Anksiyete bozukluğunu yaşayan var mı?

Merhaba arkadaşlar. Ben her şeyi kafama çok fazla takıyorum ve takıntı boyutuna geliyor. Ayrica öfke kontrolünü saglayamiyorum. Yani ofkelenince gözün hiçbir şey gormuyor. Son zamanlarda takintilarimdan geceleri uyuyamaz oldum. Sabah kalkınca ilk aklıma o takintilarim geliyor ve gün boyu aklımdan çıkmıyor. Ailem de psikolojik destege ihtiyacım olmadığını söylüyor ne yapmalıyım?

1|0
11|5

En İyi Erkek Görüşü

• Sosyal biri misin?

1|0
    0|0
    • Evet aslında oldukça sosyal biriyim

• Anlattıklarına göre sende obsesif Kompulsif bozukluk var gibi onu da ilaçsız aşmak anca bilişsel terapiyle.

En İyi Kız Görüşü

• Takıntılarının neler olduğuna dair bilgim yok fakat obsesiflik olabilir sende. Ailenin ya da her hangi birinin sağlığın/ruh durumun hakkında tedaviye ihtiyacın var veya yok demesi senin için doğru değil. Öncelikle bu takıntışarının boyutuna bak, normal yaşantını etkiliyor mu? Gün içinde zamanını çalıyor mu? Ruhsal olarak değişime uğratıyor mu? Bunlara cevabın evetse tabi ki psikolojik desteğe ihtiyacın var ve bunu tek başına kümseye danışmadan yapabilirsin, bir an önce hayatını güzelleştirmeye bak.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• bbence psikolojik desteğe ve yoksa bir meşkaleye ihtiyacın olduğunu düşünüyorum

2|0
    0|0
    • Olabilir mantıklı

• İşiniz gücünüz yoksa bu büyük sorundur. düzgüb bir işiniz olsa hatta bir secgiliniz olsa bence sorun daha iyi aşılır

• Tedaviye teşhis bulayan dokturun yegane çıkış yolu sanırım bu hastalık gelene gidene bunu teşhis kouyor

1|0
    0|0
  • Psikiyatri yi değilde bir psikoloğa danışmanızı öneririm yaşadığınız durumu zamanla düzeltebilirsinz kendinize inandığınız ölçüde, sizin bu takıntıları kafanıza takmanız zaten durumdan memnun olmadığınızın en büyük göstergesi iş önce sizde bitiyo ;)

1|0
    0|0
  • Bana mesaj atarmısın

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Benimde anksiyetem bozuk 😐
    Doktora gittim fakat deprasan tedavisini reddettim. Arada kaygılarımı kontrol edemesem de mesela dün sinir kontrolü yapamayip annemi fena üzdum. Ama onun dışında büyük oranda yendim kaygı bozuklugumu.
    Bir şeylerde meşgul olmalısın.

1|0
    0|0
  • Yaşamadım ama en yakın arkadaşımdan biliyorum.
    Eğer önlemini almazsan paranoyaya dönüşebilcek bir durum.
    Seninki hangi seviyede bilmiorum ama bir psikyatre gözüksen fena olmaz sonuçta zararına olmıycak :)

1|0
    0|0
    • Haklısınız sizi dinleyecegim

• Bende en ufak seyleri inanilmaz kafama takarim ve her seyi en ince ayrintisina kadar dusunurum, duygu gecislerimi cok ani yasarim, bazen cok mutlu oldugum bir sirada aniden icime berbat bir his girer, ailem bana da destege ihtiyacin yok diyor. Takma kafaya, kendi kendinin doktoru ol

1|0
    0|0
  • Takıntılı olma durumu yani Obsesif-kompulsif bozukluk. Muhakkak psikyatriye gitmelisin bence buna ailen karar veremez.

1|0
    0|0
  • Bir psikologdan zarar gelmez.

1|0
    0|0
  • Bu bahsettiğin şeylerin anksiyete olduğuna emin misin? OKB olabilir mi?

1|0
    0|0
    • Açıkçası terimleri bilmiyorum ama internetten biraz bakınca karşıma anksiyete cikti

• Takıntı var ise obsesif olma ihtimalin daha yüksek

• Psikolojik destek iyi olabilir

1|0
    0|0
  • Sendeki anksiyete bozukluğu değil.

1|0
    0|0
  • benn

1|0
    0|0
  • İstiğfar çek

0|0