Hiristiyan-Musluman evliligi olanlar?

Merhaba benim esim hiristiyan. İki hafta once bebegimiz dogdu. Ben hep bundan korkuyordum. Şu an bebegin dini ne olacak hic konusmuyoruz akisina da birakamiyoruz cunku esimin inancina gore bebek vaftiz edilmeli cok fazla gecmeden. Boyle bir sey deneyimleyen var mi? :(

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• işte olayda burda bence her 2 dinide öğrenmeli diycem ama şimdi vaftiz edilmeli diyince kaldım oratada

0|0
    0|0
    • Hiristiyanlikta bebek vaftiz edilmeden ölürse allah korusun, cehenneme gidiyor. Bende hemen sunnet olsun istiyorum oglum. Bu tarz seyler olmasaydi kendi buyurken karar versin cok isterdim

• Elbette zor bir karar ama eşinle konuşun bu konuları bir islam büyüğünüde sorabilrsin

En İyi Kız Görüşü

• Bebeğin dinine siz karar vermiceksiniz aklı erdiğinde kendi karar vericek

0|1
    0|0
    • Boyle bir sey soz konusu degil fakat diyorum ya karar vermemiz gerekiyor cunku bebek vaftiz edilmeli eger hiristiyan olacaksa

• böyle düşüne düşüne ateist oldum mk ajsgsjsnsn ailem müslüman diye ben de müslüman oldum. onlar da kendi aileleri müslüman diye müslümanlar. böyle böyle gidiyor ahshsjbshs

Erkekler Ne Diyor 4

• Özgür doğan bir çocuğu şekilden şekile sokacağınıza kendinize bir Çek'i düzen verin.. Çocuğuda hasta etmeyin.

0|0
    0|0
  • Sünnetsiz biriyle nasıl evlenıyorsnuz anlamıyorum
    dogan cocuk erkek olursa oda sünnetsiz olucak memlekette erkekmi kalmadı?
    kuranın yasakladıgı şeyi uygulamıssın gelip dindarlık taslıyorsun
    yazık

0|0
    0|0
    • Allaha ortak koşanlar İsaya Allah diyenler cennet yüzü göremez
      kendıne yazık etmişin

• çocuğun dini ikinizin dininden biri mi olacak? çocuğunuzun inancına siz mi karar vereceksiniz?

0|0
    0|0
    • Size sormuslar miydi ya da herhangi birimize sordular mi

• bize sormadilar diye biz de mi sormayalim? bana sormadilar diye 15 yıl musluman yasadim.

• sen hatayı dinler arası evliliği yaprken yapmışsın umarım çocukta heba olmaz aranızda

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bana kalırsa çocuğu vaftiz edin hoş vaftiz edilince illa müslüman olacka diye bir şart yok ileride kendisine bırakırsınız, eğer müslüman olmayı seçerse imkanı olur ayrıca sünnet bahsediyorsanız sağlık içinde yapılıyor diye biliyorum

0|0
    0|0
    • Evet bakacagiz artik cok karisik bir durum, tesekkurler yine de

• Eşin nereli

0|0
    0|0
  • Doğacak çocuk kendi karar verecek buna sonuçta etki altında bırakmayın siz bana göre

0|0
    0|0
  • müslüman bir kadının hristiyan bir erkekle evlenmesi islama uygun değil. ( musluman erkek hristiyan kadınla evlenebilir). yani evlenerek zaten islama uygun davranmamışsın. (yanlış anlama kınamıyorum, olanı söylüyorum).
    Dolayısıyla bence bırak vaftiz edilsin. Sonra hiçbir dini dayatmada bulunmayarak vakti gelince kendi seçimini yapmasını bekleyin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...