Siyasi görüşü yüzünden insanlara önyargıyla yaklaşır mısınız?

Sırf siyasi görüşü yüzünden insanlar birbirini kırıp hunharca küfür ediyor tanımadığı halde karşısındaki insana ön yargıyla yaklaşıyor. Bu konu hakkında ki düşünceleriniz nedir ve sizde siyasi görüşü yüzünden insanlara önyargıyla yaklaşır mısınız?

Güncellemeler:
Güncel

0|0
28|28

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Siyaset olmasına gerek yok, insanlara karşı güven sorunum var ve en yakınımdaki insanlara bile güvenip teslim olmuyorum. Benim izin verdiğim kadar hayatımdalar. Ön yargılarım var, fakat saygısız ve terbiyesiz olmak zorunda değilim. Dünya geniş, insanlar istediği gibi yaşasın. Bana iyi ya da kötü yaptığının karşılığını alırlar, insanlarla zorla muhatap olmak için çabalamam. Ataların tabiri ile "Çalı yüklü eşek gibi!" Zaten siyasi görüş, ideoloji kolay kolay değişmeyecek karşınızdaki insana ne kadar boğaz patlatırsanız patlatın bildiğinden şaşmayacak. Karşınızdaki insana ondan daha bilgili olduğunuzu kanıtlamak gibi egoist davranmaya da gerek yok. Ve sözlerimi Mevlana'nın 2 cümlesi ile bitirmek istiyorum.
    1. Cümle; Sen ne kadar bilirsen bil, karşındakinin anladığı kadar bilirsin.
    2. Cümle diyaloğu;
    Mevlana'ya sormuşlar;
    - O kadar okursun, o kadar yazarsın, ne bilirsin?
    Mevlana şu cevabı vermiş;
    - Haddimi bilirim...

0|1
    0|0
    • bu kadar iyi açıklamazdı herhalde çok iyi bir cevap olmuş keşke herkes senin gibi düşünse

• *açıklanamazdı

• Yağmurdan sonra çıkmasa, gök kuşağının. Geceden sonra gelmese, gündüzün. Kötü olmasa, iyinin. Anlamı, değeri olur mu?

Kızlar Ne Diyor 27

• aşağıda Yaklaşmam dıyenlerın hepsı yalancı

1|1
    0|0
  • Hayır yaklaşmam herkesin kendi düşüncesi

0|1
    0|0
  • Hayır.

0|1
    0|0
  • Vatan hainlerine tahammülüm vicdanım merhametim ve saygım yok. Diğer siyasi görüşlere saygılıyım..

0|2
    0|0
    • kime göre vatan haini neye göre vatan haini ülkede ufak bir ayaklanmada bile adımız vatan hainine çıkıyor

• açıklayınca şimdi oldu aynı fikirdeyim seninle her şeyi geçtim ama onlarca masum insan ölüyor ve insanlar hala bunları destekliyor aklım almıyor ya

• Beyinleri yok. Başka açıklaması olamaz. Beyni olmayan insanında yaşama hakkı yok

• Bir parti disinda yaklasmam

0|2
    0|0
  • hdp liler dısında kimseye önyargıyla yaklastığım yok valla.. onlar da ne yazık ki hakediyolar

0|2
    0|0
  • önyargım değil de genelde o gorusu savunan ınsanların dusuncesı bırbırıne benzedıgı ıcın neyle karsılasacagımı bılırım

0|1
    0|0
    • buda bir ön yargı aslında siyasi görüşünü benimsemediğin bir arkadaşın olmadı mı hiç

• oldu, mumkun oldugunca o konulara gırmemeye calısırım onunlayken

• en doğrusu arkadaşlığın siyasetle alakası yok çünkü bir insan diğerinin görüşüne saygı duyabiliyorsa her türlü anlaşılır onunla

• Ön yargılı yaklaşmıyorum. Kimin ne olduğunu az çok belli ediyor bence

0|1
    0|0
  • Pek değil

0|1
    0|0
  • Hunharca küfür etmiyorum ama tepkili yaklaşırım. Yobaz oldukları için biraz aksiyse görüşlerinin popolarını yırtıyorlar

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
    • Ben şunun dışında bunun dışında demeyeceğim. Saygı duyarım ama bu benimsediğim anlamına gelmez. Fikirler özgürdür, kimseyi ilgilendirmez

• Hayir😮😑😕😠😡😣😦

0|1
    0|0
  • Bu zamanda maalesef evet

0|1
    0|0
  • Eh biraz

0|1
    0|0
  • hdpliyse bal gibi yaklaşırım

0|1
    0|0
  • Hayır.

0|1
    0|0
  • ak koyunlara yaklaşıyorum tabıkı hdplilerede

0|1
    0|0
  • Hdpliyse yaklaşırım

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Hayir yaklasmama

0|1
    0|0
  • Hdp savunan itlere katlananam bitek geri kalaninin kendi gorusu ulkucuyuz sonuna kadar😉

0|1
    0|0
  • Yaklaşmam

0|1
    0|0
  • Siyasetten nefret ediyorum ve kim hangi partiyi desteklerse desteklesin umrumda olmaz

0|1
    0|0
  • evet yaklaşırım

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • evet eskiden böyle değildim ama artık zıvanadan çıkardılar beni de
    bazı partiler var isme gerek yok bakınca direkt cehaletlerini görüyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Adamına göre değişir.. Ahmak koyunun biri ise kesin ön yargılı yaklaşırım.. Çünkü kafası bir şeye basmadığı halde kıç yalamaya meraklıdır ve kargadan başka kuş tanımaz..

1|3
    0|0
  • Hdpliyse ben onyargiliyim evet

1|2
    0|0
  • Herkesin düşünce özgürlüğü vardır, kimsenin görüşüne karışmam.

0|1
    0|0
  • Akp'li ve Hdp'li ise ötede oynasınlar, kaale almam

0|2
    0|0
  • Biraz

0|1
    0|0
  • akpkk saygım yok

0|1
    0|0
  • Nick den dolayı en çok yargilanan benim sanırım ama önemsiz insanlarin sözlerine takilmam soru ne kadar sert olursa karsiligi elbet daha sert olur

0|1
    0|0
  • hdpli ise gayette önyargıyla bakarım

0|1
    0|0
  • Yaklaşırım. AKP'yi destekliyorsa muhattap olmasın benimle.

0|1
    0|0
  • istemesem de bazen yaklaştığım oluyor.

0|1
    0|0
  • Evet. Siyasi görüşünü beğenmediğim vatan ve millet hakkında ortak paydaları paylaşmadığım kişilere önyargı ile yaklaşırım.

0|1
    0|0
  • Hdplilere evet.

0|1
    0|0
  • hayır arkadaşlarımın çoğu farklı siyasi görüşlerde önemli olan insan gibi konuşabilmek öyle insanlarla muhattap olmamak gerek

0|1
    0|0
  • Hdp li değilse önyargı ile bakmam.

0|1
    0|0
  • hayır

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Beni ilgilendirmez ağa kimse

0|1
    0|0
  • Ben islami bir görüşe sahibim. Günümüz siyasi partilerin hepsi benim görüşüme uymuyor bazı uyduğunu düşünenler var ama tam anlamıyla yok. Konumuza dönersek ön yargılı yaklaşırım. Ama bunu sertçe , küfür ederek yapmam. Sonuçta benim düşünceme ters bir insan oldugu için mesafeli yaklaşırım

0|0
    0|0
    • düşüncene ters olduğu için mesafeli yaklaşman normal zaten benimde bir parti sorunum var tam olarak budur bu başa geçmelidir diyeceğim biri yok şu an

• Ayni vatani ayni bayragi savunuyorsak sorun yok ama vatan hainlerine hic tahammulum yok.

0|1
    0|0
  • akp yandaşı olan herkese ön yargı ile bakarım.

0|0
    0|0
  • Vatan hainliğinin siyasisi falan olmaz kafasına sıkılır o kadar bunun dışındakilere fazla önyargım yok

0|0
    0|0
  • Kagit uzerinde, ya da kitapta hersey dort dortluktur, hetkes mukemmeldir ama gercek hayatta durum cok farklidir. Eger bu ulkedeki insanlar kendilerinden farkli siyasi goruslere sahip kimselere karsi saygili davranabiliyor olsalardi, ulke bu kutuplasmis olmazdi...

0|0
    0|0
    • güzel cevap olmuş ülkenin genel hali böyle ama artık kağıt üzerindede dört dörtlük durum yok herşey daha kötüye gidiyor

• Elhamdülillah hepimiz muslumaniz demekten farksiz yani :))

• evet 😳

0|0
    0|0
  • Akp ve Mhp hariç diğer partili bir insana bakış açım köpeğe bakış açımla aynı.

0|0
    0|0
  • Döverim bile

0|0
    0|0
  • Siyasi muhabbet adına devlete ihanet içinde olana herşey yaparım

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...