Tevbe duasını hergün 70 kez okumak gerekir mi?

Bir yerde yazıda okudum ve hergün toplamda 70 ve daha fazla tevbe duasını okuyorum ezbere biliyorum ayaklarım ağrıyor namazdan sonra baya bir zaman alıyor ama bana sevabıda cok olur ve ruhumuda arındırıyor sizce bu kadar cok okumak gerekir mi gereksiz mi olur anlamıonı mı yitirir yoksa 3 er kez mi okuyayım? sabah ve yatsıda 25 kez öglen ikindi ve akşamda da 20 kez okuyorum namazdan sonra.

Güncellemeler:
"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm."

"Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt. Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh."

Bu ikisini okuyorum arka arkaya bütün olarak.

0|0
1|0

En İyi Kız Görüşü

• Tövbe duası derken?

0|1
    0|0
    • güncellemeye attım kardeşim

• 70 defa esteğfirullah desen de yerine geçer amentü icin de bir sayı duymadım..

• ya ben duayı direk komple okuyorum bir de amentü de tevbe ettikten sonra imanı kuvvetlendirmek için ediliyor.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...