Ramazanda dışarıda biri su içince?

ramazan günü dışarıda biri su içince saygısızlık oluyor da gecenin 3'ünde davul çalarak herkesi uyandırmak saygısızlık olmuyor mu?

1|0
11|12

En İyi Kız Görüşü

• Ramazanda içki içti diye dövulen adam? Süper saygılısiniz ve hosgorulusunuz. Oruc tutuyosun dimi evet evet👏

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Toplumun müslüman olduğu bir ülkede yapılan dini rituellere karşı olma cesaretini nerden buluyorsunuz?
    Aynı şekilde ezanda öyle.

Bizde Almanya'da her saat başı kilise çani duyuyoruz ver müslüman değiliz diye küplere mir binelim?

Komşun sesli müzik açsa, yolculukta bebek ağlasa bu kadar laf etmezsin.

Camını kapat olsun bitsin işte. Vantilatör kullanırsın sıcak oluyorsa.

Hoşgörü tolerans uçtu gitti insanlarimizdan yazık...
    Herkes karşı tarafın ilk adımı atmasını bekliyor...

0|1
    0|0
    • * müslümanız diye

• abi ben ilk adımı gayet atıyorum. ben gece uyandığım için hiçbir zaman küplere binmedim. hoşgörülü davrandım. ama ben içki içiyorum diye dayak yersem, beklediğim hoşgörüyü karşı taraftan göremezsem o zaman işin renginin değişmesi çok normal değil mi? tek taraflı hoşgörü bir yere kadar.

• Dişe diş göze göz devam ozaman hadi bakalım 👍

Hem her sarhoş olana dayak atılsaydi senin inandırmaya çalıştığın gibi, kimse dışarıda, restoranda, diskolarda içki içemezdi ver öyle mekanlarda bulunamazdi.

Abartmaya gerek yok

• Oruçlu olanın bir de önünde bir şey yenirken delirmesi çok saçma. Oruç tutanların yarısından fazlası yanlış tutuyor.

0|0
    0|0
  • Beni davul sesi uyandırmıyor o yüzden problem yok uyansam da problem yok.

0|0
    0|0
  • Olmuyo

1|0
    0|0
  • Lys'den önceki gece uyuyamadım davulcu yüzünden ama gelenek jsgdjf neyse kötü sonuçların sorumluluğunu paylaşmış olduk

0|1
    0|0
  • Turkiye sınır kapılarının yerini öğren ordan oralardan istediğin ülkeye gidebilirsin canım

0|1
    0|0
    • kendin gibi olmayanı göndereyim de burası benim olsun mantığı mı bu? alayınız faşist olmuşsunuz. bırakın insanlar istediği gibi yaşasın. içki içen insanı dövün, her türlü baskıyı reva görün, sonra da istemeyen gider deyin. ne ala memleket.

• Olmuyo farz zaten sana oruç tutmak

1|0
    0|0
  • ibadette saygısızlık olmaz yaşına erişmiş engeli bulunmayan herkes oruç tutmalı sizimi düşüncek davulcu

0|1
    0|0
    • kardeşim herkes de müslüman değil ki. ben gece 3'te senin sahurun için uyanıyorsam, bunu hoş görüyorsam, sen de benim dışarıda dilediğim gibi su veya içki içmeme hoşgörülü olacaksın. bu kadar basit.

• tamam içkini iç sen kiminle tartışıyorum ya oruçlu halimlee yazma

• allahın kabul etsin.

• 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

0|0
    0|0
  • Olmuyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Genel olarak oruçlu olan insanların canı birçok yiyeceği içeceği istemez. Bunun aksi küçük kesimi kapsar. Yani ramazan ayında oruçlu insanların önünde su içmek yemek yemek o kişinin sadece düşüncesiz olması demektir. Haberlerde bu kişilere saldıranlarda cahillerden başkası değil. Ramazanı bir kenara bıraktığımda gecenin bir yarısı müzik son ses semtte turlayan cinslerden tut takımı kupa kaldırınca sokaklara düşen korolarla sloganlarla akraba olan taraftara kadar giden düşüncesizler zinciri var. Bunun dışında hala mahalle düğünü yapanlar var tüm bu benzer durumlara da ramazan ayına içerlendiğin kadar içerlendin mi? Belliki dinin islam değil belli ki dinin yok o zaman kimliğindeki islam yazısını bir zahmet sildir...

1|0
    0|0
  • Gecenin o vaktinde davul caliniyor ve sen uyaniyorsan gözlerin açılıyor sa daha ne istiyorsun yaradan diyorki kalk da kulum orucunu tut nefsine hakim ol

1|0
    0|0
  • aha buyrun cevaplayın

0|0
    0|0
  • Ramazanda oruç tutulur davul çalınır bu keyfi bir muamele deyildir evet tutmayan için rahatsız edici bir durum
    Ama dediğim gibi adettendir davul ama su içmek detil bu konuda destek veremeyecem üzgünüm

0|0
    0|0
  • Herkesin dini kendine ama insanlar saygı göstermeyip saygı bekleyerek komik duruma düşüyorlar.

0|0
    0|0
  • Ben ondan önce uyanıyorum knak

0|0
    0|0
  • saçma sapan konuşma la 20 yaşıan gelmişsin çocuk gibi davranma

1|0
    0|0
  • şu davul bir beni uyandıramıyor dövecem davulcuyu he hep alarm kaldırıyor ya da annem

0|0
    0|0
  • Sıcaktan uyunuyor mu ki?

0|0
    0|0
  • ha ha osura osura güldum 😂😂😂

0|0
    0|0
  • değişik bir durum işte. ülkemizin tükenmek bilmeyen saygı sorunu

0|0
    0|0
  • O bir gelenek arkadaşım geleneğe saygın yoksa

0|0
    0|0
    • kardeşim benim geleneğe saygım var, herkes ibadetini yapsın, ama yapmayanın dayak yemesi nedir? ben onlara saygılıysam onlar da bana saygılı olsun, içkimi içerim ben, kime ne?

Yükleniyor...