Annem babam hep kavga ediyorlar bıktım artık?

Öncelikle uzun yazı okumak istemeyenler okumasın. Annem babam benim küçüklüğümden beri hep kavga ediyorlar sadece tartışma olsa yine iyi ama babam anneme hep vuruyor. Şimdi bile kavga ettiklerini duyuyorum babam şeker hastası ondan çok sinirli gözü hiç bir şey görmüyor vururken aciz hasta yani. Anneme sen beni aldatıyorsun, eve geç geliyorsun birilerinin altına mı yatıyorsun diyor. Annem desen psikolojisi berbat durumda ikisine de çok üzülüyorum hatta bazen odama çekilip ağlıyorum seslerini duyuyorum uyuyamıyorum. Kaç yaşında insanlar artık olgunlaşmaları gerekirken böyle olmaları beni inanılmaz üzüyor. Hatta evi terketmek istiyorum ama gidecek bir yerim de yok. Bunu sizinle paylaşmak istedim bana destek çıkarsınız diye. Kötü yorum istemiyorum çünkü benim de küçüklüğümden beri psikolojim berbat durumda. Troll de değil ayrıca. Babam hasta, annem evi terketmek istiyor birkaç sene önce boşanacaklardı ama boşanmadılar babam hasta diye. Annem babamı sevmiyor. Babam ise kıskançlığından anneme şiddet uyguluyor. Ablam evli. Abimle ben varız bir tek ama abimin umurunda bile değil. Ben ne yapacağım peki?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• benim annem ve babam da boyle hergun kavga ederler. bosanacakken akrabalar araya girdi ama hic duzelmedi. ben o yuzden kendimi sanal hayatta mutlu hissediyorum, belkide bu yuzden oyunlara merakliyim cunku oyndikca kafam rahat ve huzurlu hissediyorum. ailem yuzunden insanlara bakamiyorum. evimizin onune kac kere polis geldi hatirlayamiyorum. insanlar bana benim kotu ailenin cogu gibi baktiklari icin olabilir. evlenecek yasa geldim ama galiba kimse problemli aile istemez die dusunuyorum. ne yapayim amistim ben. keske benim de ailem digerleri gibi olsa

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ah canım arkadaşım, hayatın zorluklarına göğüs germekten başka bir çaren yok ki. Allah herkesi bir şey ile sınıyor ve senin sınavın da bu. Sakın isyan etme, dik dur ve yılma. Annene de destek ol, babana da düşmanlık besleme! Sonuçta baban keyfiyen yapmıyor ki bunu. Annen sevmiyor olabilir, ama bu iş bir gün son bulduğunda rahata kavuşacak. Sevgiyle kal..

1|0
    0|0
    • Yorumunuz için teşekkür ederim ama geleceği düşünmeden edemiyorum babam bazen ileriye gidip bizlere de el kaldırıyor. Çocuk değiliz artık. Annem ağlarken kötü hissediyorum kendimi. Huzursuz oluyorum bu evde. Sosyal yaşantım da yok arkadaş desen sadece iyi günümde varlar kötü günümde toz olup gidiyorlar. Ablam var bir tek onunla konuşuyorum evi uzak evine gitsem daha iyi olurum ama anne babamı düşünmeden de edemiyorum. Eski aşkları çok güzelmiş annemle şimdi babam epilepsi hastası olduğu için ve artık yaşlandığı için tahammülsüzlüğü var ölürler diye çok korkuyorum.

• Tatlım istersen özelden yaz, daha iyi konuşuruz. Merak Etme hesabın bende gizli kalır, kimseye söylemem.

Erkekler Ne Diyor 6

• Bizde de hep kavga oluyordu, sonra boşandılar. Ama şiddet bambaşka bir şey, buna izin vermemelisin. Baban annene vurunca abin hiçbir şey demiyor mu? Boşansalar senin için daha iyi olur. Üniversitede değilsen şehir dışında bir yer kazan belki uzaklaşmak iyi gelir. Eğer okumuyorsan ya da aynı evde yaşamak zorundaysan tüm aile toplanın bu duruma bir çözüm bulun. Hem sana zarar veriyorlar hem de kendilerine. Annene şiddet uygulanmasına müsade etme, kadına el kaldırmak o kadar kolay değil. Hasta olsa bile bunu yapmamalı.

1|0
    0|0
  • Taraf tutma, kendi hayatını aralarından sıyırmaya çalış. birine üzülür diyerine kızarsan üzülen sen olursun

1|0
    0|0
  • abinin umrunda olmadığını nereden biliyorsun?

1|0
    0|0
    • Aslında onun da umurunda ama belli etmiyor. İçine atıyor herşeyi. O da iş bulamıyor.

• bizim ne dediklerimiz gerçekten önemli değil. Baban hasta kaybetme korkusuyla yaşıyor belki bu da hastalığını arttırıyor tabi hastalığı şiddet uygulamasını gerektirmez önce abinle konuş danış sonra annenle babanı karşınıza alıp konuşun bence içinizden geçeni söylerseniz belli bir süre işe yarabilir belki abin o kadar içine attıklarını bu sayede çıkartabilirbu konuda sana çok büyük iş düşüyor

• Seni inan çok iyi anlıyorum.. Bende benzer durumdayım kavga çıkıyor annem gelip bana dert yanıyor babam gelip bana dert yanıyor psikoloji berbat bende kaçıp gitmeyi düşünüyorum bazen ama tek başına zor bu işler. Allah sabir versin hepimize.

1|0
    0|0
    • Amin. Senden başka kimse yorum atmamış. Ama cinsellik olunca hemen atlıyorlar. Sorunuma yardımcı olmuyorlar.

• Tamam.

• Bekliyorum.

• Annen kesinlikle boşamalı.. Acırsan acınacak duruma düşersin. Yaşın 18 den küçükse kaymakamlığa müraacat et devlet sahip çıksın sana.

0|0
    0|0
  • Durumun çok kötü elimden birşey gelsin isterdim ama görünen o ki sen evden onlar yüzünden gitmedikçe onlar bu işin ciddiyetini anlayamıcaklar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Annene boşanması konusunda destek olmanı tavsiye ederim. Gerekirse gidin beraber şikayetçi olun o adamdan. Benim annem de şeker hastası ama bu şekilde çıldırdığı sadece ciddi konulardadır, babanın şekeri dışında psikolojik sorunları da var, normal değil. Bence annen boşanma davasını en kısa sürede açmalı belki senin desteğinle güç bulur... allah sabır versin.

0|0
    0|0
  • Cok üzüldüm gercekten peki sen kac yasindasin
    Abinle yas farkiniz varsa ona acsan durumu yine mi ilgilenmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...