Örf, Adet, Gelenek ve Anane lerimiz sizin için ne kadar önemi. ?

Örf, Adet, Gelenek ve Anane lerimiz sizin için ne kadar önemi. ?
Selamlar..
Türk toplumu olarak bizi diğer toplumlardan ayıran , bizi biz yapan en önemli konunun bize ait örf adet geleneklerimiz oldugunu düşünüyorum..
Akşam ezanı okunmadan evde olunması gerektiği öğretilen bir çocuktum.. Annem halen 25 yaşında çalışan ayakları üstünde duran biri olmama ragmen, buna dikkat etmemi söyleyen, ara sokaklardan değil kalabalıktan geç diyen, agzı açık bir içecek içme diye her gün tembihleyen bir anne.. Ve biz böyle bir toplumun çocuklarıyız.. İnsanlarıyız..
Değişen günümüz toplumunda siz halen bunlara dikkat eden, örf adetlerimizi münkün oldugunca yaşayan birimisiniz.. ?

-- Bir toplulukta büyüklerin ellerini öpermisiniz.. ?
--Aile yemeklerine katılırmısız..
--Kız arkadaşınızı evine bırakınca halen o kapıdan girene kadar bekleyenlerden misiniz?
--Mezar ziyaretlerini önemsermisiniz.. Gidermisiniz?
--Yer sofrasında yemek yemeniz gerekse hiç çekinmeden otururmusunbuz.. Köy düğünlerine katılırmısınız?
--Büyüklerin yanında sigara içer misiniz?
--Büyüklerin yanında uzanırmısınız.. ?
V. S Daha sayamadıgım çok şey var..

Siz geleneklerine özüne bağlı bir birey misiniz?
Yoksa modern çağın gereklerine ayak uydurup rahat ve akışına bir yaşamı seçen bir birey misiniz.. ?

0|4
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• En son 80 kuşağında ve 90 lı yılların çok başında doğanlarda kalan özelliklerdir bu saydıklarınız. Evet yazdıkların gibi hala böyle bir aileye sahibim ve uymaya elimden geldiğince özüme bağlı kalmaya çalışıyorum. Bunlara ek olarak, odaya bir büyük girdiği zaman toparlanmayıda ekleyebilirim. Bu babam bile olsa..

1|0
    0|0
    • Çok güzel bir paylaşım ama kendimi buldum resmen yazdıklarında. Tebrik ederim, yüreğine sağlık..

• Evet aynen öyleydi..

• Cidden yaa m güzeldi o yıllar

En İyi Kız Görüşü

• Geleneklerimizi hala yaşıyoruz çok şükür anne sözü itina ile dinlenir büyüklere saygıda hürmette kusur edilmez küçükler baş tacı akraba ziyareti fora 😊 yer sofrası kalabalık ailede bayramı geçirmek bence paha biçilemez birşey bayram olduğu o zaman belli oluyor

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Sonuna Kadar Önemli Aksini İddia Edenle İşim Olmaz.

1|0
    0|0
  • Çok saçma ve önemsiz

2|0
    0|0
  • Örf adetlerine bağlı biriyim bayramlarda akraba ziyaretleeri büyüklerin elini öpmek falan sürekli yaptığım şeyler

1|0
    0|0
  • Genellikle dikkat ederim

1|0
    0|0
  • modern çağın gereklerini kabul etmiyorum diğerleri tamamdır... yerinde ve zamana ayak uydurarak geliştirilmiş gelenek ve ananeler.. ama bazı kriterler var tabi mesela namusun çağa uydurulmusu olmaz.. ayrıca o yukarda anlattıkların gibi birini bulursam hemen evlenecem=)

1|0
    0|0
  • Teşekkür ederim Hâtun.
    Mühim bir mevzuya değinmişsin.
    Anneni de tebrik ederim.
    Keşke her annen, böyle yetiştirse çocuklarını...

1|0
    0|0
  • Çoğu önemsiz. Uymam.

1|0
    0|0
  • Benim icin önemli değil

1|0
    0|0
  • Çok önemli benim için :)

1|0
    0|0
  • Yaşasın feoadal aile yapısı :)

1|0
    0|0
  • boyle konulara deger veren pek az kiz var. bravo

1|0
    0|0
  • %10 kadar

1|0
    0|0
  • Evet elimden geldigi kadar uygulamaya calisirim

1|0
    0|0
  • Malesef bunlarin hicbri kalmdi

1|0
    0|0
  • Op elimi funda

1|0
    0|0
  • Bu milletin hiç bir değerine saygı duymuyorum.

0|0
    0|0
  • Ananem akil hocamdi benim mekani cennet olsun ins sevaplarim ona yazilsin insallah.😔😔😔😔

0|0
    0|0
  • Ben çok önem veririm

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Her türlü dogmanin gelişmemize engel olduğunu düsünuyorum

2|0
    0|0
  • Büyüklerime adetlerimize geleneklerimize saygım var fakat sırf geleneklere göre hayatımı şekillendirmem...

1|0
    0|0
  • Bazı gelenekler adetler benim en değerlilerim ama bazıları da varki ne bileyim çok absurt geliyo

1|0
    0|0
    • Hangileri canım.. Merak ettim dogrusu.. :)

• Cok yaydin degil ama..

• Sacma oldugu icin zaten uygulanmiyo canim kimsenin ailesi Kabul etmez onceden buyuklerin karari karardi Anne baba secerdi ama Şu an oyle degil VE bu yuzdende yaygin degil...

• Ben saygili olmaya dikkat ediyorum

1|0
    0|0
  • Çocuklarımı kültürlü büyütücem

1|0
    0|0
  • Cok önmli

1|0
    0|0
Yükleniyor...