Evlilikte bireylerin "ÖZEL" hayatı olmalı mı?

İyi pazarlar..
Tanıdığım bir abi, eşiyle 15 yıldır evlilikleri boyunca kendisini traş olurken eşinin bir kez bile görmediğini söyledi.. Ki bu kişi okumuş, çok mutlu evliliği, olan eşiyle araları çok iyi, iki çocuk babası bir bey..
Bu benimde aslında tasvip ettiğim bir konuyu düşündürdü..
Evlilik insanın herşeyini. mahremini, derdini, tasasını. mutlulugunu, kısaca hayatını biriyle paylaştıgı
" BİZ" olunan KURUM. Başlı başına özel.. Ancak sonuçta her kes "BİZ" den önce tek başına "BİREY"
Evlilikte her bir eş illaki her özelini bilmek zorundamıdır? Herşeyi birlikte yapmak zorundamııdır?

-- Kişisel bakımını eşin yanında yapmasada olur ( Mu ) ?
-- Kendi arkadaşlarıyla eşler olmadanda konuşup dertleşebilmeli ( Mi ) ?
-- Sosyal medya hesaplarının şifresini bilmek zorunda ( Mı ) ?
V. S
Tabiki örnek çok ancak bu kadarını yazabildim.. Böylesinin eşler arasındaki saygıyı ve tutkuyu her daim taze tuttugunu düşünüyorum..
Ya siz ce?

1|3
10|35

En İyi Erkek Görüşü

• Bence sosyal ilişkilerde tek ölçüt olmalı: Empati...
    Eşim tabiki arkadaşlarıyla dertleşebilir ama bunun ölçütü olmalı. Ama sosyal medya şiflereleri vs. Bunlar kesinlikle saklanmamalı. Ne gerek var abi. Esiyle insanın arasına hiç birmdost arkadas, sosyal medya giremez.
    Mahram yerler konusunda, mahrem bölgeler daima gizli kalmalı bence. Eşler arasındaki heyacanın, tutkunun her daim diri kalabilmesi için bu cok önemli bence. Eşine tamamen teslim olma demiyorum ama herşey çarşaf altında kalsın. Büyüsü, gizemi hiç bozulmasın..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sorun çok güzel bir soru. Cevaba gelecek olursak kişisel bakımda , tuvalette felan eşler ayrı olmalı bence. Ama dertleşme? Sen artık evlisin ve karın veya eşin , senin sadece evli olduğun çocuk yaptığın kişi değil aynı zamanda hayat arkadaşın , dertdaşındır. Bu yüzden arkadaşlarla dertleşme kısmına sıcak bakmıyorum. Hesapların şifresi demişsin. Şimdi çok fazla sanal ortamda takılıyorsa bir kıllanma olabilir insanda. Bu yüzden bilinmesi gerektiğini düşünüyorum. Örnekler çoğaltılabilir ama kişinin kendine özgü olaylarda tek başına olması gerektiğini , bir yuva kurarken 'birlikte' bir birey olunan konularda da birlik olunması gerektiğinden yanayım.

2|2
    0|0
    • Samimi güzel yorumun için teşekkürler canım.. dertleşme konusu şöyle.. bilirsin biz kadınlar kendi aramızda sohbetimiz çok farklı kılıyoruz.. Kendimizi kaybediyoruz.. Erkeklerde kendi arasında kendi ilgi alanlarıyla ilgili konuşup muhabbet ediyorlar.. Ve bu her iki kişiyede bir rahatlık verir. Deşarj oluruz.. Ve kendisi mutlu rahat bir birey evilioldugu insanada mutluluk verir.. buu kastettim.. Daha detaylar vardı ama konu başka yere çeklimesin diye yazamadım.. Bence bazen ayrı yerlede uyumalı.. Detay çok yani.. Teşekkürler.. :)

• Detayı tam bilemediğim için üstün körü bir şekilde olaya dahil oldum :) Asıl ben teşekkür ederim.

• Eig için teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 34

• tanıdığın abi olduğu traşı eşine anlatmayıp sana anlatarak zaten bireyselliği ortadan kaldırmış :D :D

3|1
    0|0
    • Eşide vardı yanında.. akraba gibiyiz.. bir r konu esnasında dostane söyledi.. Ne var ki bunda.. Sadece bana söylemedi yani..

• ağlatmıştın beni uyuz ordan hatırladım :D

• O gün öyleydi ya.. Hepimiz ağlamıştık aslında.. Herkesin babasıyla ilgili anlatacağı bir şeyler vardı.. Baya dertlenmiştik.

• Bahsedilen o özel hayat eşin bilgisi dahilinde olmalı her zaman. Arkadaşlarıyla olması ya da kişisel temizliği vesaire yalnız olmasında sakınca yok ama sosyal medya hesaplarının bilinmesi, takip edilmesi ve de bireysel bile olsa kişinin açıkça evli olduğunun bilinmesi gerekir. Eşinin de buna şahit olması gerekir. Aksi halde bu bireysel değil "gizlenmiş" bireysel hayat olur...

2|0
    0|0
  • Kadın kendi hem cinsleriyle, erkekte kendi hem cinsleriyle ayrı ayrı zaman geçiriyor zaten. Eşimi ağda yaparken bende görmek istemem, benimde kişisel bakımımı o görmez yani. Bunlar o kadar abartılacak şeyler değil. Şifreyi de o istemezse bende istemem zaten. Bunu bilmeden evliliğe devam edebilecek bir Türk kadını bulabilmek zor.

1|0
    0|0
    • Büyük konuşma.. Ben varım :) Kimsenin şifresini bilmek istemem.. Güvenmeyeceksem beraberliğin ne anlamaı var.. Yapacak olan sen şifreyi bilsen de yapar.. Yeterki içinde olsun.. Bence önemli olan bu detaylara takılmak yerine bereberliğine renk katacak canlı tutacak ve her daim sevgiyi artıracak şeyler yapmaya kafa yormalı.. Zaman harcamalı diye düşünüyorum..

• Sosyal medyasını sürekli gözetlemek, takip etmek. Kim kimle ne yazışmış, neyi beğenmiş vs kontrol etmek.

• Anladım. Teşekkürler..

• Evet bir zahmet

1|0
    0|0
  • Kişisel bakımını eşin yanında yapmasada olur mu.. bence olur..
    onun dısındakileri yapamıyor esımle dertlesmeyeceksem vb. ne dıye evlenelım

3|0
    0|0
    • eşinle konuşmak dertleşmek ayrı ama bazıları abartıp her arkadaş toplantısına birlikte gidiyorlar.. bu erkek içinde kadın , içinde böyle olmayabilir bence.. Bir erkek erkek arkadaşıyla rahat rahat takılabilmeli.. İlla kadınların bilmediği şeylerde vardır.. aynı şey tam tersi içinde geçerli.. Bahsettiğim oydu..

• katılıyorum ama sosyal medya hesaplarını isterdim :)

• "Sosyal medya hesaplarının şifresini bilmek zorunda ( Mı ) ?
    V. S " bunun özel olmaması gerek bence.. Sosyal medyadan dolayı çok fazla boşanma ve aldatma var.

2|0
    0|0
  • karı kocanın arasına girilmez çünkü onlar bir bütündür. ikisinin de birbirinin yaptığından haberleri olmalı. öyle olmazsa karı koca bir bütün olamaz. senin sosyal hesaplarında ne yaptığını eşin bilmezse senin onu aldatma riskin var ve güvensizliğe yol açar.
    -kişisel bakımını eşinin yanında yapsa daha iyi olur. dini yönden kadın dışarıdaki erkelere kapalı olup evde kocasına karşı süslenmelidir.
    -ikisinin ayrı özel hayatları olursa bir evde iki ayrı kişi gibi yaşamaya başlarlar.

1|0
    0|0
  • Kişisel bakım bireylere göre değişir ama bence gizli olmalıdır. Belirli bir yerde saygı ve mahremiyet korunmalıdır. Sosyal medya sifreleri bilinmesi gerekmez. Sonuçta herkes kendi arkadaşlarıyla özel şeyler konuşur erkek erkeğe ya da kadın kadına. He bu gözlemi ortadan kaldırmak demek değildir. Her insan şeytana uyanılır bu sebepten kontrolü elden bırakmamak mantıklı.

1|0
    0|0
  • Evlilikte ayrı gayrı olmaz.
    Resmiyete girer ayrı gayrılık...

2|0
    0|0
  • Ben esimin en igrenc en cekilmez en sıkıcı hallerini gormek isterim. Cunku normal gunlerin bir degeri olsun. Insalik hali tras olmak ya da bir kadinin hastaligi. Yani en cekilmez halini bile gorup onun acisini utancini her seyine katlanmak isterim. Ayni sekilde onunda benim 😊

2|0
    0|0
  • Kişi serbest olmalı. Evlendiğin insanı neden kısıtlarsınki? Neden sosyal medya şifrelerini istersin? Güvenmiyo musun, o zaman neden evlendin? Arkadaşlarıyla vakit geçirmesine izin vermelisin. Ben gidip arkadaşımla yemek yiyebilmeliyim, akşam 2 kadeh içebilmeliyim. Erkek erkeğe muhabbet etmenin tadını eşinle alamayabilirsin. Aynı şekilde kadınların da yapmak istedikleri vardır, onlara da saygı gösterilmeli.

1|0
    0|0
  • Olmalı

1|0
    0|0
  • Tabiki olmalı

1|0
    0|0
  • Olmali

1|0
    0|0
  • herkes kendi işini kendisi yapıyorsa o zaman ne gerek kaldı evlenmenin? o zaman adam veya kadın çıksın başka erkeklere kadınlarla birlikte olsun beraber takılsın. koyasın gö, tüne xd

2|0
    0|0
  • Saçmalık, evli olucaz sonuçta her şeyimizi bilir ve görürüz, bizden ötesi yoktur ☺

1|0
    0|0
  • tutku bunlara kaldıysa fark etmez olsa da olur olmasa da
    -evet
    -evet
    -hayır

1|0
    0|0
  • Sosyal medya şifremi bilmessen kiskanirsin askim

1|0
    0|0
  • benden sosyal medya şifrelerini istese inadına vermem ayrıca herkesin özeli olabilir

1|0
    0|0
  • Tabiki olmalı kişisel alanlar şart...

1|0
    0|0
  • tabiki olmalı

1|0
    0|0
  • Hiç emin değilim

1|0
    0|0
  • Yazdklarin cok mantikli diger turlu tadi olmuyor

1|0
    0|0
  • tuvalet, kişisel bakım ve çırılçıplak dolaşma olmamalı bence

1|0
    0|0
  • olur needen olmasın ki

1|0
    0|0
  • Bilmek zorunda dr ama yapmak konusuna bsey dyemm

1|0
    0|0
  • Kişisel bakım harici başka bir özeli olmamalı.

Arkadaşlarıyla dertleşebilir ama benim arkadaşları kim bilmem gerekir.

Sosyal medya sifrelerini vermek istemeyen biri eminim ki eşinin hos karsilamayacagi bir sey yapiyordur.

0|0
    0|0
  • Ben olabildiğince karışıp kurcalarım ama eşime de bu hakkı veririm yani. BİZ kelimesinin yanına BİREY kelimesini yakıştıramam.

0|0
    0|0
  • Bence olmalı

0|0
    0|0
  • Sana simdi ole cevalar yazardimki vakit yetmez...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• Yani tercih meselesi aslina bakarsan ikiside olur farketmez

1|0
    0|0
  • Ya istediği zaman bireysel istediği zaman eşiyle yaşamalı her şeyi tabi o varken de o yokken de saygı çerçevesinde olmalılar birbirlerine

1|0
    0|0
  • Kadınında erkeğinde özel hayatı olaçmaşı bence.

Kişisel bakım, tuvalet vs görmesine gerek yok
    Kendi arkadaşlarıyla görüşebilmeli dertleşebilmeli
    Eşinin her görüştüğü kişiyi veya sosyal medyada her yazdığı şeyi bilmek zorunda değildir.

1|0
    0|0
  • Yani herkesin bir ozeli vardir.. kacirdigi degil.

1|1
    0|0
  • Evet özel hayat olmalı.

1|0
    0|0
  • Evet olmalı. Zaman ayırmalı herkes kendisine.

1|0
    0|0
  • Tras olurken etek trasini kastetmistir heralde yoksa sakal trasi sacma olur digeri normaldir edeben guzeldir yani

0|1
    0|0
  • Özel hayatı benim işte ne özel hayatıymış

1|1
    0|0
  • Olmalı. Bazen yalnız kalmak kendinle baş başa kalmak istiyor insan

0|0
    0|0
Yükleniyor...