Hayatım berbat bir şekilde 😔?

Küçükken düşme sonucu 2 gözümde de kayma oluşmuş 7 yaşında ameliyat oldum ama kayma düzelmedi hala var. Doktorlar ameliyat yapmama konusunda ısrarlı herhangi başka bir tedavide uygulanmıyor ve bu benim hayatımı mahvediyor. 19 yaşındayım yaş arttıkça daha çok takıyorum kafama. İçime kapanık biriyim anneme dahi anlatamıyorum yaşadıklarımı. İnsanların yüzüne bakamıyorum çünkü bu kaymadan dolayı dalga geçenler çok oldu hala oluyor. bir ortama girmekte çekiniyorum sanki o an herkes bana bakıyor gibi geliyor. Hayatım oyiyce berbat bir hal aldı napabilirim? Haline şükret kör sakat olanlar var diyeceksiniz belki de halime elbette şükrediyorum. 😔

0|0
11|9

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle gecmis olsun. Düzeltme imkanları var sanıyorum bu sorunu baska hastanelere gitmekte fayda var. Gelelim diger boyutuna sen kendin takiyorsun kafana birkac kendini bilmezde tetiklemis bunu utanilcak bir durum yok birazda kendin takiyorsun kafana bu seninde belirttigin gibi aslinda cok cok ufak bir sorun daha beterlerinden Allah korusun bunuda duzeltirler takma sen hersey gonlunce olsun.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. 2 özel hastaneye başvurdum onlarda kendi doktoruma ilk ameliyatımı yapana yönlendirdi kendisi de 12 yıldır 1 ay sonra gel 3 ay sonra gel vs diyip erteleme yapıyor sadece çözümü varken yapmıyor. Tekrar teşekkür ederim

• Rica ederim sadece iki hastaneye takili kalma arastir surekli illaki olur olmasada sorun degil bence ama olur.

En İyi Kız Görüşü

• Herşey kafada bittiği için kendini psikolojik anlamda rahatlatman lazım. Herzaman daha kötü durumda olacaklar vardır ama bu ağır kompleksli halinden kurtulman gerekmekte. Seni anlayabileceğini düşündüğün insanlara yönel. Emin ol, kimsenin umrunda değilsindir. Kendine dünyayı zehir etmene gerek yok. Bende öyleyimdir. Suratımın ortasında bir sivilce çıksın hayatımın anlamı kaybolmuş, ışığım sönmüş gibi olur. Halbuki ne bileyim, çok salakca. Biz hep sorun ararız. Halbuki mutsuz olman için hiçbir sebep yok.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• bir kere göz kayması digustan gelen kusur degil ayrica bunu skntı yaparsan dalga gecerler icine kaoanık ol olma sana bisey duyim gzlük oluyirsa gozluk tak olmuyorsa birak öyle kalsn dalga gecenler daha cocuk merak etme önemli seyler değil bunlarda gecer göz kaysin bisi olmaz

1|0
    0|0
    • Gözlük verseler kullanırım o da yok. Dışlanıyor olmak can yakıyor aslında

• Dislanmiyorsun canm takma bide syle dusun farkin var ve benim svgilim öyleydi

• Kayma derken anlamadım yani aklımda canlanmadı ama sen insanlara aldırma kendi mutluluğuna bak.

0|0
    0|0
  • kiyamam, bende küçük yaşlarımda obeziteyle savaşmıştım. Ameliyat falan ne gerekiyorsa yaptır bence

0|0
    0|0
    • Ameliyat gerekli ama yapmıyorlar şimdi bir şey yapamam diyip gönderiyorlar

• özel hastaneler ameliyat yapmiyor mu?

• 2 özel hastaneye gittim birisi kayma küçük yapılamaz bir şey dedi diğeri ameliyat gerekli ilk doktoruna git o yapsın kas durumunu vs o daha iyi bilir dedi

• Daha öncede sormuştun Allah şifa versin bunu düzeltiyorlar diye biliyorum

0|0
    0|0
    • Düzeltme imkanları var ama yapmıyorlar.

• Var elbette benimde seni anlıyorum

0|0
    0|0
  • Kendine değer ver başta. bu sorunu takmayacaksın.
    Seninle dalga gecen insanın hayatında yeri ne :) Kimse kusursuz değil.. dışa vurmuş bişey belki ama umutsuz olma.

1|0
    0|0
    • Takmamaya çalışıyorum ama ister istemez canımı yakıyor

• illa takarsın tamamda üzme güzel canını :) sana birşey olsa sen cekeceksin hayatına aldıgın insanlar seninle dalga gecenler olmasın :)
      Yalnız kal ama yinede kendini üzdürme boşveer. :) hiç birşey senden değerli değil bunu bil :))
      Belki öyle seninde sınavın :)

• Ameliyatsiz zor gibi

1|0
    0|0
    • Doktorlar bunu yapmıyor işte

• hayatımız nerdeyse aynı gibi sadece çıkış noktaları farklı yani sen gözünden dolayı bu durumdasn ben farklı

1|0
    0|0
    • Senin nedir? 😔

• bn eşcinselim ilk okulda bnle sürekli dalga geçerlerdi bu nedenle kendimi kapattm sanki hayata karşı

Kızlar Ne Diyor 10

• Canım benim takma üzülme evet dediğin gibi iki kolu iki ayağı olmayan kardeşlerimiz var hatta görmeyen sen görüyorsun biliyorsun o dalga geçenler önce kendilerine baksın yarın kimin ne olacağı belli değil Allahim sana şifa versin

1|0
    0|0
    • Onları gördükçe halime şükrediyorum tabi ama dışlanmak dalga konusu olmak ister istemez can yakıyor. Amin çok teşekkür ederim

• Terbiyesiz cahil varoş insanlar bunları toplumdan dışlamak lazım

• Neden ameliyat oldun ki, tabi boyutunu bilmiyorum ama, kuzenimde de vardı ve bazı uygulamalarla gözlükle falan şu an tamamen kayboldu

1|1
    0|0
    • 7 yaşında doktorum hemen ameliyat yaptı öncesinde gözlük kapama falan yapmadı ameliyattan önce içe doğru kayma vardı şu an yukarı doğru. En ufak bir şeyin bile tedavisi varken bunu yapmıyorlar

• Şükür önemlide, gözünün kaymamasımı istemekten doğal ne var. İsyan etmedikten sonra insanın daha iyisini istemekte bir sorun yok. İnşallah en kısa zamanda düzelir ama dalgalık bir konu göremedim ben, herkesin başına gelebilir

1|0
    0|0
    • İnşallah yorumun için teşekkür ederim 😔

• bir yolu varsa elbette denenebilir. ancak sen bu dalga geçen densizlere aldırış etmeden hayatına devam etmelisin. ve her şeye ragmen mutlu olmalısın.
    bizim gozunde şaşılık olan bir arkadasimiz vardi. bir kisinin o konuda şaka yaptığını bilmem. degil ki dalga gecsinler... senim cevren de biraz sıkıntılı galiba

0|0
    0|0
    • Yolu var ama denenmiyor. Çevrem 2 yıldır yok arkadaşlık kuramıyorum hiç kimseyle öncesinde vardı sıkıntılı olanlar biriyle bir tartışma içine giriyorum mesela ufacık bir şey için hemen sen kendi gözlerine bak sonra konuş vs diyerek alay etmeye çalısıyorlar 😔😔

• Gözlük kullan

1|0
    0|0
    • Ne ameliyat yapalım diyorlar ne de gözlük veriyorlar hiç bir şey yapmıyorlar

• Hadi yaaa benden sanırım sadece Allah yardım etsin demek kalıyor :( üzgünüm

• Amin teşekkür ederim 😔

• Gözlük verselerdi bari yapacak bir şey de yok üzülme canım ya

1|0
    0|0
    • Bir şey yapamam diyip gönderiyorlar anlamıyorlar halimi 😔

• Malesef öyle insanlar var onları dışlamak lazım asıl

0|0
    0|0
  • Ben de 4 ayliken usutmusum gözlerim kaymis 4 yasina geldim gözluk takmaya basladim simdi iyi oldu ama usutunce kayiyor bende sinir oluyorum ama olsun yinede cok takmiyorum ama anlamadigim niye doktorlar izin vermiyor tehlikelimi :/ anliyorum seni yanliz olmadigini hissetirmek icin yazdim :))

0|0
    0|0
    • Tek farkımız benim sürekli olması.. Tehlikeli değil tehlikesi de varsa kabul ediyorum yapın diyorum ama onlar küçük bir şey için kaslarını kesip biçemem gerek yok 1 ay sonra gel 3 ay sonra gel vs diyerek erteleme çabasında doktorum. Özelde ki doktor ilk doktoruma yönlendiriyor gerekli diyerek bir başka doktor gerek yok düzelir zamanla diyor ki bunca zamandır düzelme olmadı bir başkası şimdi önermiyorum daha sonra diyor yani hepsi anlaşmış bir şekilde erteleme çabasındalar..

• Benim gözluk sayesinde daha iyi oldu ama net görmeme problemimde var , internet de okudumda ilaclar , egzersizler falan varmis ama doktorlar bizeden daha iyi bilir ilk onlar önerirdi ama senin kendini kötu hissetmene cok uzuldum kendine hergun hatta simdi ben sasi degilim ben sasi degilim de the secret kitabini oku belki iyi gelir sana :)

• Gözlük vermiyorlar mı

1|0
    0|0
    • Hayır hiç bir tedavi uygulanmıyor

• Dediğin kaymadır yukarı dışarı içe doğru oluyor şaşılık diğer adı. Benim içe doğruydu ameliyat ile ciddi anlamda düzelme oldu şu an yukarı doğru kayma var tedavisi var ama yapmamakta ısrarlılar

• Arkadaşımda işte oldu ameliyat ama yinede var biraz düşünmemeye çalış seni anlayan insanlar karşına çıkacaktır mutlaka neden böyle oldu diyede sorgulama vardır rabbimin bir bildiği

• Sen normal mi görüyorsun

1|0
    0|0
    • Görmem normal çift görme vs yok

Yükleniyor...