Sünnet kınası da ne?

Yaw eskiden beridir duyoz sünnet dügün felan tamam da sünnet kınası da ne oluyor? neden yakılr

1|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• baş parmakla işaret parmağa yakılıyor büyüyünce askerde eli iyi silah tutsun gibilerinden bir şeyler diyordular bir de erkekliğe ilk adım olduğu için avuç içine yakanlar yanllış biliyor

0|0
    0|0
    • Aydinlattgn icin tsk ederimm sanrm eig ne kdr yardmci oldugunu kanitlamstr:)

Erkekler Ne Diyor 12

• oğluşun çükünün sevinci

0|0
    0|0
  • her çeşit kına var işte evlililik, sünnet, birisinin üzüntüsüne sevinince gote yakılan kına. ülkede adet çok

0|0
    0|0
  • Bilmeyecek ne var bizim adetlerimize göre erkekliğe ilk adımı atan askere giden evlenen erkeğe kına yakılır bana da yakmışlardı

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum deme

0|0
    0|0
  • sen heralde kınanın nereye yakıldığını merak ettin 😅 😅

0|0
    0|0
  • Çük çabuk iyileşsin 😀

0|0
    0|0
  • kına adetten yakılıyor

0|0
    0|0
  • ata erkil bir toplum olduğumuz için erkeklik önemli bizim toplumumuzda. kına yakmak bir işaret diyelim. sünnet olan erkeğe yakarlar ki erkek oldu diye yani işaret koruz erkek olduğuna dair. askere yakarlar vatana kurban olsun diye. askere gideceğinin işaretidir bu kına. geline yakarlar ki kocasına kurban olsun diye. genç kız evlenince kına yakarlar ki evleniyo işaretlensin anlamında.

1|0
    0|0
  • Olmadığım için bilmiorum

0|0
    0|0
  • pipiye mı yakıyolar :D

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Baş parmak la işaret parmağına yakılıyor benim bildiğim

0|0
    0|0
    • Nette ben de ole gordum de avuç icine yaktilar😨hem de iki eline 😨

• Nereye yakilir hahaahaja

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...