Asansörde eşinden şiddet gören bir kadın görseniz siz ne yaparsınız?

Yapılan bir sosyal deneyde asansörde eşi tarafından sözlü ve fiziki şiddet gören kadına 60 kişiden sadece 11i kayıtsız kalamıyor. Peki siz olsanız ne yapardınız?

0|1
14|28

En İyi Erkek Görüşü

• O sondaki Ada'ma helal olsun izlerken sinirlendim. Orada olsaydım o Ada'mı komaya sokardım herhalde.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• 24-25 yıllık hayatımda hiç yabancı olarak rast gelmedim ama teyzemin kocasını çok temiz dövmüşlüğüm vardır bu sebepten dolayı. Çenesi kaymıştı. Uzun zaman oldu. Galiba öyle bir durumu bugün göreyim gene aynısını yaparım. Hiçte pişman olmam...
    http://i.hizliresim.com/jnp5yg.gif

1|0
    0|0
  • Olayı sadece kadınlar diyerek dramatize etmeye gerek yok
    Turkiyenin en canlı yeri İstiklal Caddesinde turist dövülerek öldürüldü. Bak 3-5 kişilik asansör demiyorum binlerce insanin geçtiği İstiklal Caddesinden bahsediyorum.

www.turkiyeturizm.com/news_print.php?id=21251

Kadını erkeği yok millet olarak #duyarsızlaştik

Boludaki olay m.haberler.com/husumeti-olan-sahsi-dove-dove-oldurdu-8124710-haberi

İzmirdeki olay m.internethaber.com/...r-foto-galerisi-1198559.htm

0|0
    0|0
    • Ben kadın diyerek dramatize etmedim. Bu bir soru sadece. İnsanları artık çok duyarsızlaştığı konusunda haklısın, ki ben aksini iddia etmemiştim. Ben bu olaya rastladım ve hakkında fikirlerinizi istedim. Eğer örnek verme çabasında olsaydım 3 linkle kalmazdım ben de. Unutmayalım bu bir soru.

• Şahsına özel değil genel olarak belirttim , yanlış anladın sanırım

• Öyle olsun.

• Öncelikle sözlü sataşmaya karışmam ve dinlerim, sonrası elle itme ve küfür olur ise yine süküt ederim çünki : asansörden inince rahat müdahale ve gerekirse kavga edebilirim.. lakin dar alanda her türlü risk olur vede silah ya da bıçak çıkarabilir.

Asansörden iner inmez polisi ara ve konum söylerim ve dayak girişimi olmadıkça müdahale etmem ve polis gelene'dek onları takip eder gerekirse tekrar ara konum veririm.

Son olarakta şiddet uygularsa sözlü ve yetmezse dayak atarım erkeğe.

0|0
    0|0
  • Ağzını burnunu kırarım.

1|0
    0|0
  • bagırma var karışmam ailevi mesele derim AMA darb edici dövme vs gibi şeyler olsa mudahale ederdim

1|0
    0|0
  • hayırdır mübarek derim

0|0
    0|0
  • büyük ihtimal sessiz kalmazdım
    ya birader sakin olun konuşun filan derdim
    yani göz yummak manasız

0|0
    0|0
  • Videodaki çoğu bölümde sadece bağırıyor , o yüzden kimse birsey dememiş. Sonradan biraz şiddet göstermeye başlıyor, Bağrıştıkları zaman karışmam ama şiddet göstermeye çalışırsa o zaman karışırım

0|0
    0|0
  • Sesiz kalmazdım '' hayırdır birader sorunun ne senden fiziksel olarak eşit olmayan birine mi gücün yetiyor '' derdim sonra dalardım

0|0
    0|0
  • benim asansor fobim var ama :D

0|0
    0|0
  • Yazılar olsun bizim o dillere destan kültürümüz vicdanımıza başka da bir şey demiyorum

0|0
    0|0
  • Karışmazdım. Daha önce karıştım iyi olmuyor.

0|0
    0|0
  • denemek lzm aslında ama bilemicem

0|0
    0|0
  • Buna benzer bir olay yaşadım direkt kavgaya gidiyorum yani kadınamı yetiyor gücün bana gel diye

0|0
    0|0
  • Yardım ederdim adama :D

0|0
    0|0
  • ben müdahele ederim ...

0|0
    0|0
  • hişş birader noluyo sen ne ayaksın derim

0|0
    0|0
  • Dalarım valla acımam

0|0
    0|0
  • Ayırırım ilk devam ederse döverim adamı

0|0
    0|0
  • Kari koca arasına girilmez ama şiddet varsa mudale ederim

0|0
    0|0
  • beklerim

0|0
    0|0
  • elimden geldiğince engel olurum gücüm yetse döverim bile

0|0
    0|0
  • Bende adamı döverim kadına vurmak nasilmis aynisini ona yasatirim

0|0
    0|0
  • karışmazdım kavgayı ayıracaz derken dayak yemeyelimde :D

0|0
    0|0
  • kocasıdır sonuçta sahibidir döver de sever de kime ne ..

0|1
    0|0
    • Sahibidir mi.. Tamam sen sorudan muafsın.

• @cutepuppy o yüzden cevap vermedim:)

• Esas balatalari yakan sizsiniz

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 14

• Gerekirse bende dayak yerim sırf karıştım diye tanımadığım bir erkekten ama asla kayıtsız kalamam inletirim ortalığı.

1|0
    0|0
  • Karı koca arasına girilmez.
    Birde ben mi dayak yiyeyim 😄😄😄

0|1
    0|0
  • Bugün yol ortasında 10 karı-koca kavga etse ve birileri kadına yardım etmek istese en az sekizi siz karışmayın, sorun yok der ve o adamla birlikte olmaya devam eder, kocadır döver de sever de der.
    Kıskançlığı sevgi olarak görür. Pek mutlu olur, ölür biter kıskanılıyor diye ve bir gün tokatla, yumrukla gelir o kıskançlık.
    O pislikleri güle oynaya hayatına alan ben değilim ve böyle kadınlar varken üzgünüm ama hayatımı tehlikeye atamam.. Polisi ararım.
    Ve şimdi bu kayıtsız kalmak olur..(!)

0|0
    0|0
  • topluma her dönem saçma sapan ve ne işlerine geliyorsa o öğretileri pompalıyorlar. size ne milletin ailesinden tarzı ögretiler gitti şimdi aa hani duyarlılık? - ben bu devrin içi boş, yapmacık ve vıcık vıcık beyinsizlik kokan duyarlılık ve humanistlik anlayşlarından diger herşeyden daha fazla nefret ediyorum.

0|0
    0|0
    • Yapmacık ve vıcık vıcık beyinsizlik kokan duyarlılık anlayaşı olduğunu nereden çıkarttını bunun, sorabilir miyim?

• konu sen misin benim yorumumda, bir bakalım?

• Benim soruma görüş yazıyorsun bebeğim, keşke daha açıklayıcı yazsaydın. Böyle yanlış anlaşılmaya müsait, benim yaptığım gibi.

• Bisi yapmam sonra kötu olan sen oluyosun bazı kadınlar var kocam o benim sanane diyo
    Isterse dayaktan gebertsin umrumda olmaz

0|1
    0|0
  • Asansöre binemiyorm korkum var😂

0|0
    0|0
  • Duyarlı olunmadığı sürece malesef şiddete devam edeceklerdir. Bizim toplumumuzda aman bana bulaşmasında ne yaparlarsa yapsınlar hakim... izlerken üzüldüm.

0|0
    0|0
  • Müdahale ederdim, kadını da alıp ilk fırsatta çıkardım asansörden.. Muhtemelen de dayak yerdim😅

0|0
    0|0
  • Eşini döverim.

0|0
    0|0
  • Ay çok kötü oldum.. İnsanlar hiçbir şey yapmıyor.. Nasıl şey bu böyle Allahım yarabbim..

0|0
    0|0
  • kadının önüne atlardım

0|0
    0|0
  • tepki gösterirdim

0|0
    0|0
  • 1000

0|0
    0|0
  • Adami doverim orda