Bediüzzaman said nursi Hakkinda?

Bediüzzaman said nursi hakkinda ne düşünüyorsunuz?
Risalei nur hakkinda ne düşünüyorsunuz?
Nurcular ve Nur cemaati hakkinda ne düşünüyorsunuz? katılınmasi gereken bir cemaatmidir?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Risaleleri gayet mantıklı ve birçok soruya yön veriyor evet kuranın tefsiridir dili biraz ağır ama okudukça açıyor kendini.
    Alimlerin hepsi değerlidir tabiki ben cemaatleri saçma bulmuyorum şu zamandaki insanları dizginlemek için gayet iyi bir çözüm yolu zaten içlerinde çok genç kardeş var ne sorun olursa olsun risalede yanıt bulabilirsin :)

0|1
    0|0
    • bende kitablari alıp okuyasım var ama emin degilim

• eyvallah saol

• Rica ederim

En İyi Erkek Görüşü

• Bedüzzaman Said Nursi ; Milliyetçilerin gözünden bakarsan adı Said Kurdi'dir. Yazdığı risale ve sözler gibi büyük kitapları var. İçini okuyunca aslında güzel şeyler anlatmıştır lakin nedense Hakkında net sonuca vardığım bir kişilik değildir. Cemaatçilere göre çok mübarek biri olduğu bellidir her cemaat evinde okutulur. Ama milliyetçilerin gözünden bakılınca Zamanında Şeyh Said' in İngiltere aracılığıyla çıkardığı isyanı desteklediği ve böylece Musul ve Kerkük'ün kaybedilmesinde rol oynadığı söylenir. Bilgim bu kadar

0|1
    0|0
    • saolasın kardeşim. risale-i nur adli kitablarinda kuran tefsiri filan varmis galiba kotu biri mi orasini bilmiyorum bende

• Ya risale- i Nur'larda Kuran'ı açıklıyor mesela hatırlıyorum sarı Kocaman bir kitaptı galiba başı Hz. Yunus'un kurtuluşundan bahsediyordu. bir bakıma kitaplarında farklı yorumlarla Allah'ın büyüklüğünü anlatıyor. Kötü müdür bilmem ama her kafadan ayrı ses çıkıyor işte

Kızlar Ne Diyor 2

• Cemaat olayına karşıyım

0|1
    0|0
    • bende pek sevmem cemaat işlerini ama belli bir grup insanin saygi içinde muhabbet etmesi güzel birsey.

• Bilmiyorum ben deistim

• 5 tane kitabını okudum okumayada devam edicem bence İslamı en güzel anlatan kitap

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• İslamda tarikat yoktur kendisi nakşibendi tarikatındandır. Sultan 2. Abdülhamit Han onu deli olduğu gerekçesiyle tımarhaneye ATMIŞTIR.

Gök sultan 2. Abdülhamit Han için "yaşasın zalimler için cehennem" demiştir.

0|1
    0|0
  • saygı duyulması gereken bir alimdir

0|1
    0|0
  • baş belasının biri olduğunu düşünüyorum cahil birisi.

0|1
    0|0
Yükleniyor...