Ateizm nedir ne değildir bir dinmidir bir yolmudur nedir?

Herkese merhaba ahali-i ks ateizm ile ilgili biraz bilgi almak istiyorum bu bir dinmidir bir yolmudur nedir ne değildir ve mümkünse yorumlarınızı sataşmadan saldırmadan doğru bir şekilde açıklayarak yapınız... nedir bu ateizm? ne zaman bulundu? mucidi kimdir? ilk ateistler kimlerdir?
sorularım bunlar... bilgisi olan arkadaşlar ve ateist olan arkadaşlar varsa yorumlarınızı alalım :)

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Çevremde malesef var olduğundan genelde Ateizm Tanrı'ya olan inancın yokluğu demek olduğundan, Tanrı kavramıyla karşılaşmamış olmak bile teorik olarak ateist olarak nitelendirilmek için bir sebep olabilir. Fakat kendilerini ateist olarak nitelendiren insanlar genellikle bu konuda kafa yorup araştırma yapmış ve bilinçli bir şekilde Tanrı kavramına inanmamayı seçmiş kişilerdir. Dünyaya kızgın olduğu için veya Tanrı'dan nefret ettiği için ateist olmak ise sanılanın aksine çoğu ateist için geçerli değildir. bazı cahiller islam dini zor geldiğinden Ataist olmayı seçer! Çevremdekiler iyi insanlar çoğu müslümanjm diye geçinen insanlardan çok daha hayvansever, güzel gönüllü, tatlı dilli arkadaşlar onla bana bende onlara saygı duyarım inançları yoktur. Yönetilmeyi sevmezler! Elhamdulillah müslüman olmak güzel❤️ İlk ataist kim bilmem ama Yunanlıların başının altından çıkmış sanırım! Filozoflar tarafından

0|0
    0|0
    • bazı arkadaşlarla tanıştım kendilerini asbjörnist olarak nitelendiriyorlar ama bir tanrı ya da tanrısal varlığa veya güce inanmıyorlar yani bir nevi ateist ler ve tüm inançlara saygılılar her görüşe her mezhebe saygılılar kötü insanlar değiller güvenilir insanlardı lakin asbjörn bildiğim kadarıyla nordik bir isim yani ilk ateist bir nordik miydi onu merak ediyorum?

• ve dipnot : protagoras ve benzeri kişilerinde ataları asbjörn tarafından eğitilmiş.

• Bilgim yok açıkcası ama şunu söyliyim! Şu anda Haşa sorgum asla yok! İmanım tamdır. Ama hiçbirşey yoktan var olmamıştır sözü herşeye yeter. Çoğu bilim dalı islam'ı red edip Kuran'ı yol seçer! Bende bhnu anlamam

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• sonunda izm olan her şey inançtır. ''ateizm'' ''budizm'' ''şamanizm'' bu da bir inanç. Tanrının olmadığına inanmak

0|0
    0|0
    • yane herşeye rağmen gene bir inançtır... tanrı nın olmadığına inanmak... hmm.. :D açıklama için tx tx :=

• asbjörn as (tanrı) björn (ayı) demekmiş. iskandinav mitleriyle ilgisi var mı bilmiyorum ama zaten bu insanlar orta çağda falan kilise korkusundan pek bu konuda konuşamıyorlar 19. yy da alman filozoflar tarafından çıkıyor ufak ufak

• bu arkadaşların bahsettikleri asbjörn çok eski çağlarda yane filozoflardanda önce söylentiye göre milattan 2700 yıl önceleri çıkmış lakin dediklerine ilişkin bir belge yok ya da bir bilgi sadece böyle birisi yaşamış ve ateizm ile ilgili fikri açıklayan ilk kişi olduğu söyleniyor... yani norveç bölgesinden italya'ya ordan'da selanik'e ordan'da asya ya kadar gittiği söylenir. tabi bunun bir hayal ürünü olduğunu düşünüyorum çünkü böyle bir adamın varlığına dair hiçbiryerde hiçbir belge ya da kanıt yok.

• Örgüt

0|0
    0|0
  • Ateizm bir tanrı ve dine inanmayanların dini demiyelim de kategorisidir. Bu kişiler çoğunlukla evrime inanırlar. Muazzez İlmiye Çığ'ın kitaplarını okuyup bilgilenebilirn ya da Çağrı Mert Bakırcı'nın kitaplarını

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...