Bayrami sevmek/sevmemek?

Kucukken seker bayramini okadar cok severdim ki, erken kalkar guzel cicilerimi giyerdim. Direk buyuklerimizin yanina el opmeye.

Artik okadar sıkıldım ki, rahmetli babam yok, sevdiklerim yok ya da dostlarim sevdigim akrabalarim turkiyede olduklari icin hic zevk almiyorum. Tabiki kaldigim
yerde akrabamda var babamin tarafi ama hic sevmiyorum kendilerini. Cok samimiyetsiz ve incik mucuk pucuk opcukler huylaniyorum ve depresyona giriyorum bunaliyorum. Yapmacik tavirlar vs vs.

Yok yani sevmemek gunahmi? Tabiki elhamdullilah muslumanim. Namazimi kiliyorum orucumu tutuyorum ama eskisi gibi keyfi kalmadi. Ve keske Şu an turkiyede olsaydim sevdigim kuzenlerimle teyzemlerle buyukbabamla buyuk annanemle kutlasaydim sevdigim insanlarin arasinda olsaydim. cok sosyal iliski kuvvetli olan insanim yabanci irki farkli olan insanlarla cok konusurum arkadaslik kurarim. Ama bayram konusu olunca bana cidden geliyorlar!!!

Sizdede var mi bu his seviyosun ama kutlamakda istemiyorsun sevmek sevmemek arasindasin kutlamak zorundasin evdemi kalsam
yoksa annemlerlemi gitsem hii napmaliyim acaba dusuncedeysiniz? Yardim pls 😩😩😩😩😥

0|4
3|22

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan icinde bulundugu "an" dan zevk cikartmali, kimsesizlerin kimsesi Allah'a sığın, etrafinda musluman olmasada cocuklara hediyeler ver, ufak ufak, seker falan, sonucda onlar masum canlilardir.. Turkiye'deymis gibi sabah erkekden kalk, bayramliklarini giy, hayal etmek yasamanin yarisidir, ne olursa olsun icindeki "sen" i öldürme.. Bir kus civiltisi bile insani mutlu etmeye yeter...

1|0
    0|0
    • Onlari zaten gizliden yapiyorum cok ihtiyaci olanlara. Tabikide her cocuk mutlu etmekde farz kilinmistir cocuklar bizim bas tacimizdir.

Sadece akrabadan yani biraz bunaima giriyorum mlsf kucuk hastaligim var. Panik atak, kalabaliga gelememek bunalimi.

• tamam Antepli, okudugun bolumlede alakali olarak, bayramda sadece geregi kadar akrabalarinin yaninda kal, cik disari cocuklarla zaman gecir.. Ben sıkıldığımda is yerimde ufak bir toprak parcasi vardi, oraya bir sürü cicek, sebze, meyve ektim.. Onlarla ilgileniyorum, kara kalem calisiyorum, insanlardan uzaklasmadan onlarla ic ice olmadan ama tum insanlari severek yasiyorum. Depresif haraketler insanin ruhunu yorar, beni üzen, moralimi bozan insanlar icin neden kendimi üzeyim ki, onlar benden degerli degil ki...

• Tesekkurler eig icin

En İyi Kız Görüşü

• Bayramı sevmiyorum çünkü kardeşim doğacak yolculuk yapamıyoruz o yüzden herkes bizim eve doluşuyor. Bayramı seviyorum çünkü şeker istemeye gelen çocuklara küp şeker uzatıp tiplerine bakıyorum veya iyi bayramlar diyip çantalarını uzattıklarında saolun size de iyi bayramlar diyip kapıyı kapatıyorum. bence çok güzel

0|0
    0|0
    • Turkiyede cok guzel ama burda malesef oyle bisey yok cunku hollandalarin arasinda yasiyorum keske senin yerinde olsaydim..

• Yer değiştirelim benim tüm ailem hollanda, danimarka, isveç gibi taaa cehennemin dibi yerlerde :D valla benim için hava hoş

• Gel yer degistirelim ozaman haha 😋😂

Erkekler Ne Diyor 21

• Haklisin.. uykudan kaldirilip, yeni elbiselerimizi kuşanip bayram namazina gdip camide uyumamaya çalışmak...

1|0
    0|0
  • Gurbette bayramlar hüzünlü geçer maalesef :/
    Türkiye ye gelme ihtimaliniz yoksa sevmesenizde onlar senin yakın akraban git öp ellerini nasılsınız de hal - hatır sor bence...
    Bu arada 42 öylesine mi Konyalı mısınız? 0_0

0|0
    0|0
    • Aynen oyle, cok huzunlu cok berbat gecer burda bayram. Cocuklar icin tabiki guzel, yetiskin icin bunalim demek.
      Annemde zaten ayip buygun sevmesende gitmen lazim diyip duruyor. Gecen senede gitmedim telden hatir hal sordum kutladim. Antepliyim konyayla pek alakam yok

• @Tetikci42 yani hic yok yanlis yazdim antepliyim turkmenlerdenis 😊

• Akşehirli var mı iki abi arasından

• Seni anlıyorum gerçekten.
    Çok üzucu ve sıkıcı geçer. bütün akrabalae uzakta ben sadece annemle. bunada şükür ede ede Oruçumu tutup bayrami geçirmeye çaliştim biraz sıkıci olsada çok huzurluydu çok guzeldi. sakin sessiz falan.
    bence annenlere git daha iyi insan yanlizken psikolejisi bozulur be.

0|0
    0|0
    • Annenemler trde olmasa ztn seve seve giderdim koyde 300/400 kisi akraba falan gelio hizmet ediyorus cok ama cok keyifli oluyor. Ama hollandada babamin tarafini sevmiyorum ve istemeyerek gidip el opuyorum. Gecen senede gitmedim buyuklerin yanina gelmemek nedemek dedi halam bende siz gelin hep biz geliyorum dedim..

• Anladim.. ozaman hiç gitme derim zaten bitti sayilir yarin son gun sonra bayram. bosver tek takil artik

• Arkadaslarima gitmeyi dusunuyorum ztn bide babannemin yanina mecbureen annemede bagli tbi

• Buna buyumek diyoruz

1|0
    0|0
  • sevmem

1|0
    0|0
  • Artık harçlık vermedikleri için sevmiyorum... ayrıca harçlık vermek zorunda olduğum zamanlar oluyor...

0|0
    0|0
  • Severim...

0|0
    0|0
  • Bayramları sevmiyorum. Akrabalara gitmiyorum
    Zaten Yunanistan'da yaşıyorum uzaklaştım onlardan

0|0
    0|0
    • Akrabalarla bagi koparmak gunahdir. Tabiki faceden mesaj olrk nbr selam iyimisin dye konusulur yinde

• Face 4 yıldan fazladır yok. Hem Akrabaları biz seçmiyoruz onlar doğdugumuz gün otomatik olarak bizim teyzemiz halamiz teyzemiz oluyor

• Malesef evet

• bir heyecanı yok benim için bayramlarin.

0|0
    0|0
  • Annenlere git ya

0|0
    0|0
  • Bayram kücükken güzel büyüklerin yanında ama büyüdükçe bayramın insandaki etkisi azalıyor bayram el öptükçe güzeldir. 😂😂😂

0|0
    0|0
    • Iiyy el opmeyi hic sevmem sevmedimmm sen op yerimee irenc elleri 😄

• Ne oldu son durum ne ne yaptın?

• Hala beraberiz ama 6 hissim kuvvetlidir olmicak sonunda bundan eminim. Cunku cok kural koyuyor acik giyinmemi istemiyor istiyorsan pece takim evden disari cikmim
      Dedim cunku bazen eve gece geliyorum arkadaslarla takiliyorus. Bu kisitlamaya gelemiyorum kendiside kuzenlerle takiliyor sesimi cikarmiyorum

• Herşeye rağmen yineden güzel bence sende annenlere git :)

0|0
    0|0
  • Bayram gelmiş neyime. Bayramlar çocukken çok güzeldi

0|0
    0|0
  • Başın sağolsun abla

0|0
    0|0
  • Nerde o eski ramazanlar

0|0
    0|0
  • büyüklerin gönlünü almak çok sevaptır. hatta yarın mezara da git... ölmüşlerin sevinsin.

0|0
    0|0
    • Malesef o zor cunku hollandada yasiom

• mezara gidemiyorsan, evinde oku.

• Sorun o degil bunlari yapiyorum gorevim. Ben turklerin arasinda yasamiyorum uctane turk komsumuz var onlarla sorunum yok. Sorun akraba.

• Bayramları bende sevmiyorum.

0|0
    0|0
    • Yetiskinlerin cogu sevmezde turkiyedesen cok sanslisin cunku orda bayram cok guzel oluyor 😊

• eskiden iyiydi ama şimdi yaşlandık heralde eet türkiyedeyim şanslıyım o yüzden ağustosta gidiyorum 😀😀😀😂

• Vay anam yaa 😂😂😂

• Ben cok severim bayramlari ve heyecan var simdid

0|0
    0|0
  • Annenlerle git bence en mantiklisi👍

0|0
    0|0
  • Bayram eger ramazanı ibadetle geçirebildiysen anlamlı zaten. Buyuklerine git.

0|0
    0|0
    • Buyuklerim mlsf turkiyede cogu digerleri ztn babannem halamlar onlarida sevmem sanalda gorusuruz 😄

• Neyse gıybet etme. Hakkında hayırlısı olsun.

• Yok be ne giybetini edicem yinede gonlumun efendisiydi 😊

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Şeker Bayramı değil. Ramazan Bayramı 😅

0|0
    0|0
  • Kucukken de sevmezdim, simdi de. O yillar sonra gorulen akrabalar, o sanki cok samimiymisiz gibi sacma sohbetler, o hayiflanmalar falan filan. Bayiyor beni.

0|0
    0|0
    • Aynen. Benide bayiyor artik sonra arkandan konusuyorlar ya da sacma sapan laf sokma gereksiz muhabbet.

Yükleniyor...