Asosyalim ne yapmalıyım?

Öncelikle herkese iyi günler. Benim sıkıntım çok asosyalim yani evden çıkmak istemiyorum dışarı çıktığım zaman insanların yüzüne bakamıyorum sürekli bir tedirginlik içindeyim ve kafam hep yerde geziyorum. Aynı zamanda da çok çekingenim biriyle rahat rahat konuşamıyorum. Böyle olduğum için çevremde doğru düzgün arkadaşım yok gerçi onlarda haklı kim ne yapsın ki benim gibi sıkıcı bir insanı değil mi? Diyeceğim o ki değerli site sakinleri benim özgüvene ihtiyacım var bunun için ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun.. Yorum atan herkese teşekkürler

Güncellemeler:
Sizce psikolojik destek almalı mıyım?

0|0
13|5

En İyi Kız Görüşü

• bir kere sen sıkıcı değilsin senin bugüne kadar böyle hisstemene neden olmuş insanlar vardır ve hala onların etkisi altındaysan özgüvenin yarımdır. Aynada provalar yap. Kurslara gidip hem kendi geliştir hem çevre edin, işin yoksa bile dışarı çık ve insanlarla diyaloga gir. Sen sürekli bardağın olumsuz tatafından bakanlardan olmuşssun ama bu senin suçun değil. Unutma ki Allah'ın yarattığı her şey, en küçük bir şeyin bile sebebi vardır. Psikologa git derim derim asıl ben cünkü çok genel bir sorun hemen çözerler.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bu sorun gün geçtikce artmaya devam ediyo. ilk başta hayatta sen her şeyden herkes daha değerlisin bunu unutma. kendini sev hayatta en çok kendine güven.
    ikincisi neden asosyalsin yani evden neden çıkmak istemiyorsun bunun nedenlerini yaz sonra nasıl kurtulurum hesabı cevaplamaya çalış.
    temel sorun: gereksiz tutukluk, çekingenlik ve utangaçlıktır..
    chapter 1 özet: fobinizi anlayıp ulan bende bu sorun harbiden var derseniz chapter 2ye buyrun.
    chapter 2
    dışarı çıkmaktan çekinirsin
    konuşmaktan korkarsınız..
    yanlış bir harekette hemen üzülürsünüz..
    bu böyle devam eder...
    kardeşim ne yapacaksın biliyomusun? gibtir et diyeceksin.. bunu demeyi başardın mı bu olay bitmiş demektir..
    dışarı çıktın biri bişey mi dedi? adamla alay et gül, yoluna devam et.. bir daha seni nerde görecek?
    konuşmaktan korkma.. korkma ya gibtir et nolcak? idama mı zütürcekler seni? sen nasıl insansan onlarda öyle bir tane kemikleri ya da akılları senden farklı değil.. farklı mı sence? o kim ya senin yanında? bırak o ezilip büzülsün senin karşında...
    unutma: sen herkesten ve her şeyden önemlisin...
    yanlış bir hareketten utanma, otobüste çekingenlikler.. kardeşim sen neyden kimden utanıyosun? hayır anlamadığım orda en fazla ne yapabilirsin? kayıp düştün diyelim bak en kötü ihtimali diyorum... oturduğun yerde kendine gül ve biraz otur.. inan daha çekici olmazsan şerefsizim
    kendinle alay et yeri geldi mi kendinle barışık ol, en iyi arkadaşın kendin ol kısacası gibtir et
    çekingenlik veya utangaçlık, bazı insanların diğerleriyle beraberken, konuşurken veya yardım isterken yaşadığı güven yetersizliğidir. (viki)
    benim güzel huur evladı kardeşim. sen millete güvenmemek yerine ne yapıyosun? kendine güvenmiyosun... olm bu dünyada babana güvenmeyeceksin kendine güvendiğin kadar..
    chapter 3
    en önemlisi ne biliyomusun? gibtir et demeyi öğren...
    ben bunların yanında şöyle pot kırdım.. amaaaaan gibtir et be olm ne olacak sanki?
    ben otobüste düştüm.. gibtir et be olm dert ettiğin şeye bak

0|2
    0|0
    • ben kızlarla konuşamıyorum.. neden? utanıyorum.. benim canım arkadaşım utanabileceğin ne var onların arasında? hani neyden utanabilirsin?
      chapter 4
      kardeşim o evinden şu dıbına koyduğumun yerinden bir çık insanlara karış artık.. vakti gelmedi mi sencede?
      bak çık dışarı git millete salça ol ya.. bildiğin salça ol lan, git esnafla konuş.. sosyal aktivitelere katıl arkadaşım.. bunun çok insanlı yerler olmasına dikkat et.. orda seni yemezler dimi? kesinlikle kimseyi yargılama.. bırak insanlar ne yaşıyosa yaşasın. bu önemli bak. koy züte rahvan gitsin.. ne diyorum sana kısaca: gib-tir et
      bir şey mi yapacaksın, bir hareket bir atraksiyon... çekinme yap lan? içinde kalacağına dışına meze olsun... şunu bil: böyle devam edersen bir yere varabilecekmisin? hayır tabikide ama ya düzelirsen? ortalığın taaaaaaaaa dıbının ortasına vuracaksın.. karı mı istersin? ohoooooooo sen yeterki konuş, aktifleş ortam mı istersin? ortam zaten konuşana var. sen konuş kızlarda konuşur sonra her şey bumuydu dersin

Kızlar Ne Diyor 12

• Bence ilk öncelikle yalnızlığı sevdiğin için mi asosyal olduğuna ya da birşeyden kaçtığın içinmi asosyal olduğuna karar vermelisin

0|0
    0|0
  • Asosyallikten çık.

0|0
    0|0
  • Spor salonuna git biraz ozguven kazanirsin :)

0|0
    0|0
    • Kalbimde ritim bozukluğu olduğu için doktor sporu yasakladı malesef.

• Dışarı cikacaksin aliscaksin başka çare yok.

0|0
    0|0
  • Evet destek al.

0|0
    0|0
  • Sosyal aktivitelere katil

0|0
    0|0
  • Spor faaliyetlerine vs yonel kendine güvenin artar

0|0
    0|0

• Spor yasak derken yuzme buna dahil mi?

• Yüzme konusunda bir fikrim yok doktorun bana dediği seni yoracak şeylerden uzak dur mümkünse kaplumbağa gibi yaşa dedi.

• Yeni hobilet edin kendini as yani tiyatroya gidebilirsin aslinda tiyatrolarda oyunculuk icin konusabilirsin bir denersin hem iyi de olur senin icin bana da asosyal dedikleri icin yardimci olabilirim sana istersen

0|0
    0|0
    • Yardımcı olursan cidden çok sevinirim kurtulmak istiyorum artık şu beladan )

• Nasıl atlattın anlatır mısın rica etsem

• Kendime yeni arkasaslar edindim kurslara gittim spora filan yazildim zor oldu atlatmam insanlar tarafindan asosyal damgasi yiyince 1 yil ruh gibi gezdim kimseyke konusmadim onlarda benle konusmuyorlardi kurslara giderek atlattim kendimi derslere filan verdim

• Bir arkadaşınla dışarı çıkmayı denemelisin

0|0
    0|0
  • bir işe gir çalış telefonu da fazla eline alma yavaş yavaş bırak yani 😊

0|0
    0|0
  • Bende asosyalim sorun etmiyorum😎

0|0
    0|0
  • Yaşam koçu tut

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kardesim bendede cekingenlik ozguvensizlik vardi ve hergecen yil ilerliyordu. Psikiyatriste gittm , psikiyatri bunun yasanmis veya hic yasanamamis duygularin etkisiyle olusacagini veya normaldede var olan cekingenligin yasanmis ya da hiç yasanmamis duygularin etkisiyle dahada buyuk artis gosterdigini, butun insanlarla olan iletisimini etkiledigini soyledi. Bu yuzden bana gecmisle ilgili duygu anlaminda ne hissedip hissetmedigimi sordu. Mesela kardesim senin dogdugundan beri dusundugunde cocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya sevgili olarak sevdigin biri oldu mu veya olmadi mi? Yalnz platonik veya sevgiliye "hoslantiyi" sormuyorum 'sevdigin' diyorum yani hoslantidan fazla aska yakin bir duygu? Bu soru cok onemli cozum yolunun dogru sekilde bulunabilmesi icin. Eger benim gibiyse aynilarini sanada anlaticam bundan kurtulma yontemlerini. Ama iyi dusun emin ol yoksa hicbir ise yaramaz bu yontem

0|0
    0|0
    • oldu kardeşim lise 1deydim galiba internetten bir kızla tanışmıştım ve ona çok fena bağlanmıştım bayada konuştuk 2 sene falan ama hiç görüşemedik çünkü kendisi hollanda'da yaşıyordu. o kızın hala içimde külleri var

• işe gir birden açılırsın

0|0
    0|0
    • Çalışıyorum zaten kardeşim ama iş yerinde de aynıyım kimseyle konuşmuyorum doğru düzgün uzaktan millete bakıyorum sadece

• ^^^^ Ben yıllardir oyleyim :D ^^^^

0|0
    0|0
  • Spor salonuna gidip fitness ile uğraşıp özgüven kasabilirsin

0|0
    0|0

Yükleniyor...