıma dikildi sana ne oluyor ister sever ister döver der gibi.. adamın attığı dayakda normal bir dayak değil erkek dayanmaz, iyi birbirinizi yiyin dedim çekilip gittim. !

0|0
    0|0
  • Önce mağdura yardım ederim. Taciz/şiddet uygulayan herif tepki gösterirse ve şiddet uygulamak zorunda kalırsam uygularım.

1|0
    0|0
  • adamıdövsem beni hapise sokarlar bu ülkede dokunulur mu ya

0|0
    0|0
  • Yardımcı oluruz, insanlık için ufakta olsa umut var hala

0|0
    0|0
  • Döverim net👍

0|0
    0|0
  • Bu hatayı bir kere yaptım. Ben kavga ettiğim için karakola düştüm. Ama kızlar ortadan kayboldu. Umrumda olmaz öldürseler karışmam daha..

0|0
    0|0
  • Önce yardım ederim sonra o iti döverim sonra polis çağırırım. Ya da bazen hiçbirini yapmam kadınlar bizi suçlu çıkarıyor ırıspılar

0|0
    0|0
  • Tanımadıgım biriyse umrumda olmaz insanlara iyilik yaramaz çünkü

0|0
    0|0
  • siddet ugrayanin tipine bakarim. Anadolu kadini degilse karismam. ;) turist olsa mudahele ederim yine. ;) Tacizde ise %85 mudahele eder doverim o kisiyi ;)

0|0
    0|0
  • Taciz edene saldırırız da, türkiye şartlarında kadın dayak yediği zaman müdahale esnasında şu cevap gelebiliyor. " o benim kocam hem sever hem döver":

0|0
    0|0
  • yardm ederm tacız yapanla ugrasırım

0|0
    0|0
  • Eğer taciz devam ediyorsa lavuğa dalarım bizimde bacımız anamız var empati kurcan her zaman

0|0
    0|0
  • kadını bırakıp tacizciyi boks torbasına çeviririm serttir yumruhum

0|0
    0|0
  • yardim etmeyen adamin vicdani olduguna suphe ederim

0|0
    0|0
  • Bizim insanımız oturur izler bundan herkes emin olsun

0|0
    0|0
  • Müdahale ederm

0|0
    0|0
  • Hem A hem B

0|0
    0|0
  • Kimseye gerek yok o kolunu kırar bırakırım.

0|0
    0|0
  • Kesin taciz olduğunu anlarsam eğer taciz eden kişinin üstüne atlarım.

0|0
    0|0
  • videoya çekip p sitelerine koyarım

0|0
    0|0
  • Bugün ölüm yıldönümü olan rahmetli kemal sunal kapıcılar kralı filminde eve gelince eşini döven kabadayının kapısını çalıyor. kapı açılınca adamın eşi geliyor. kocam değil mi döver de sever de diyor. kabadayı kemal sunalı dövüyor. o hesaptan diyorum ki televizyonda onlarca sayıda gördüm kavga eden kişileri ayırmaya çalışırken arada kalıp ölenleri. onlara müdahale etsem karı koca üstüme yürür diye çekiniyorum artık. karı koca arasına girilmez diye beni suçlu çıkarırlar.

0|0
    0|0
  • Sene 2009... sehrin en işlek caddesinde 2 zibidi bir kiza lâf attı... bende karşılık verince kavga ettim ve üzerimde dövüş sporlarına ait lisansım olduğu için üzerimse kesici alet taşıyormuş gibi ceza yedim... ve kavga sonrasında kızın bana dediği şey;
    "Sana ne? A. m benim g. t benim sen ne karışıyon"
    Ve o kız hayatına devam etti ben ise geleceğimden hayallerimden oldum ve lisansım iptal edildi...

0|0
    0|0
    • Kimse için hak eder demek istemezdim de içimden diyip dışa vurmadığım zaman pek birşey değişmiyor sanırım. Üzüldüm. Haline de halimize de...

• A dedim

0|0
    0|0
  • eskiden daha cok mudahale ediyorlardi ama simdi herkes banane modunda bittik

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Allah bu tür suç oranlarını ez aza indirsin inş. İnsanların hayatı korku utanç ve bütün bir ömürleri tedirgin ve paranoyak şekilde zehir oluyor

0|0
    0|0
  • Yardim etmeye calisirim

0|0
    0|0
  • Polis cagiririm.

0|0
    0|0
  • polisi ararım

0|0
    0|0
Yükleniyor...