Siz isminizi değiştirmek ister miydiniz?

Birkaç gün önce müftülüklere ve muhtarlıklara resmi nikah kıyabilme yetkisi verildiği duyuruldu. Bununla birlikte isim değiştirme işlemi için de artık mahkemelere gerek olmadığı bir dilekçeyle vatandaşın istediği ismi alabileceği duyuruldu.. tabi belli bir sebep sunulması gerekiyor olabilir bilemiyorum.. Peki sizin isminiz nedir? Ve böyle bir değişikliği düşündünüz mü ya da düşünür müsünüz? Değiştirseniz ne olsun isterdiniz?

• Evet değiştiririm hatta ciddi ciddi düşünüyorum. İsmim şu olacak : ... !
    9% (9)16% (8)11% (17)Oy Ver
  • Hayır bir gereği yok ailem kırılır.
    47% (47)50% (25)48% (72)Oy Ver
  • Aslında düşünüyorum ama bu yaşa kadar bunu kullandım şimdi nasıl olur bilemiyorum.
    16% (16)20% (10)17% (26)Oy Ver
  • İsim değiştirmek yerine ikinci bir isim alabilirim. İkinci şu olsun : ...
    28% (28)14% (7)24% (35)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
İsmi hakkında yorum yapan arkadaşlar, isimlerinin ne olduğunu ve ne ile değiştirmek istediklerini de söylerseler belki digerlerine de fikir verebilirler.. :))

0|1
23|25

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle unisex bir isme sahip olduğumdan zaman zaman sıkıntılar çekiyorum. Ama ismimi de rahmetli babaannem koyduğundan manevi boyutu da var. İkilemdeyim ama genel olarak rahatsızım. Tanışmalarda etkiliyor.

1|0
    0|0
    • İsmin nedir ve ne olsun isterdin?

• Adım Tutku ama ne olsun isterdim düşünmedim. Ortamına göre sallıyorum bazen isimler. Bazen tartışma ortamı oluyor kavga vs. sıkıntı oluyor. Mekanlarda vs hep bir isim sallıyorum.

• Evet Tutku, Aşkın, Deniz gibi isimler tam unisex... ama bazıları da özellikle unisexe çevirebiliyor. Mesela Sefa ismi. Erkek diye bilinir ama artk kizlarda da duyuyoruz çok sık.. yani bilemicem sen de dertlisin ama o konuda cddi bir cesaret lazim tabiki.. isim değiştirmek çevrene kabul ettrmek zor bir süreç gbi :)

En İyi Kız Görüşü

• Evet, artık mahkemelere gerek yokmuş ama değiştirmem sanırım

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Benim cevabım şıklarda yok. Aslında 2 ismim var ve ilkini değiştirmek isterim ama hem ailem kırıl hem de nasıl karşılayacağımı kestiremiyorum.

1|0
    0|0
  • Hayirr

1|0
    0|0
  • Soyadımı değiştirmistim

1|0
    0|0
  • İsmimi de soyismimi de değiştirmem. Tabi ismi veya soyismi çok ama çok kötü, gülünç, aşağılayıcı olanlar değiştirebilir.

1|0
    0|0
  • Siyasi görüşümede tam uyan bir isim olduğundan değiştirmeyi düşünmemekteyim.
    cCc ;))

2|0
    0|0
  • Memnunum ya değiştirmezdim.

1|0
    0|0
  • ben soyadımı değiştirmek istiyorum

1|0
    0|0
  • Sıkılınca Caner sıkılınca Emir oluyorum iki isim harika

1|0
    0|0
    • Ama birbirine ek olabilcek isimler değil sanki ya. Ikisi de baskın zaten.

• EmirCan gbi bir kombinasyon duymuslugum var da bu biraz garip geldi.. ama orta yolu bulablmeleri iyi olmus ne diyelim :)

• Dedemde Müslüm demiş allahtan kimlik almalı o kadar ismi 4 kardeşin en küçüğüyüm birde 3 kızdan sonra doğunca herkes hayalindeki ismi söyledi

• Ben E şıkkı diyorum gayette memnunum ismimden

1|0
    0|0
  • C dedim. Muhittin olsun ismim.

1|0
    0|0
  • Oğuzhan han ekini aldırırdım sadeçe

1|0
    0|0
  • Ne gerek var ki? Gereksiz bir uğraş bence insanlar beni sadece ismim için sevecekse sevmesin zaten. Hadi soyad neyse ama ismi gereksiz görüyorum.

0|0
    0|0
    • Hayır sen ile ismin arasindaki bir mesele zaten bu :) başkasını katmamıştık zaten.. kendi isminden rahatsız olan insanlar için yani..

• Evet haklısınız o konuda.. isimlerin begenilmemesinde toplum da büyük bir etken olabiliyor.. sizin adiniza sevindim. Pekalaa :)

• Teşekkür ederim düşünceniz için :) sizin isminiz de güzeldir ve mutlusunuzdur diye temenni ediyorum :)

• Yok bea on numara ismim var HAKAN :D

1|0
    0|0
  • soyadımı değiştirmek isterdim

1|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
  • Gerek yok

0|0
    0|0
  • Hayır bir gereği yok. Ailem kırılmaz. Sürekli bir kalıp içine almaya çalışıyorsun.

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • gerek yok zaten dünyaya hükmetmiş bir isim :)

0|0
    0|0
  • İkinci isim alırım sabotay diye

0|0
    0|0
  • ailemiz kulağımıza adam gibi isim söylemiş biz bebekken berke can dememişki değiştirelim

0|0
    0|0
  • Yok içlikdon güzel

0|0
    0|0
  • selam :)

0|0
    0|0
  • Çok şükür haberlesiyoruz gercekten

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• Değiştirmem, hiç gerek yok

1|0
    0|0
  • İsmimden gayet memnunum değiştirmem ikinci bir isimde gereksiz olur

1|0
    0|0
  • İstiyorum ama alışamam.

1|0
    0|0
  • Türkiyede lina Berlinde Cherly o yüzden gerek yok değişime :))

1|0
    0|0
  • Adım Gizem, değiştirmek istemem. Ama ikinci ismim olsun isterim aklıma gelmiyor şu an örnek. 😂 Belki Buse olabilir.

1|0
    0|0
  • Hayır, memnunum

1|0
    0|0
  • İsmimi değiştirmek istemezdim ama yanına ikinci bir isim isterdim.

1|0
    0|0
  • Ismimi seviyorum :)

1|0
    0|0
  • hayır gerek yok

1|0
    0|0
  • İyiyim böyle

1|0
    0|0
  • Yooo ismimi seviyorum :)

1|0
    0|0
  • Değiştirmeyi düşünmüyorum ama eğer değiştirseydim Asya ya da Güneş yapardım.😊

1|0
    0|0
  • İki ismim var ilkini sevmesem de ikinciyi kullanıyorum zaten. Değiştirmezdim

1|0
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
  • Hayır ismim gayet güzel

1|0
    0|0
  • Degistiririm

0|0
    0|0
  • Hayır ismimden memnunum değiştirmek gibi bir aptallık yapmam.

0|0
    0|0
  • Ben ilk ismimi sildirmek isterdim sadece

0|0
    0|0
  • Evet ismimin birini sildirmeyi düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Ailem ismimi alırken dikkat etmemiş sacma sapan bir ismim var. Sonra bana karşı bunu kullanmaya başladılar. şöyle karne getir şu suyu getir yaparsan değiştircez diye sonra böyle yaşamayı öğrendim soran olursa da yabanciyim diyorum

1|0
    0|0
  • Seviyorum ismimi

1|0
    0|0
  • İsterdim

1|0
    0|0
Yükleniyor...