Bazı müslüman insanları anlayamıyorum?

Yusuf İslam'ın bir sözü var bununla alakalı müslüman olmadan önce müslümanları tanısaydım dine girmekten vazgeçebilirdim gibisinden bir şeyde söylemiş. Hele şu sakallı falan dinine çok bağlı gibi görünen insanlar olsun (genelleme yapmak istemiyorum ama gördüklerim) hangisini gördüysem iyi bir insan diyemiyorum. bir kere çoğumuz müslümanlığı sadece namaz kılıp camiye gitmekle tv de ilahi dinlemekle olacağını sanıyor. Ama karısına çocuğuna evde şiddet uygulayan kötü laf eden milletin orasını burasını dikizlemekten küfürden kaçınmak yok. Öncelikleri insanları sevin çünkü onlarıda sizin inandığınız Rab yarattı. Haksız mıyım bu konuda?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• İşte doğru müslüman olmak için okumalıyız. İnsanlara bakıp islamı yargılamak nasıl bir sığ görüşlülüktür. Kuran a bakmalı. İnsanlar değil Rabbin ne diyor önemli olan o.

2|1
    0|0
    • Bunu anlatamıyorum insanlara ama hep tersler

• Bırak anlatma kendin yaşa. İnsanlar ne dersen de senden almak istediklerini alır. En güzeli örnek olmaktır

• Ayrıca okuduğum zamanda bile bazen insanın kafası karışabiliyor. Bir sürü mezhep içinde farklı farklı yorumlar var. Biz hangi birini okuyupta inanalım

En İyi Erkek Görüşü

• Insan olmak cok onemli bir etkendir...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

• haklısın valla

0|0
    0|0
    • Teşekkürler siz bunlardan olmayın

Yükleniyor...