Aya sofya yıkılsın mı?

Madem camii olmuyor o zaman müze olarak da kalmasın, zaten kilise olarak insa edilmiş uğursuz bina her yerinde hristiyan resimleri var.

0|0
11|9

En İyi Kız Görüşü

• Hristiyan da senin inandığın gibi bir yaratıcıya inanmıyor mu, nedir bu nefret?

0|0
    0|0
    • Hayır onlar (haşa) hz. İsa'ya tanrı diyorlar.

• Kimse seni ciddiye bile alıp cevap vermemiş ben inatla laf yetiştirmeye çalışıyorum yalnız :)

Tamam yıkılsın ayasofya. Pii pis ayasofya.

• Sen deist misin

En İyi Erkek Görüşü

• Ayasofya bir kilise olarak inşa edildi, İstanbul un fethedilmesinden sonra fetih nişanesi olarak Ayasofyayı Fatih Sultan Mehmet bir mabet olmasından dolayı camiye çevirdi ve bu yüzden önemi büyüktür ama cumhuriyetin kurulmasından sonra iktidarda bulunanların batılı ülkelerin her istediğini yerine getirmesinden Ayasofyayı adeta kusura bakmayın bizim fatih camiye çevirmiş alın size aslına döndürün veya müze yapın niyetiyle sunulmuştur, bizim zamanımızdakilerde bunun değerini bilmediğinden mademki cami olarak kullanamıyoruz fethin nişanesini ortadan kaldıralım şeklinde umursamaz bir açıklama saçmalığın daniskasıdır, tarihi daha iyi öğrenmeye ve kültürel değerlerimize sahip çıkmaya davet ediyorum...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• İslam hoşgörü dinidir.
    Gelen turistler ziyaret etsin işte, bize ne zararı var.

Onlarda kendi ülkelerindeki camileri yıksa olur mu

0|0
    0|0
  • Hain kostok

0|1
    0|0
  • şu an içinde bulunduğumuz coğrafyada bizden önce hatta islamdan önce yaşamış bir sürü kültür var. Tabi ki onlar da iz bırakıcaklar. Ve bıraktıkları izler böyle güzel mimari örnekleriyse bıraksınlar zaten. Bu zenginliktir dinsizlik değil. Cami olmasın deseydin bunu anlayabilirdim ama müze de olmasın yıkılsın demek..

0|0
    0|0
  • Hayır yıkılmasın

0|0
    0|0
  • Hoşgörüyü peynir ve ekmekle mi yedin

0|0
    0|0
  • Cami değilse yıkılsın. Zihniyete bak. Türkiyenin bitki örtüsü yobaz olmuş.

1|0
    0|0
  • Dinimiz bunu hos gormuyor. bide bunu yaparsak dusmalik dahada artacak

0|0
    0|0
  • Hayır yıkılmasın😕😕😕

0|0
    0|0
  • kalsın

0|0
    0|0
  • Neden inancınızın aynı olmadığı insanlar uğursuz oluyor?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• her yeri tarih kokan bir şaheseri yıkalım mı diyosun yani :D

0|0
    0|0
  • Sonra turizm ölsün gelir olmasın ondan sonra bir şey üretemiyoruz diye şikayet edelim biraz mantık lütfen

0|0
    0|0
    • Olmasın turizm çok mu önemli.

• Benim farkım müslüman olmak. Ben ırkçılık yapmıyorum her ırktan milletten müslümanın başım üzerinde yeri var. Hıristiyanlar bizi düşman bellemisken ülke üzerinde kirli oyunlar oynarken bizi sevsinler diye kendimi komik duruma dusuremem.

• seb sadece saygı duyacaksın şaklabanlık yapmıyacaksin ki aslan ormanın kralı ama kurtlar sirklerde hoklabazlık yapamaz ne olursa olsun bırak kirletsinler en iyi cevap bazen susarak verilir örneğin Atatürk bir savaşta eskiden bir binaın olduğu yere Türk bayrağı koymuşler herkes üstüne basıp geçiyor hristiyanlar biz orayı alıyoruz o bayrağımızı kaldırıp onların kini seriyoruz Atatürk ne yapıyosunuz kaldırın o bayrağı yerden diyor sence bu nasıl bir intikam düşünsene boşver sen biiyi ol saygı göster yeter

• Camii olmuyor diye yıkılsın diyemezsin çok saçma olur

0|0
    0|0
  • Fatih in hatırasıdır ayasofya

0|0
    0|0
  • Noldu battimi sana?

0|0
    0|0
  • Havra Yapılsın ! Havva Nagila ..

0|0
    0|0
  • Bu nasıl bir zihniyettir?

0|0
    0|0
  • Dedi tarih karşıtı bir genç

0|0
    0|0
    • Tarih karisiti değilim ama bir ıslam şehrinin ortasında kilise olması iyi değil.

• İstanbula islam şehri mi dedin? İstanbul her inançtan her türden insanın olduğu ve "şu grup şehridir" diyemeyeceğin bir şehir.

• @chewbacca ıslam şehri elbet zoruna mi gitti? 1453 den beridir Islam sehri ve oyle kalacaktır.

Yükleniyor...