İçimi dökmek istedim yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar merhaba. 20 yaşına gelmiş üniversite öğrencisiyim. Bu yaşıma kadar muhafazakar bir aile büyüdüm. Sürekli namaz kıl onu yap bunu yap gibi tembihlerle geçti hayatım. Aksine liseye başladığımda belli başlı şeyleri merak edip araştırmaya başladım ve atesit olmanın doğru olacağına karar verdim bu yaşıma kadar bunu ailemden sakladım ( lütfen anlayışla karsilayiniz ) artık dayanamıyorum anne babamla sürekli bir tartışma içerisindeyim , sürekli yalan söylemek zorunda kalıyorum. Aileme ateist olduğumu söylediğimde verebilcekleri tepkilerden korkuyorum ( evden atma falan filan) diceksinizki annen baban o senin anlayışla karşılar. karsilamazlar biliyorum. Ne yapmalıyım sizce , siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız. İyi günler herkese

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Öyle bir ailem olsaydı ben söylemezdim. Bunu hoşgörüyle karşılamazlar çünkü onların zihinlerini ve davranışlarını din kontrol ediyor. Şunu yap bunu yapma, şu doğru bu yanlış vs.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bence vazgeçmelisin. Neden? Çünkü İSLAM kötü gösteriliyor. " AHİR ZAMANDAYIZ " . Her şey meşru gibiymis gibi biliniyor , görüluyor. Kötüleniyor açıkcasi. Sana fetva verecek değilim, sadece bu dünyaya zevk sefa amaçlı gelmediğimizi vurgulamak isterim. Umarim tez zamanda bu vesveseden kurtulursun. Ayrica İslam da bazı şeyler açıklanamiyor , her şey apacik ortada ama akil almıyor. Mesela cinler. Onlarla irtibat kuran cok kişi var. Başka dinler de de mevcut. Demek istediğim onlar var. Ve bu İslam da gayet açık ama insanin aklı almıyor. Sana son sözüm gerçeklesecek kıyamet alametlerini araştır. Zaten gerçeklesecegini görünce EMİNİM doğru yola eskisinden daha sıkı sarilacaksin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Galiba bir sır olarak kalmalı.

0|0
    0|0
  • Neden ateistlkk?

0|0
    0|0
  • Allah doğru yola ulastırsın ne diym sana

1|0
    0|0
  • Benim durumum da tam tersi sayılır.. Konuşmak istersen gel konuşalım

0|0
    0|0
  • Kur'an'dan şaşma bak Allah'a inanmıyorsun bu söylediklerim boş gelebilir ama lütfen ön yargısız olarak youtube'dan Hayalhanem, Çayhouse, Sözler Köşkü kanallarının videolarını izle Allah'a inanma sürecinde sana cok yardımcı olacak. O videolarla müslüman olan, namaz kılmayıp namaza başlayanlar oldu en doğru yolu bulacaksın inşaAllah cok iyi anlatımları var :) Hayırlı günler dilerim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ateist olmusun, sende her Ateist gibi ailenin anlayis ile karsilamayacagini biliyorsun.

Eger ailen ile iliskini tamamen kesmek gibi bir niyetin varsa söyleyebilirsin ama ailen ile bir baglantida durmak istiyorsan söyleme.

Anlayis göstermeyecekler, anlayis göstermeyi birak sonuc cok kötü olacak. Bosuna üzülürsün, yapma derim.

0|0
    0|0
  • Hiçbir şey yapmazdım

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...