Ebeveyn olduğunuzu düşünün.. Çocuğunuzun engelli biriyle evlenmesine karşı çıkar mısınız?

Ebeveyn olduğunuzu düşünün..Çocuğunuzun engelli biriyle evlenmesine karşı çıkar mısınız?

• Kesinlikle Evet
    11% (10)17% (6)13% (16)Oy Ver
  • Mümkünatı yok: Hayır
    42% (39)51% (18)45% (57)Oy Ver
  • Başta zorluk çıkarsam da sonunda razı olurum
    47% (43)32% (11)42% (54)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
24|18

En İyi Erkek Görüşü

• Engelli olmak elinde olan bişey değil, karakter engelli olmasın yeterli, insan olmayanı engelsiz olsada istemem

2|0
    0|0
    • işte aradığım cevap!!

• inşAllah :) böyle düşünebilmek bile büyük bir adım ama.. tebrik ederim

• :) teşekkürler sağolun, hatta sevinirim bile insanı tipi için parası şusu busu için sevmeyen bir evlat yetiştirdim diye

En İyi Kız Görüşü

• Eğer iyi bir insansa ona saygı ve değer veriyorsa bana karşı çıkmak düşmez. Sırf öyle bir şey için çocuğumun geleceğine mutluluğuna engel olmam.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Herkes insan karşı çıkmam

1|0
    0|0
  • Bir engelli olarak söyleyeyim. Bir buçuk ay önce böbreklerimin çalışmadığını öğrendim. Nakil oldum. Şimdi 3 böbreğim var. Fiziksel olarak hiçbir sıkıntım yok. Kültürlü üniversite mezunu yabancı dil bilen bir insanım. Bu sıkıntı 1 buçuk ay öncesine kadar hayatımda yoktu. kimin başına neyin ne zaman geleceğini bilemeyiz. Belki aynı sıkıntıyı evlenirken ben de yaşayacağım ama böyle bahanelerin ardına sığınmanın aptalca ve de fazla önyargılı bir tavır olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Akışına bırakırım ya Allah büyük.

1|0
    0|0
  • D- karşı çıkmazdım 😒

1|0
    0|0
  • ben engelli bir kızla evlenmek istemiştim ama kendisi reddetti tekerlekli sandalyeye mahkumdu kendisi ama kaderimiz böyle hayırlısı neyse o olur Allahın dediği olur sen ne dersen de..

1|0
    0|0
    • beni o zaman en ama en iyi siz anlarsınızz :o ben de işitme engelli biriyle evlenmek istiyorum ama kendisi iş ciddiye bindikçe bir gün onu terkedeceğimi düşündüğü için benden uzaklaşmaya çalışıyor.. :( Allah hakkımızda hayırlısını versin

• işitme engelliler bile derken? onların ne farkı var ki senden.. evet önemli olan kalbin duyabilmesidir, bence herkes o sese kulak veremiyor :/

• özür dilerim öyle dememeliydim ama yoklukta insan ne diyeceğini bilemiyor kusura bakma..

• Kendi nasıl isterse.

1|0
    0|0
  • Öyle biriyle evkenmek istiyorsa gerçekten seviyor demektir destek olurumm

2|0
    0|0
  • Zeka da sorun varsa no
    fiziksel olarak 0'sa no ( bir ayağı hafiften felçlidir onun gibiyse evet)
    ruh hastasıya no

1|0
    0|0
    • İşitme ve konuşma engelliyse 😊 ?

• konuşması bozuksa alırım
      işitme sorunu varsa hiç duymuyorsa no (eğer hafiften varsa kulak cihazımıdır nedir onunla duyuyorsa alırım)
      eğer karı TaŞ ise hiçbişeye bakmam tutarım kaçırırım

• Engelli biri insan değil mi yani. Sevmişlerse ben zorluk çıkarmam.

1|0
    0|0
  • Engel olmam

1|0
    0|0
  • Vallah o eşine bakıcak ilgilenecek ben tercihine karşı cıkmam onuda Allah yarattı dimi.

1|0
    0|0
  • Hayir zorluk cikarmam

1|0
    0|0
  • Sen şu işitme engelli sevgilisi olan kız mısın :)

1|0
    0|0
    • yess ;)

• diyosunuz :) öyleyse babama da işaret dili öğreteyim çıksın bu sorun aradan :)

• Kabul ederse olabilir :)

• kısmet abla

1|0
    0|0
  • Asla karşı çıkmam

1|0
    0|0
  • Engelin ne oldugu onenli

0|0
    0|0
    • mesela örnek verebilir misiniz rica etsem :)

• Olabilir evet

• teşekkürler :)

• Belli olmaz.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• Muhtemelen pimpirikli ruhuma üşüşen milyonlarca soruyla çocuğu darlarım. İşin bir yerinde ise ikna olur, ondan sonra da savunucularına dönüşürüm.

İşte böyle böyle, daha evlenmeden manyak ederim sıpaları <3

1|1
    0|0
    • ayy :) tebessüm ettim yanıtınıza çok hoş :) <3 keşke herkes sizin gibi düşünse

• Ehe, teşekkür ederim ki :) Kısmet diyelim, karşı çıkan da evlatçığını öyle koruyacağını düşünerek karşı çıkıyor, kötü kalbinden değil de yanlış aklından. Kutsal spagetti canavarı onlara da akıl fikir versin dilerim.

• amin.. o canavar benim aileme de akıl dağıtsın :)

• Ülkenin %60'ı engelli değil mi zaten? Hangi engelden bahsediyorsun? Fiziki engel hiçbir şeye engel değil ki. Beyinsel engelli olmasın yeter.

1|0
    0|0
    • ben de ondan bahsediyorum işte tam olarak.. bizzat yaşadığım ve sorun olarak görmediğim için, ailemle yaşadığım problemin temelinde yatan algıyı bulmaya çalışıyorum

• bu dediklerinin hepsini biliyorum tam olarak 25 yaşındayım ve erkek arkadaşımla da işaret dili kursunda tanıştım :) işaret dili biliyorum ve anlaşmamızda hiçbir sorun yok :) teşekkürler..

• Öyleyse bana bir tek dua etmek düşer. Birbiriniz için hayırlısıysanız , inşallah birlikte olursunuz ve ailenin rızasını da alırsınız <3

• Beni ilgilendirmez. Anne olarak konuşurum dinlerse dinler dinlemezse sorun yok:bu onun hayatı. saniye sonramıza hükmedemediğimiz hayatın ne getiriceğini bilemeyiz.

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Seviyorsa istiyorsa engel olmam destek olurum

1|0
    0|0
  • Başta zorluk çıkarsam da sonunda razı olurum

:^)

1|0
    0|0
  • Yalnışlıkla evet yapdım. Hayır o çocuğumun kararı

1|0
    0|0
  • Kendi bilir

1|0
    0|0
  • C diyorum

1|0
    0|0
  • beni ilgilendirmez :D

1|0
    0|0
  • Hayır diyenlerin gercekten neden böyle bir sey kesin dedigini merak ettim onlar kontrat mi imzalatmislar engelli olmayacaklarina dair?

1|0
    0|0
    • ben de merak ediyorum, onlardan biri de babam ve ben bunu ona anlatamıyorum :(

• Adına çok üzüldüm inan.. umarım her sey hallolur

• teşekkürler..

• Yok kendi hayatı

1|0
    0|0
  • Tabiki karşı çıkmazdım çok saçma yarın birgün bizim başımıza bişey gelmeyip engelli olmayacağımiz ne malum

1|0
    0|0
    • çook doğru, sabahtan akşama başımıza ne geleceği belli değil, yüksek ateş, trafik kazası, kafamıza saksı düşmesi.. her şey muhtemel insanoğlu için..

• Karşı çıkmam

1|0
    0|0
  • Hyr engel olmam.

1|0
    0|0
  • Zorluk çıkarmam

1|0
    0|0
  • Engellilik derecesine bağlı

0|0
    0|0
    • mesela duymasa ve konuşamasa?

• hepimiz engelli adayıyız sanmıyorum karşı çıkmam

1|0
    0|0
  • Son şık

0|0
    0|0
  • Asla karşı çıkmazdım engelli olması bir kalbinin olmadığını göstermez onlarda sever sevilir

0|0
    0|0
  • tabiki hayır

0|0
    0|0
    • bu yanıt üzdü :( neden?

• yanlış anladınız sanırım beni. :) engelli biriyle evlenmesi sorun değil. benim amcalarım manevi kardeşim de engelli. sıkıtı değil bu yüzden

• haa :) kusura bakmayın.. bunu duyduğuma sevindim.. hiç kimse sorun etmese keşke :)

• Neden gizlendinki?

0|0
    0|0
    • ne bilim siteye yeni kaydoldum, gizlenmeden bir soru sordum, bu nasıl oluyo diye böyle denedim adım çıkmıyomuş sadece :D

• Kesinlikle evet sonuçta onlarda insan ayrım yapmayalım😌

0|0
    0|0
Yükleniyor...