İnsanlar neden bu kadar Önyargılı?

O zengin, o fakir, o müslüman, o ateist, o hristiyan, o kel, o şişman, o çok çirkin, o çok güzel. Herkese yapıştıracak etiketimiz var ama kendimize konduracak tozumuz bile yok! Empati denilen şey çok uzak değil aslında ama neden? İnsanları eleştirmek neden bu kadar vazgeçilmez bizim için? Savaşların, kötülüklerin, önyargıların olmadığı bir Dünya'da yaşamak istiyorum ben. Böyle bir şeyin mümkün olmayacağını bilmek beni en çok üzen şey. Öyle bir hale geldik ki! Gelecekte bir çocuk Dünya'ya getirmek istemiyorum artık. Bu Dünya'da temiz kalmak çok zor. Doğan her yeni bebek için ayrı ayrı üzülüyorum.

1|0
6|3

En İyi Erkek Görüşü

• Çok uzun yazıyorsunuz

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Buraya gelip "Evet cok haklisin" diyenler gidip kendileriyle baska goruste insanlara sovmeye devam edecekler. Ben hicbir insanin iyi niyetine inanmiyorum. Anca yaziyorlar, ciziyorlar ama icraata gelince bir sey yok. Herkes cikar pesinde. Tertemiz bir dunyanin hayalini kurmayi birakali cok oldu.

2|0
    0|0
    • Bazen ben bile nefret ettiğim halde önyargılı oluyorum, kendimide içine kattım. Öyle bir Dünya'ya inancım yok zaten. Hayal olamayacak kadar imkansız.

Erkekler Ne Diyor 2

• umrumda değiller

1|0
    0|0
  • şu dünyada adam kayırmakdan daha adi birşey yok ya

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çocuklara, bebeklere karşı tabi ki önyargım yok ama sevmediğim milletten bir yetişkine ve ateistlere karşı önyargım var. Çok normal görüyorum bunu da...

2|0
    0|1
    • Her insan bir şansı hakeder. Önyargı derken bir katili kast etmiyorum ama en ufak şeylerde bile önyargılıyız. Ben önyargıyı sevmiyorum ama arada istemeden yapabiliyorum. İnsanız işte. İyi olamıyoruz.

• En iyisi böyle insanlar olarak marsa taşınalım çok doğru söylüyorsun

1|0
    0|0
  • Kimse aynaya bir bakmiyorda ondan

1|0
    0|0
  • Çok karamsar olmuş bende bu kadar karamsarlığı sevmiyorum

1|0
    0|0
    • Bunlar gerçekler. Şavaş olmayan ülke mi kaldı? Birbirini yemeyen insanlar hala varmı?

• Tarih boyunca savaş olmayan bir devir yok ki. Ama ahlâk olarak insanlık olarak diyorsan sana katılıyorum kesinlikle.

• Musluman ateiste ateist muslumana onyargili guzel cirkine cirkin guzele onyargili ayni sekilde fakir zengine zengin fakire onyargili vs vs yani herkes birbirnie onyargili iste yesinler birbirlerini ben asosyalim takmiyom..

2|0
    0|0
Yükleniyor...