Bütün yıl her boku yedikten sonra bir gece dua etmeyle afedilieceğinize inanmak ne kadar mantıklı?

bütün yıl her boku yedikten sonra bir gece dua etmeyle afedilieceğinize inanmak ne kadar mantıklı? bütün yıl her boku yedikten sonra bir gece dua etmeyle afedilieceğinize inanmak ne kadar mantıklı?

1|0
14|7

En İyi Kız Görüşü

• Buna güvenerek her turlu pisligi yapan insanlar var

0|1
    0|0
    • işte ben de tam bunu söylüyorum bu sence mantıklı mı

• Değil

En İyi Erkek Görüşü

• Duygularıma tercüman olmuş bir soru ama sanırsam büt veya tek ders sınavı mantığı galiba

0|1
    0|0
    • onun bir mantğı var ama bunun bir mantığı yok

• Ne bileyim bazı kıssalar da var ya işte fahişe ayakkabısıyla sokak köpeğine su içirdiği için cennetlik olmuş gibi falan, bilemiyorum yani yorumsuz

Kızlar Ne Diyor 13

• Değil bütün yıl, koskoca bir ömür günah içinde yüzsen bile son nefesi vermeden önce kalpten bir pişmanlık ve tekrar kötüye dönmemek üzere yapılan tevbe kabul olur

Biz böyle inanıyoruz çok şükür.

Sana mantıklı gelmeyebilir.

1|0
    0|0
    • evet bana mantıklı gelmiyor gelene de neden mantıklı geldiğini merak ediyorum.

• şöyle düşün; bu her boku yiyen affediliyor ama mesela bir taraftanda suçsuz günahsız insanlar tecavüz ediliyor öldürülüyor hiç bir sebeb yokken.. o günahkar affediliyor ama günahsızlar neden tecavüz edilip öldürülebiliyor?

• Her tövbe kabul olur demedim ki.
      Gerçekten pişman olup tekrar o hatayı yapmayan affedilir diye umut ediyoruz.

Tecavüz denen şey kul hakkına girer
      Adam pişman oldu ve kötülüklerden el etek çekti.
      Diğer hataları affedilse bile o tecavüze uğrayan veya öldürülen kişi hakkını helal edecek mi bakalım.

• kendi adıma konuşuyorum gayet düzgün yaşıyorum ve birazdan ibadetimi de yapıcam

0|0
    0|0
    • sorumun cevabı bu değil

• senin sorunun cevabı kınamaktır. ben kınamıyorum kimseninde yaşadığını izlemiyorum, açıklarını arayıp gıybetini yapmıyorum. çünkü imanın kimde olduğu belli olmaz.. görünen her zaman gördüğün gibi olmayabilir. allah affediciyken, kulunun kınama hakkı yok.

• Helal sana 👍

0|1
    0|0
  • Balıkların ağaçlara tırmanmasını beklemek gibi

0|1
    0|0
  • Hic mantıklı değil

0|1
    0|0
  • Mesela ben kötü şeyler yaptım evet bu yüzden Allah'a dua edecek yüzüm yok sadece şunları diyorum allahım anneme babama kardeşlerime uzun ömür güzel hayatlar ver onların günahını ben çekerim diyorum ama kendim için birşey isteyeniyorum sonuçta bilinçli yaptım herşeyi

1|0
    0|0
    • seni anlıyorum ama sorumun cevabı bu olamaz

• Başka da cevabı olamaz çünkü herkes aynı düşüncede değil kimse hatalarını anlayamaz bazıları kendini kandırır bazıları çevresini kandırırken kendi inanır günahsız olup sanki hiçbirşey olmamış gibi bugün dua etmeye halbuki hergün bugün gibidir öünkü Allah a karşı duygularımız hep içimizde allah bizi dinliyor görüyor bugün yapacaklarını hergün yapmaları gerek bugün bir bahane sadece

• özele bir gelsene sen beni hiç anlamadın

• Mantiksiz

0|1
    0|0
  • degevet belki haklisin ama her tobe de insan bir cikis yolu bulur onemli olan insanin kendini duzeltebilmesi mesela sen guzel bir seye deginmissin
    Bundan sonra belki tum til icerisinde ibadet edip kadir gecesinde de bu ibadetlerine DEVM edeCek insanlar

0|0
    0|0
    • işte buradaki mantık mantıksız

• her şeyin 1 gecede silinmesi mantıksız

• Silindigini sanmıyorum önemli tobe edip sonrasında tobe ettiğimiz eyi yapmayarak sevap aznmaya çalışmak o zman dan sonra silinir yoksa günah işle tobe et günah işle tobe et yok öyle bir dünya

• Evt mantıksız

0|1
    0|0
  • Ateist forumdan falan mı geldin? İslam kolaylık dinidir, önemli olan niyettir. Şimdi geldiğin yere geri dön.

0|0
    0|0
  • Tövbeye de inanmıyorsundur sen

0|0
    0|0
  • inanmak.

0|0
    0|0
    • daha doğrusu sorgulamadan inanmak.

• sorgulamak gerekli. ama dogru sekilde.

• benim yanlışım ne?

• Affedilecek insan bunlardan tövbe ediyor zaten

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Mantıksız. O her haltı yiyenlerin kaç tanesi yaptığı hatayı kabul edecek? "Ben hata yaptım" diye kaç tanesi ellerini açacak? Hemen hemen hepsi yaptığını ne olursa olsun doğru görecek, savunacak. O yüzden böyle konulara pek gerek yok. (y)

0|1
    0|0
  • Affedilmenin sarti birdaha o gunahlari yapmiyacaginiza Allaha soz vermek ve yapmamaktir. Yoksa sen simdi bu sene yaptigim gunahlari sil seneye Allah kerim olmaz. Allaha tovbe edip o gunahlari bir daha yapmiyacagim diyen kulun sozunu tutup tutmuyacagini Allah bilir.

0|0
    0|0
  • Bakış açın önemli. Sen bütün yıl her halti ye sonra kadir gecesi dua ederim affedilirim de yok oyle is. Gunah çıkarma senin dedigin oda Hıristiyanlikta var bizde yok. Bizim dinimizde gönülden pismanlikla yapilan samimi bir tövbe kabul edilir. Bütün yil oyle veya böyle işlediğin gunahlardan pisman olanlar icin bir nimettir kadir gecesi. Allaha inanan ahirete inanan tecavüz eder mi cana kiyar mi? Inandim demekle inançlı olunmuyor.
    Yanlisim varsa Allah affetsin.

0|0
    0|0
  • Mantiksiz

0|1
    0|0
  • Buna senin benim hesabımız yetmez aklımız almaz. bu bizim hesabımız değildir. ibadetlerimizi Allah rızası için yaparız biz bu yüzden bunu yargılamanın doğru olmadığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Mantıksız ama tamamen Allah ile kişi arasında. Maneviyat meselesi

0|0
    0|0
Yükleniyor...