Kuranı kerimi 4 maddede anlatabilir misiniz?

Kuranı 4 bölüme ayırabilirmisiniz mantıken ne ögütlüyor, kuranı kerimin her ayeti degerlidir, yalnız baska dini inanci olan birine acıklamanız gerekse 4 madde nasıl anlatırsınız kuranı kerimi.

Güncellemeler:
4 maddede icerigini özlü bir sekilde nasıl acıklarsınız
temel konularını kısaca anlatabilirmisiniz

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• ilk ayeti oku olan bir kitap
    yani cahil olmamızı istemiyor
    ayrıca bizi ruhen rahatlatıyor
    son olarak rehberimiz diyebilirim

1|1
    0|0
    • dogru düzgün bir sen aciklabildin henüz.1-ilk ayeti oku evet katiliyorum 2ye söyle diyebilir o halde cahiliyeden kalma kisilerin cahilligini göstererek baslarina gelenleri anlatrak ayetlerle bizi ögütlüyor,3 ruhen cenneti anlatiyor haklini alicagini suclunun cezasiz kalmiycagini cennetin güzelliklerini anlatarak bizi rahatliyor,4 bize yol gösteriyor cok güzel dedin aynen :) tabi ben yeterince toparlayamadimda

• teşekkürler sizinde mübarek olsun :)

• saolun amin :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Kurani Kerim bir kilavuzdur. Hz muhammed (sav) e Indirilmekle birlikte bütün insanlara gönderilmiştir. Yüksek yerlere konmak için değil el üstünde okunmak içindir. Nasıl ki bir eşya aldığında kullanım kilavuzunu da yanında verierer dogru olmayan sekilde kullanildiginda bozulmasin diye işte Allah yarattığı kullara bu kılavuzu göndermiştir ki yanlış yapıp bozulmayalim diye.

0|1
    0|0
    • 1-kurani kerim rehberdir pusuladir 2- bütün insanliga gönderilmis bir kitaptir 3-okunmak icin gönderilmistir süs olsun diye değil 4-insanligin kullanma klavuzudur sende güzel anlattin :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu dunyaya imtihan icin geldigimizi, Bu dunyada haramlardan kacip allahin emir ve yasaklarins uymamizi, Allaha kulluk ve ibadet etmemizi, Oldukden sonra asil vatanimiz olan yerde yaptiklarimizdan sorguya cekilecegimizi sonucunda cennet ve cehenneme gidecegimizi.

0|1
    0|0
    • 1-dünyaya imtihan icin geldik ayni zamanda 2- allaha layik bir kul güzel insan olmaliyiz kurani rehber edinmeliyiz yani,3-ibadetlerimiz yaparak anlam vermeliyiz olaylara 4-gidecegimiz yer ya cennet ya cehennem tesekkürler bende düzetlme yaptim az :)

• Sagolun kardes. Turkcem biraz zayifladi.

• yok estaf. kardesim bende ekleme yaptim yani madde halinda mümkün oldugunca kisa dersen bir ateistte anliyabilir yoksa zor yani inanmiyorki saten onun mümkün oldugunca asil meseleyi anlatmak gerek

• İyi br insan olmayı öğütler.

0|1
    0|0
    • 4 madde kardesim okadar kisa değil yani kisa ve öz olsun sonucta kurani kerimi okumasi icin önce bir icerini anlatmalisin

• 1. iylik yap
    2. merhametli ve adil ol
    3. haktan ve doğruluktan asla ayrılma
    4. allaha olan inancını asla kaybetme

0|1
    0|0
    • iyilik eden iyilik bulur, merhametli hakiki müslümandir, kurani kerim geldi hak batil zail oldu (yok oldu), allaha kitabina peygamberine iman edesinki kurtulusa eresiniz süphesiz dogru delilleriyle aciklanmistir bundan sonra kim haktan saparsa aleyhine, kim dogru yolda ise lehine olucaktir, dünya gecici zaman üzerinde ahir ise sonsuzdur

• valla ben türkçesini okuyunca daha iyi anlıyorum bu kitabın güzelliğini arapçasını okumuyorum benim için manası önemli...

0|1
    0|0
    • saten anlamini diyorum yani bir ateis sorsa icerigini özlü bir sekilde 4 maddede nasil aciklarsin

• sureleri teker teker okuman lazım anlatabilmen için detaylı türkçesiyle ama

• iste okuyanlar varsa diye sordum kardesim :)

Yükleniyor...