Sevdiğiniz kişi yerine ölmeyi istemek bencillik midir (Soruyu tam anlamak için lütfen açıklamayı okuyalım)?

Diyeceksiniz niye hep böyle sorular soruyorsun :D İşin aslı film izlerken aklıma düşmüş bir soru sadece :) Gerçekte de bir hayli yaşanan bir durum kimse saati kurulmuş gibi aynı anda ölmüyor, istisnalar hariç. Soruya geçelim;

Sevdiğiniz kişi yerine ölmeyi istemek bencillik midir (Soruyu tam anlamak için lütfen açıklamayı okuyalım)?

Bencillik ne alaka diye bir soru belirebilir kafanızda. Ben şöyle bir açıdan baktım; Bir insanın niye sizden sonra ölmesini istersiniz? Onun yerine siz ölseniz yine beraber daha fazla vakit geçiremeyeceksiniz, onu kafadan eledik. Ölüşünü görmek istemiyorum, o acıyı yaşamak istemiyorum deseniz bu karşınızdaki insanın bunları yaşamasını tercih etmek oluyor. Ona bunu yaşatmayı yeğlemek bencillik değil midir? Evet belki bir noktada hayır bu tamamen fedakarlık benim yerime o yaşasın mutlu olsun demek istiyorsunuzdur. Yine sizsiz mutlu olmasını beklemek, onun yerine kararlar vermek bencillik değil midir? Soru buradan çıktı :)

• Evet.
    A seç
  • Duruma göre değişir.
    B seç
  • Hayır.
    C seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|0
77

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7