Türkiye'de çocuk büyütmek?

Henüz 20 yaşındayım ve bekarım. Kendi ülkemde yaşamak benim için en iyi tercih ama bir gün evlenip de çoluk çocuğa karışırsam burada büyümelerini istemiyorum. Özellikle kız çocuk oldu mu büyük sıkıntı, zaten ülke git gide daha da korkunç hale gelmekte. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Tehlikeli ve gereksiz.

0|1
    0|0
    • Tehlikeli ve gereksiz olan ne? Türkiye'de çocuk büyütmek mi yoksa yurt dışına taşınmak mı?

• Cocuk buyutmek hem bombalar hem de tecavuz giderek artiyor zaten dunyada milyomlara kimsesiz cocuk var illa kendi bedenimizden cikmasi gerekmiyor

En İyi Erkek Görüşü

• ben hayatlarından endişe edeceğim ortamlarda çocuğumu yetiştirmek istemiyorum şahsen. öyle yerlerde yaşamak da istemem haliyle. yaşama hakkımızı doğru düzgün yaşayalım bari ondan sonrasını çalışırız.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Mantikli

0|1
    0|0
  • Haklisin valla

0|1
    0|0
  • Aynı fikirdeyim

0|1
    0|0
  • başka ülkeler de güvenli değil ki zaman kötü

0|0
    0|0
    • Evet ama Türkiye'den iyiler. Eğer olursa kanada ya da bir iskandinav ülkesine gitmek isterim. Bu ülkeler daha güvenli hem çocuklarım daha sağlıklı bir toplumda büyür.

• Ya yok anlamadın sen beni ben eğitimden felan bahsetmiyorum, ben kendim de eğitirim o önemli değil. Sürekli bombalar patlıyor sürekli tecavüz haberleri geliyor sürekli birileri birbirini bıçaklıyor öldürüyor, üstelik her geçen sene daha kötüye gidiyor terör var felan, benim derdim o. Şu anda bile zaten durum kötü bir 10-20 seneye kim bilir ne olacak allah göstermesin.

• anladım o da doğru haklısın

Erkekler Ne Diyor 1

• Tam anlamıyla katilmiyorum diyebilirim özellikle kız cocuk konusunda endisede haklisin ama diger ulkelerde durum cok farkli degil dayim yillardir londrada Türkiye cennet diyor ya da ben dogma buyume istanbuldayim oturdugum semt o bakimdan kismende olsa iyi birazda onlem alicaksin sonucta cezalar caydirici degil alkol esrar icilen kendini kaybeden kisilerle dolu ülke cok rast gldim ondan soyluyorum ya da bunlari icmeyip sapik dusuncelilerde var ama her ulkede hatta daha fazlasi var diye dusunuyorum.

0|0
    0|0
    • Valla eğer türkiye cennetse dayın gelsin türkiye'de yaşasın o zaman. Kusura bakmasın, o seni yiyor herhalde kıskanma diye.

• Yok yıllardir beni cagriyor ne kiskanmasi istesem giderim oda tek yasiyor her turlu imkanida saglarim diyor ama ben isteiyorum Türkiyeyi istanbulu seviyorum dayim buraya geldiginde geri gidesi gelmiyor zaten ordudan ev filan aldi yakinda gelmeyi dusunuyor sadece maddi yani maas yonunden birakamiyor o yonu iyi oranin yoksa sucmus ahlaksizmis tecavuzmus krali orda sirf türk diye dayimlara saldiranlardan senede en az 3 sefer türk mahallelerini basan holiganlardan ne memnun olucak sadece maddi yön iste malum eksikligimiz biz fazla abartiyoruz gidin amerikayada suc gorun baska bir ornek.

Yükleniyor...