Kapat

Sevdiğiniz kişi yerine ölmeyi istemek bencillik midir (Soruyu tam anlamak için lütfen açıklamayı okuyalım)?

Diyeceksiniz niye hep böyle sorular soruyorsun :D İşin aslı film izlerken aklıma düşmüş bir soru sadece :) Gerçekte de bir hayli yaşanan bir durum kimse saati kurulmuş gibi aynı anda ölmüyor, istisnalar hariç. Soruya geçelim;

Sevdiğiniz kişi yerine ölmeyi istemek bencillik midir (Soruyu tam anlamak için lütfen açıklamayı okuyalım)?

Bencillik ne alaka diye bir soru belirebilir kafanızda. Ben şöyle bir açıdan baktım; Bir insanın niye sizden sonra ölmesini istersiniz? Onun yerine siz ölseniz yine beraber daha fazla vakit geçiremeyeceksiniz, onu kafadan eledik. Ölüşünü görmek istemiyorum, o acıyı yaşamak istemiyorum deseniz bu karşınızdaki insanın bunları yaşamasını tercih etmek oluyor. Ona bunu yaşatmayı yeğlemek bencillik değil midir? Evet belki bir noktada hayır bu tamamen fedakarlık benim yerime o yaşasın mutlu olsun demek istiyorsunuzdur. Yine sizsiz mutlu olmasını beklemek, onun yerine kararlar vermek bencillik değil midir? Soru buradan çıktı :)

• Duruma göre değişir.
    A seç
  • Evet.
    B seç
  • Hayır.
    C seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• Sorunun açıklamasını okumaya başlayınca , demek istediğini anladığımı farkettim. Ben de aile bireylerimle birlikte ölmeyi düşünürüm. Şimdi ben önce ölsem onlar evlat acısı çekecek. Onlar önce ölse , ben çok kötü olacağım. En iyisi birlikte ölmeyi dilemek. Ama eğer bu mümkün görünmüyorsa , onların acı çekmesindense ben acı çekerim , önce onların ölmesini isterim.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• niye hep böyle sorular soruyorsun 😑

1|0
    0|0
  • Ben ölmem onlar ölsün

1|0
    0|0
  • O ölsün ya yenisini bulurum ben :)

0|0
    0|0
  • Bence bencillik oluyor. Güzel soru tebrik ederim.

0|0
    0|0
  • ben ölünce başkasını bulacak çevremde bizzat şahit oldum

0|0
    0|0
  • ben ölünce kesin baskasını bulacak gerek yok..

1|0
    0|0
    • Bak mesela yeni soru türedi :) Sen yokken sürekli senin yasınla, kimsesiz yaşamasını istemek bencillik değil midir? :D

• yav öyle bir sormusun ki değildir desem bile bencilliktir oluyor . D aklım gitti. bencillik olmaz bu

• Haha çıkmaza girdik :D

• bende öyle düşünüyorum.. bide bak kızlara şunu yazınca bitiyolar :D

o kadar bencilim ki.. senin sevgin içime öyle bir işlemiş ki.. senin öldüğünü görüp üzülmektense.. senin acını çekmektense.. senden önce öleyim diye dua ederdim her gün.. çünkü seni seven bu kalp senin yokluğuna dayanamaz. dünyamı cehenneme cevirir falan filan daha değişik güzel versiyonları akla gliyor tabi yazışmanın yoğunluğuna göre ama ana mantık bu aklınızda bulunsun iş görüyo :D

1|0
    0|0
    • Dürüstlük çekicidir kardeşim :D

• İlla aklından geçeni söyle diyorsun :) Lazım olsa da sana lüzum yok sen rahat ol :D

• aklından geçenlerde değişebilr işte sen olayın mantığını kavramadın. :D benimde seninle ilgilendiğim falan yok zaten merak etme sadece olasılıklardan bahsediyorum

Kızlar Ne Diyor 6

• Babam vefaat etinde benide al demistim iki oglum olmasaydi oracikta olup gomulmek istedim ama olmek istemeyle olmuyo saati gelen anxa gidiyo

1|0
    0|0
  • bencede ben öleyım ya o ölmesın kımse ılerdekı <askım hiçde bencıllık degıl :D :D

1|0
    0|0
  • Ay oha ne kadar ince düşünmüşsün valla çok mantıklı ayakta alkışladım

1|0
    0|0
  • Duruma göre degisir

1|0
    0|0
  • Bence bencillik.

1|0
    0|0
  • Duruma göre değişir dedim çünkü hiç bir şey anlamadım sağolasın:/