Aleviler neden sevilmiyor?

yanlış anlaşılmasın merak ediyorum geçmişte ne yanlışları oldu veya olmadı neden kin besliyolar onlara karşı

0|0
1531

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ben seviyorum benim icin din onemli degil

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 30

• Araplar ve ermeniler haricinde tüm herkesi severim sorunum yok alevilerle

1|0
    0|0
  • Pirlere niyaz ettiğimiz için

0|2
    0|0
  • Çok ateşliler

1|0
    0|0
  • Öyle bir kinim yok. Çok sevdiğim arkadaşlarım vardir

1|0
    0|0
  • Çoğunluk olan sunni islam ve turancı türk dışındakiler ülkemizde hep dışlanmıştır.. Hasta devlet politikasının ürünüdür bu durum. Sonuçlar ise ortada. ne huzur var ne de ekonomik refah.

0|0
    0|0
  • insan olsun severim.

1|0
    0|0
  • Aleviyi yobazlar sevmez , Atatürk düşmanları sevmez , 4 kadın alma merkalıları sevmez , kız çocuguna değer vermeyen sevmez , kadını insan yerine koymayan sevmez. Cahil insan sevmez. Sorgulamayan sevmez.9 yaşındaki kız çocuguna nikah kıyanlar sevmez.
    Haklılar yolumuz çok kötü.
    Bugün T. c bir arap ülkesi gibi 3 . dünya ülkesi degilse bunun tek sebebi Anadoludaki binlerce yıldır yaşamış olan Çagdaş Alevilerdir.

0|0
    0|0
  • Arap daha doğrusu emevi zihniyetindeki insanlar sevmiyor bir tek. O da kendileri gibi olmadığı için tamamen..

0|0
    0|0
    • Hoş, o zihniyetteki insanlar dünyada kimseyi sevmiyor ki. Kendilerini bile sevmiyorlar.

• Birçok nedeni var çünkü doğruları söyleriz çünkü insanları ayırt etmeden yardımına koşabiliriz çünkü okuyup araştırırız v. b :)

0|0
    0|0
  • olmadı arkadaşım ülkenin başındakiler sevmedi ve yaktılar ortalığı var mı alevilikle ilgili sıkıntısı olan gelsin benimle çözsün

0|0
    0|0
  • Ben aleviyim takmıyorm anırmaya devam etsinler

0|1
    0|0
  • Çünkü dinden uzak çünkü içmekten yana insanlar. Çünkü özgürlükçü (çıplak olmakta sanırlar özgürlüğü) bir sürü neden.

1|0
    0|0
  • Muslumaniz deyip sunnulerden nefret eden kim

1|0
    0|0
    • öylemiymiş

• her dinden insan olabilir bu normal ama islamda olmayan seyleri varmis gibi gostermek yanlis en iyisi ben bu konuyu derinlemesine arastrym

• Su kesinki alevi olan muslumanim diyerek alakasi olmayan sekilde ibadetlerde bulunuyorlar. Ayrica Hz. Ali oncelikli olarak ilk halife olmaliydi onlarin esas aleviligi yasayanlarina gore. Ama simdi bunuda cok bilen yok. Neysr sonucta kendilerine gore bir inanc olusturmuslar. Bu durumu muslumanlar sunni olanlar iyi bildigi ve kendileride bunu cok iyi algiladiklari icin sunnileri hic secmez ve yobaz derler. Ayni şeye benzer. Hani vatanini cok seven milliyetci bir insana milliyetci olan kürt birinin faşist demesi gibi. Oysaki ikiside ayni topraklarda ( alevininde muslumanim deyip yobaz deyisi boyle )
      Insanin bu ne lahana turşusu bu ne hosaf diyesi geliyor

• Sevmesinler çokta meraklıydık ak sjdfj

0|0
    0|0
  • Asıl Türklerden olduğumuz için!
    Yobaz olmadığımız için!
    Onlardan farklı olduğumuz için!
    Ve en önemlisi de, insan olduğumuz için... Onlar insan olamadılar!

0|0
    0|0
  • Müslümanlıkla uzaktan yakından ilgileri yok

0|1
    0|0
    • herkes musluman olacak diye bir kuralda yok. alevi degilim bu arada bunu dedim diye alevi damgası yapistirmada :)

• Kusura bakma zeka seviyesi belli bir yaşın altında olanlarla muhatap olmuyorum..

• @ankaraleosu adama böyle çakarlar. Anladın doğru söyleyince kaçarsın böyle hadi şimdi hadi ordan git

• Ben çok severim onları.
    Hatta 10 yıl önce bir alevi sevgilim vardı

0|0
    0|0
  • insanlar degişti ve birbirlerinin dininnden başka işleri kalmadıgı için

0|0
    0|0
  • ben severim

0|0
    0|0
  • Yanlış. Alevi şia sunni falan yoktur. Müslüman vardır. Tek olunmalıdır.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 14

• Cunku ulke çomar dolu

2|1
    0|0
  • Hiçbirşey. Sadece Hz. ALİYE sevgileri fazla. Bircok alevi tanıdıgim var, alevileri dışlayalardan, daha iyi, daha sıcak kanlılar. Anlamiyorm müslümanm diye geçinen bir insan alevi sunni şu bu ayrımi yapıor. Gercek bir muslumansan zaten ayrım yapmazsin. Herkesin dini sonuçta kendine

1|0
    0|0
    • tüm mesele dinmi

• Ayrım yapanlara göre öyle. Dinsiz diye zaten ayrım yapiorlar, dışlıyorlar alevileri. Bütün mesele din olmuş oluyor.

• Aleviler iyi insanlardır sevmeyenlerin sevmeme nedenleri ibadet farklıliklari

1|0
    0|0
  • Müslüman olmayanlar sevilmiyor, alevilere özel değil

2|0
    0|0
    • Aleviler Müslüman degil mi cahil. Milleti burda kuş kadar beyninizle yanlış yönlendiriyorsunuz. Bir şeyden haberin yok bari konuşma...

• @ankaraleosu evet, müslümanlar peki neden sevilmiyor onu da sen anlat

• Hiçbir derdim olamaz. En samimi arkadaslarım da aleviydi hep sorunum olmadı hiçbiriyle. Alevi insanlar kim ne derse desin çok misafir çok dost canlısıdır.

0|0
    0|0
  • benim derdim yok.

0|0
    0|0
  • Ben beslemiyorum ehli beytten biri olan peygamberimizin yanından ayırmadığı mübarek insanı tutanları niçin sevmeyeyim? Ama günümüzdeki aleviler yanlış bu da bir gerçek. Hz. Ali namaz kilanlarin oncusuydu en basitinden onlarsa kilmiyor

0|0
    0|0
    • Benim annemde babamda kılıyor ve Aleviyim. Bütün cahiller ama saçmasalak yorum yapanlar bu topige toplanmış.

• Günümüzdeki Aleviler yanlış buda bir gerçek. Genelleme degilde ne bir zahmet yazmadan oku... Kim oluyorsunda Aleviler hakkında ahkam kesebiliyorsun sen? Din alimi felanmısın sen?

• Ay tamam sus daha cümle okumayı bilmiyorsun bari sus @ankaraleosu

• Alevilerin sadece mezhep farkı olmasına rağmen sözde dinsiz oldukları gerekçesiyle toplumdan ayrıştırıyolar

0|0
    0|0
  • fazla türk oldukları için

0|1
    0|0
  • Aleviler serilmeyecek insanlar değil. Sadece softalar sevmez. (alevi değilim)

0|0
    0|0
  • Bize göre biraz daha rahat insanlar o yüzden sanırım haklarında bir sürü şehir efsanesi var (mum söndü gibi) efsane diyorum çünkü doğruluğu hakkında bir fikrim yok. Teyit etmedim. Lakin bana saçma gelir doğru bile olsa bu bize onları dışlama hakkını vermez. Sanki herkes dini bizim gibi yaşamak zorunda. Yok öyle bir dünya sevmek zorunda değiliz elbette lakin saygı duymak zorundayız. Sevmiyoruz diye dışlamak vs çok ucuz davranışlar

0|0
    0|0
    • mum söndü neymişki arastiriyim ben cok güzel yazmissin bu arada

• Bize göre bir tık daha rahatlar aile içi şeylerin doğru olduğunu bende pek sanmıyorum ama bize göre daha rahat olduklarına eminim mesela kızlar sevgililerini ailesiyle rahatça tanıştırabiliyorlar. Bunu evlenmeye yakın vs de yapmıyorlar yani ciddi bir süreçte olmayanlar da tanıştırabiliyor. Bizde bu pek mümkün değil.

• muM söndü alevi adeti değil

• Genelde suniler sevmiyor. Alevileri dinsiz olarak goruyorlar cunki onlarda mecburiyet yoktur. Mesela normalde namaz kilmak mecburdur ama alevilerde oyle degil. Ama gel gor ki sevmeyenler kendileride mecburiyetleri yerine getirmiyorlardir din acisindan. Daha cok cevredeki insanlara show yapmak derdindelerdir suniler, mesela bas ortu takarlar ama her b. k yerler. Aleviler neyse odur iki yuzlu degildirler. Tabi herseyin hakini verenler durust olanlarda vardir sunilerde lafim onlara degil.

0|0
    0|0
  • içki içip küfür ediyorlar yoksa bir alıp veremeyecimiz yok tabi iyi olanlarda var istisna hepsi

2|0
    0|0
  • Demekki sevilmeyecek insanlar. Napak? Zorla mı sevelim

0|0
    0|0
    • sevmi diyoz

• Gül gül :D Nefret ediyorum var mı lan

• et aşkım

Yükleniyor...