Dinden istemeye istemeye soğudum?

Bir insan neden dinini başkalarını rahatsız edecek kadar yaşar anlamıyorum. Örneğin ben namaz kılmıyorum ama diğer iş arkadaşlarım o kadar zorluyorlarki bir kelime söylesem sen kafir misin diye saldırıya geçiyorlar. Din bumudur?

1|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• Yanlış yapıyorlar.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşların dini yanlış öğrenenlerden. Bir kalbi kırmanın kabeyi 40 kere yıkmaktan farkının olduğunu bilmeyenlerden. Sen böyle yorum yapınca benim aklıma ilk şu geldi. Şimdi ben beş karış sakal bırakıp sizin ofise gelsem. Sırtımda cübbe elimde tesbih. Sen de ben ofise girince şöyle bir yalan atsan ''Arkadaşlar ben bu zaatı tanıyorum, daha dün gece rüyamda gördüm cennetin en güzel köşesinde yemek yiyiyordu hurilerde ona servis yapıyordu'' desen. Senin salak arkadaşları ne dolandırır paralarını ne sövüşleriz ama :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Dinde zorlama yoktur, bunu anlamak lazım. Ayrıca arkadaşlarının kafir diye söylemleri de hiç hoş değil. Dinin sana kalmış tabiki de istediğini yapabilirsin ama Müslümanlığın en iyi din olduğunu bilmen gerek. Bence dinde senin çizgilerin olsun ana düşüncen de iyilik olsun sonra zaten ibadeti de yaparsın, iyi bir Müslüman olarak da yaşarsın. :)

0|1
    0|0
  • Ayy ayni seyleri yasiyoruz. Bende bunlari yasayan tek benim saniyordum :D Kardesim dinim yok dinsizim ben diyorum haala oruç tutmam icin israr ediyorlar.

0|0
    0|0
  • İnsanların yanlışlarını İslam'a yıkmamalısın. İslam'da zorlama bile yoktur bu yüzden tuhaf tepkiler seni dininden soğutmasın, Allah hepimizi çok seviyor ve hepimizin nefsinin derecesi dahi farklı, kimi neye göre yargılar hiçbirimiz bilemeyiz..

0|2
    0|0
  • evet bu

0|0
    0|0
  • Düşüncelerini ifade et kimsenin ne dediğine kulak asma

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Kalpler ancak ALLAH (c. c) anmakla huzur bulur.
    https://youtu.be/JzRS4C0vUvo

0|1
    0|0
  • Dinde hiçbir şekilde zorlama yoktur. İçinden gelmesi önemlidir.

''Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde bulunanların hepsi iman ederdi. Öyle ise sen iman etmeleri için insanları zorluyor musun?''
    Yunus (10,99)

0|1
    0|0
  • Yani sen şimdi dinin emri namazı kılmıyorsun. Arkadaşların haddinden fazla ve gereksiz şekilde üzerine geldikleri için dinden soğudun. Ama namazın gerekliliğini de biliyorsun tabi bu arada. Sence bu düşüncen doğru mu? Yani sence dinde sorun yok ama inananlarda sorun var. Bu yüzden inanmaktan vazgeçmek ne kadar mantıklı.

0|0
    0|0
  • İman ona buna bakmaya ona buna kızmaya gelecek kadar hafif değildir iman varsa kimse seni dinden soğutamaz zaten sen tam olmamışsın gavura kızıp oruç bozuyorsun hemde isteyerek bozuyorsun 😂😂😂

0|1
    0|0
  • Zorlamak derken ne diyorlar yani

0|0
    0|0
  • Dini siz komple yalnıs anlamışsınız. Korkarım ki arkadasların kız çocuklarını gonuyorlardır. Hangi bir kafa sizinki

0|0
    0|0
  • bende cemaatte kalayım dedim 2 ayda awk ortalıgın : D en azında dua falan ederdim ateistim şimdi

0|0
    0|0
Yükleniyor...