Ailesinden dini baskı görenleri korumak için devletin bir kurumu olmalı mı?

bence evt. çünkü zorla kuran kursuna ya da imamhatıbe yollanan çocuklar var. aileler çocukları güçsüz görüp din ve vicdan hürriyetini çocuğa yaşatmıyorlar. çocukların belli derecede iradelerini kullanabilecek şekilde yetiştirilmeleri gerekiyor. bence bu konuda bir şeyler yapılmalı.

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• neden, ateist bir aile dayatma ile ateist bir birey yetiştirirken dinler hakkında genel bilgi içeren derslerin verilmesi karşı olduğunuz bir şey değil mi bu da tam tersi, imam hatip okuyum istediği bölümü de kazanabilir, Kur'an kursuna gidip sonra ileride ateist de olabilir, 10 yaşındaki çocuk militan ateist mi ki anası babasına konuşacak da laf geçiremiyor gücü yetmiyor, bildiğin sen dinsizsin, dinsiz bir ortam olsun çocuklar da dinsizliğe yatkın olarak büyütülsün istiyorsun

0|0
    0|0
    • saldırgan bir yorum yapmışsın. muhatap olmaya değmezsin.

• muhatap olsan ne diyeceksin merak ettim, hashtag OMOMHOTOPLORKOPOTOLSON diyenlerden farklı mısın? Allah bilir ikna odalarını da savunuyorsundur, burada samimiyetsizce atıp tutmanıza hiçbir zaman izin vermem sizin özgür düşünce ve seçim hakkını gram önemsemediğinizi herkesin bilmesi lazım

• ben fikirlerimi paylaşıyorum zaten. şunlar gibisin bunlar gibisin diyerek saçmalamana gerek yok.

En İyi Kız Görüşü

• benim de annem zorluyor. ben inatçıyım ve dik başlıyım babam da parayla din öğreten kimseyi sevmnez o da izin vermedi. kardeşimi de yollamıştı kardeşim kaçtı ordan. aileler çok bilinçsiz. e hükğmete kalsa onlar tüm bölümleri okulları kapatıp kurna kursu imamhatip açar iyice ezik batık körelmiş bir millet oluşmasına neden olur

0|0
    0|0
    • babana helal olsun. zaten hep bu anneler. benim k de öyle

Erkekler Ne Diyor 5

• o çocuklar bu dinin iç yüzünü görüp zaten kendileri sorgulayıp dinden uzaklaşıyor türkiyenin en kemik ateisti sayılabilcek birisi olan TURAN DURSUN da imam hatip okuyup islam ünisinde eğitim alıp müftülük yapmış bir insandı hiç bir dinci onla boy ölçüşemezdi çünkü 4 büyük din dahil birçok inanış hakkında bilgi ve fikir sahibi idi sözle yıkmadıklarını bir sabah kör kurşunlarla yıktılar ama şunu hesaba katmamışlardı.
    fikirlere kurşun işlmez.

0|0
    0|0
    • bak tamam bişeyler oluyor mesela 4 kız kardeşiz kapalıydık 3 ümüz açıldık ama yıllarımız gitti. bunun olmaması gerek artık.

• tamda bundan bahsediyorum evet haklısın ama böyle birşeyin geleceği yok gelsede halk buna hazır değil o binayı bunlar yahudi lobisi diye içinde çocuklarla yakar sonra da yanlış bilgi almışız der kimse de ceza almaz. bunu biz yapacağız çocuklarımıza onlarda çocuklarına evet din diye bir afyon var ama senin buna ihtiyacın yok diyeceğiz. onlara düşünmeyi sorgulamayı öğreteceğiz bilinç aşılayacağız. bunu bize kimsenin vereceği yok çünkü

• Her türlü baskı rejimind karşıyız ama,
    Zorla mühendislik okutulan, keman kursuna gönderilenler için de böyle düşünüyorsanız evet gerekli.

0|0
    0|0
    • baskıya karşı olmak şartlara bağlı değildir. amacım polemik olmadığından daha fazla konuşmak istemiyorum.

• Benim tutumum belli sadece senin ne düşündüğünü merak ettim.

• Neden ALLAH yolunda gitmesi dini öğrenmesi kötü birşey mi? Devlet dediğin ne allah askina kim ya da nerde? napayim çocuklarımızı devlete verip onlarda dağda terör mu yetistirsin sen sanırım nerde yaşadığının farkında değilsin zihniyete bak

0|0
    0|0
  • söyledikleriniz mantıklı

0|0
    0|0
  • olmalı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Devlet evrilmeden önce tüm ülke çocukları zorla o kurslara, okullara gönderilmiyordu zaten. Yani korumayı devletten beklemek pek anlamlı değil artık.

0|0
    0|0
    • sen öyle sanıyorsun. ben ak partiden önce o kurslarda okudum. orta egıtım kesıntısız bı sekılde zorunlu oldugu zaman bile devleti dinlemeyıp çocuğunu okuldan alan fazlasıyla insan vardı. çocukların takibi iyi yapılmıyor bu ülkede.

• İsteyen istediği kadar baskı yapsın bir yerden sonra patlak veriyor.

0|0
    0|0
    • öyle oluyor da çocukluk en kıymetli zaman dilimi. onu heba etmemek lazım.

• Onda da tecavuz ederler

0|0
    0|0
Yükleniyor...