Yaptıklarınızı hakeden buna değer biri var mı?

Yok arkadaş kimse için değmiyo ya en iyisi bencil olacaksın kendinden başka kimseyi düşünmeyeceksin

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan iyliği kimseye yapmaz! Ya nefsine yapar, karşılık bekler ya ruhuna yapar, unutur. Eğerki insan, yaptıklarının ecrini yaptığı insandan bekliyorsa, karşılaşacağı genelde namkörlük. Ancak onu yaradandan bekliyorsa , namkörlüğü umursamaz, kendi yaptığı iğliğede namkörlük etmeyip, bire yediyüz verenin huzurunda hesap defterinde okur. Yaptıklarını hakeden insanın yaptıkları kişiler değil, kendisidir. Sosyal medyada genelde "kimseye iylik yapma, kimseyi umursama, kimseyi önemseme, kimse haketmez ve seni arkandan vurur" tarzı yazılar çok olur. Bunun nedeni uzaklarda birilerinin bireysel bir toplum olmamız için, nefsimizi okşayarak, bizi kışkırtıp böyle şeyler düşünmemizi sağlama amacıdır ve malesef çevremizdeki insanlarda bu düşünceleri desteklememiz için herşeyi yapıyor çünkü namkörlükte insanın doğasında olan özelliklerden biri. Onun için bir abi nasihati istersen, iyilik yapmaktan asla vazgeçme ancak iğliği halik için değil malik için yap.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Kendime çok cici davranıyorum 😄 ben buna değerim 😄
    Sen de yaptıklarına değecek biri arıyor ve bulamıyorsan eğer benim için bir şeyler yapabilirsin 😇
    Mesela benim için kekler börekler yap 😎 ben bunlara değerim 😎 emin ol 😎
    O değil de dün ankaradaydım 😨 insan bir sorar dün Ankara'da mıydın diye 😨 karnın aç mıydı diye 😨
    O değilde sen profili açmışsın 😂 hayırdır inşallah 😂

0|0
    0|0
    • Sen beni mi takip ediyon :-D açtığımı nerden biliyon

• Sana ok da yok by da yok 😒
      😒😒😒

• Evet var
    Kendinemüslüman olmaya karar verdim bundan sonra

0|0
    0|0
  • Yokya hak edecek kişiler 25 sene ön ceydi şimdi yok şimdiki genclerimiz kız vs erkek uyuşturucu bulmak icin birbirlerini ölduruyorlar

0|0
    0|0
  • Bazen öyle hissedersin

0|0
    0|0
  • Egoistliğe doğru yavaştan ilerleme başlamış.

0|0
    0|0
  • yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Üzüntüyle konuşuyorsun, yoksa uçları oynayıp bencil olmanın da huzur getirmeyeceğini düşünürdün eminim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...