Dinden imandan bagis ediyorlar ama belden asagi dusunmeden edemiyorlar. Sizce buna ne demeli?

Oruc tutmak, namas kilmak, hacca gitmek vb sevab. Domus yemek, acik giyinmek, icki icmek haram diyenler. Hepsi olmasada cogunun gorgu ve kultur yoksunu insanlar oldugunu dusunuyorum. Cunku bunlari yaparken kendileri belden asagi konusmaktan cekinmiyorlar. Ve bir cok. sey. Benim icin asil insanlik durustluk adaletli olmak ve vicdanli olmaktir. Din dedi diye degil senin insanligin icin yapmalisin. Ve eger dini savunuyorsan uckuruna ve agzina sahib olum hakkini vereceksin. u

1|4
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Kendilerinin deyimi ile "münafık". Gider her boku yer, gider çocuğunu üzer üzer sonra dilencilik yapar da "Allah beni sınıyor" der, gene adam olmaz... Birinin psikolojisi bozuksa, her daim ebeveynler suçludur, ebeveyn, tek bir kişi olsa da. Baba-oğul arasında olan adilliği babalar sağlar ama bakıyorum da babalara, adalete sağlamayı isteyenler "yok", hep kendi zevkleri ve egoları için çocuklarını yönlendirmekle kafayı bozmuşlar; tamam çocuğuz, ekonomik olarak ona bağlı olduğumuz için bedenen onu kölesiyiz teknik olarak ama bu hiç şefkatli bir durum değil ki ben de sevmek zorunda hiç değilim anamı babamı.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• var oyle insanlar maalesef

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• En büyük yarama parmak bastın..
    Yobazlardan nefret ediyorum.. Dillerinde din iman var ama kalplerinde yok..
    Şu hayatta üç kez kazık yedim, üçü de namazını orucunu aksatmayan kişilerden..
    Artık çok fazla Allah kitap diyenlerden kaçıyorum..
    Yanlış anlaşılmasın gayet inançlı biriyim.. Ama bu yobaz kesiminden tiksiniyorum.. Her türlü haram yemek onlarda.. Yaptkları her şeye islami bir kılıf uydurup kendilerini aklıyorlar..

1|1
    0|0
  • Boş ver onları sen. Şöyle bir şey var ama bunları yapanlar dindar olunca dikkat çekiyor sadece. Herkes için kötü şeyler bunlar. İnsanlar zaten her zaman kötülük yaparlar. Dindarlar diye günah işlemeyecekler diye bir şey yok ama bahsettiğin insan tipini biliyorum. Gereksizler.

1|0
    0|0
  • Haklısınız geçen bir hoca dinledim televizyonda ölmeden önce karnına 50-60 gram demir bağlarsan cennette 74 bayana sahip olacakmışsın size uyarım dinden imandan bahseden tv programlarına bakmayın ben onları dinleyeceğime dinden imandan çıkar ateist olurum daha buna benzer birşey daha gördüm hani elleri açıp dua edilen bölüm vardır işte hoca "Allahım senden başka yaratıcıya inanmadım" demişti. Türkiyede ateistlik 2016 yılında artışa uğrayarak %4'e çıkmış benim tavsiyem tavsiyem dini bu adamlardan öğrenmeyin.

1|0
    0|0
  • Din sana bu dünyada nasil yasaman gerektiğini gostermek icin gelmiştir. Dinsiz ( imansiz ) insanlığın adaletin hükmü yoktur Allah katında. Müslümanım deyip her halti yapana bakıp islamı yargilamak islami karalamak manasina gelir. Kuran ne diyor ona bakip degerlendirebiliriz. Muslumanım deyip o şekilde yasayan insanlara bakip dini degerlendirebiliriz.

1|0
    0|0
  • Aynen öyle bütün gün kadının bacak arası konuşuluyor. Malesef çoğu kişide bunu doğru buluyor.

1|0
    0|0
  • dinci insandan korkucaksın abi dinci her pisliği yapar

1|0
    0|0
  • Güzel bir konu emegine sağlık

1|0
    0|0
  • Bizim toplumumuzda dini kullanarak insanları aldatanlar çok var :) Biz onlara kısada yobaz diyoruz. Eğer dinini yaşıyacaksan hakettiği gibi yaşayacak yaşatacaksın.

1|0
    0|0
  • mukemmel olan ıslamdır musdlumanlar degıl

0|0
    0|0
  • Sadece söylemekle olmaz onlar icraata geçirmeyenlerdir

0|0
    0|0
  • Din herkes için var. Dindar gözükenlere, hava civa olsun diye indirilmedi bu din insanlara... Umarım herkes layığı ile kul olmaya çalışır da ona buna laf etmek yerine öz eleştiri yapmaya ve kendi eksiklerini gidermeye çalışır, yoksa ben şunları beğenmiyorum, şunları sevmiyorum demek basit insanların lafları...

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Haklısın kendimiz örnek olmalıyız ve maalesef dindarlıkla örnek olmalıyız yaşamımızla ama eksiklerimiz çok inşallah daha bilinçli oluruz farkındlaık adına güzel noktaya değinmişsin.

0|0
    0|0
  • bunu diyipde arkasında duranlar pezevenkin önde gidenleri dinden imandan bahset yolda kaın kız görünce tahrik ol kardeşim ya oldugun gibi görün ya da oldugun gibi ol biraz karıştırdım son sözü galiba :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...