Üvey anneyi sevmek öz annenize ihanet midir sizce? Kendimi kötü hissediyorum? Herkes tarafından soğuk bilinen bir kadın?

İyi akşamlar öncelikle. 6 yaşımda bir trafik kazasında kaybettim annemi. Babam o dönem Savcı'ydı. Annemde istanbul'da avukat. Onun görev yaptığı yere giderken tırın altına girmiş arabayla. Üniversite aşklarıymış birbirlerinin. 9 yaşıma geldiğimde babam evlendi. İstifa edip özel bir bankanın anlaşmalı avukatı oldu. Eski babam yoktu artık çok yoğundu ilgilenmiyordu. Sonra hayatıma bu kadın anne kuramını doldurmaya geldi. Kadın doğum uzmanı operatör doktordu, havalıydı başlarda beni korkutmuştu biraz ama biliyormusunuz küçükken benle konuşurken dizlerinin üstünde konuşurdu yukardan bakarak asla konuşmazdı. Kızmazdı konuşurdu benimle gerekirse 1 saat yaptığımın yanlış olduğunu anlatılırdı bağırmadın azarlamadan. Kızı oldu asla ayırmadı, beraber gezdik eğlendik. Bilemiyorum belki doktor olmasından dolayı anlıyordur biraz çocuklardan. Beni hiç bişeye zorlamadı sahipte çıktı. Hatta tüm bunları yapan kadın sitelerinde kadın hastaları tarafından çok soğuk konuşmayı sevmeyen bir doktor olarak adledilen biri. Bana öyle olmadı hiç halada öyle. Lise bitti. Viyana'da eğitim masrafımıda karşılayamaya söz verdi yani babamın durumu olmasına rağmen kendisi talep etti, bunu istedi. E ben bu kadına anne dedim. Ama bazen çok huzursuz hissediyorum kendime kandil gecesinde içim sıkıldı sizce ben anneme haksızlık mı yapıyorum? Bana kızıyor mudur annem? Çok huzursuzum hep aklıma takılıyor açamıyorum kimseye...

Güncellemeler:
Arkadaşlar hepinize değerli görüşleri için çok teşekkür ederim, küçük yaşta bu durumları yaşayan bir insan İçin çok önemli oluyor işte böyle şeyler... İstemesen bile aklına geliyor bir şekilde. Tekrar teşekkürler hepiniz ayrı ayrı içimi ferahlattınız. Sağolun herşey gönlünüzce olsun... Sevgiler.

4|0
4013

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 39

Erkekler Ne Diyor 12

Yükleniyor...