Gusül abdesti nasıl alınır?

Arkadaşlar italyan kökenliyim uzun süredir Türkiye de yaşıyorum. Hristiyanken müslüman oldum daha yeni. Öğrenmek istiyorum internette niyet edip 3 kez ağıza üç kez burna su verip tüm vücudu yıka diyor. Başka bir sitede önce namaz abdesti diyor yardımcı olur musunuz?

Güncellemeler:
Arkadaşlar 1 hafta önce sünnet oldum. Bilginize

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• Hayır öncesinde namaz abdesti almana gerek yok tüm vücudu yıkayınca zaten namaz abdesti almış oluyosun.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Normalde farzlar onemli ama nen namaz abdesti alirim sonra 3 kere agiza gargara yaparak suyu ve disleri temizleyerek sonra 3 kere burna cekerim yanma olcak kadar
    Sinra 3 er kere bas sag ve sola dokerim sonra komple yikarim gobek deligini kulaklari bacak arasi va yikanirim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Niyet ettim gudul abdesti almaya denir kalpten niyet edilir sonra poponu pipini yıkarsın sonrada normal abdest alırsın sonra 3 kez basına su döker herdefasında ovalarsın (allah bilir daha sünnetde olmamıştırya neyse) sonra sag koluna 3 kez du döker herdefasında ovkarsın sonra sol koluna 3 kez sonra göbek deliğin kupe deliğin fum deliklerden suyu gecirir 😄😄😄en son ayakları yıkar cıkarsın tüm vucudu eycene yıka yüüü

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Önce namaz abdesti al bu sünnettir
    Sonra niyet
    Daha sonra 3 ağza 3 burna
    Göbek deliği
    Kulak içi kuru kalmasın

Aramıza hoş geldin mümin kardeşim 😂

0|2
    0|0
    • Hoş bulduk teşekkür ederim bilgilendirdigin için :)

• Dini nikahı kıymanız sizin için daha iyi olur. Dini nikahın amacı evlendiğinizi bir yuva kurduğunuzu insanlara bildirmektir. Normal nikah yaparken bunu da yapmış oluyoruz fakat bir şeyi ne kadar çiğnersen çiğne yutmadan doyamazsın değil mi? Dini nikahta aynen öyle, o yüzden gidin bir camiye durumu anlatın yardımcı olacaktır

• Teşekkür ederim çok sağolun bilgilendirdiğiniz için :)

• Oncelikte Allah sana hidayet verdigi icin ben bile mutluyum.

Oncelikle en onemlisi farzdir. Sunnetler terk edebilirsin. Farz Allah emrettir seyler demek bunu farzi yapmasi sevapken terk etmesi gunahtir.

Sunnet peygamberimiz sav yaptigi islerdir. Sunnettir yapmasi sevapken yapmamasi gunah yoktur.

Meseleye gelince. Gusul abdest almasi farzi 3'dur. Agzi burcu ve butun bedeni yikamak farzdir. Senin bahsettir once abdest almak sunnettir.

Ilk dusa girdiginde niyet ediyoruz bunu zaten kalpten geciyorsun. Diliyle niyet etmek sunnettir.

Simdiden Allah kabul etsin

0|0
    0|0
  • alcagın yere girmeden besmele cekceksın sonra ellerini yıkarken nıyet ettım allah rızası ıcın gusul abdestı almaya dıyeceksın sonra 3 kere agzına su alcaksın gargara yapcaksın orucluyken gargara yapma 3 kez sag elınle burnuna su goturceksın sol elınle temızlıceksın sonra avret yerlerını su gırmıcek yerlerı temızlıceksın sonra normal namaz abdestı alcaksın sonra 3 kez kafana 3 kez sag omzuna 3 kez sol omzuna su dokeceksın dokerken her tarfanı elının yettıgı yerlerı ovcaksın sonra kuru yer kalmayana kadar yıkıyacaksın

0|0
    0|0
  • namaz abdesti almak sünnettir zorunlu değil

0|1
    0|0
  • fazrzları 3 agza 3 burna butun vucutu yıkasan kabul olur ama ılk once nıyet etım allah rızası ıcın gusul abdestı almaya dıyeceksın. eger namaz abdestıde sunet olabılır farz olan yukarkılerdır

0|0
    0|0
  • Aç google ı yaz kardeşim

0|1
    0|0
Yükleniyor...