MÜSLÜMANLIK HAKKINDA DÜŞÜNCELER?

İslam dini? Müslümanlik hakkinda ne düşünüyosunuz?
Müslüman olanlar neden tercih etti?
Müslüman olmayanlar ya da müslümanken daha sonra olmayanlar neden boyle bişey tercih etti?
Sebepleri nelerdir?
Sizce en doğru din hangisi?
Neden?

0|0
11|14

En İyi Erkek Görüşü

• çoğu müslüman bunu tercih etmedi doğuştan aileleri tarafından bu şekilde yetiştirildi. aynı kişi başka ülkede başka din e mensup aileler tarafından yetiştirilse onların dinine sahip olurdu.

en doğru din sorusu yanlış çünkü acaba din doğru bir şey mi?
    dünyada en büyük kanlar hep din adına dökülmüş ve hala günümüzde de dökülmektedir. peki ölümden başka biş şey getirmeyen dinler sence ne kadar doğrudur.
    kısa bir şekilde dinler tarihine bakarsan 10.000 yıllık dinler tarihinin sadece son 2000 yılı içinde tek tanrılı dinler bulunmaktadır.
    ilk etapta elementlere doğa olaylarına putlara vs tapılırken yıllar geçtikçe ve insan geliştikçe din de delişmiştir ve tanrı sayıları azalıp günümüzdeki gibi tek tanrıya kadar gelmiştir dinleri bu hareketi örnek alındığında önümüzdeki yüzyıllarda dinin yerin pek sağlam olmadığı görülmektedir.

3|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Islam dini, gerileyicilik konusunda bir numarali dindir. Hristiyanlarin din adamlari ateistlerin de yaptiklari iyilik dogrultusunda cennete girebilceklerini defalarca dile getirmislerdir. Ama musluman din adamlari hayati boyunca tum pislikleri yapan bir adami sirf son dakika kelimei sahadet getirip musluman oldugu icin hayatini iyilige adayan birinden oncelikli gormelidir. Evrenin var oldugu tahmin edilen sure ile tek tanrili dinlerin varligini kiyasladiginiz zaman Tanri inancinin ne kadar da sacma oldugu oetaya cikar. Insanlar bir dini, dogdugu cografya, ailesinin dusunceleri ve dis etkenlerden alir.
    Bence dogru din diye bir sey yoktur. Bence dogru olan tek sey her seyi sorgulamayi kabul eden bilimdir, evrimdir.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Din diye bişey yok, hepsi insan uydurması. Ondan.

4|0
    0|0
    • Allah islah etsin seni
      Ateist

• Rakam hatası olmuş o muhteşem mucize nerdeyse 1000 yıl önce keşfedilmiş bir bilgiydi diyecektim orda.

• Ticaret yapan birisinin okuma yazma bilmemesi de ayrıca manidar değil mi? 😁

• herkes yolun sonuna varınca görecek ki eğri kim doğru ölüm sonrası inandığım gibi değil ise zaten sorun yok nasılsa toparak olacakmışız şuanki hayatımdan şikayetçi değilim yok inandığım gibiyse zaten sorun yok ne olacağını bildiğim bir sona hazırlık yapmış olacağım

1|0
    0|0
  • Her insan doğuştan ateisttir. Aile ve çevre baskısıyla kendisine bir din aşılanır. Şu an ülkemizdeki müslümanların %90'ının kuranı açıp araştırma yapar gibi okuduğunu sanmıyorum. Okusalar müslüman olmazlardı :) Ve diyeceğim şu ki ineklere tapılan bir ülkede doğsaydın ineklere tapmayı savunacaktın :)

1|0
    0|0
    • Haklisin👍

• Ve birde çok azda olsa şu an ormanlarda yaşayan teknolojiyi reddeden bazı kabileler var. Belgesel izlemişsen görürsün. Bu insanlara indirilen kuran nasıl ulaşacak? Tanrı bunu düşünememiş mi? Birde biraz coğrafya bilgin varsa kutuplarda aylarca güneşin batmadığını bilirsin. Oradaki insanlar nasıl oruç tutacak? Daha bunun gibi bir sürü saçma şey var. Sorgularsan hepsini anlarsın.

• Kesinlikle haklisin. Bu tarz bir bence yazarsan okurum

• Baştaki sorular genelde kişilere bağlı olduğu için yorum yapmak istemiyorum ancak son soruna gelirsek, Allah katında hak din yalnızca islamdır. Başka dinler yoktur. Diğer bütün peygamberler de bizim peygamberimiz gibi hak din olan islamı anlatmak üzere gönderilmiştir ve hepsinin mücadelesi şirke karşı tevhid inancını anlatmak içindir. Kal sağlıcakla

0|0
    0|0
  • inandığın sana doğru gelir
    inanmadığın yanlış gelir

1|0
    0|0
  • Her doğan insan Müslüman olarak dünya ya gelir sonradan ailesi nin dinine geçer. Ben Nihat Hatipoğlu nu fazla izlemem ama bir sohbetinde denk gelmiştim Adam diyor ki

ŞUANKİ MÜSLÜMANLAR GERÇEK İSLAMI YAŞAMIYOR

Ben bu söze hak verdim kendim de dahil kimse gerçekten gerçek İslamı yaşamıyor.

0|0
    0|0
    • Her dogan insan müslüman olarak dunyaya gelir? Kusura bakma ama yanlış biliyosun. Doğru bilmedigin bir seyi gelip burda kesinmis gibi konusman oldukca sacma. Her dogan insan bir fıtrat üzerine dogar. Musluman olarak degil. Yani inanmaya meyilli olarak doğarlar daha sonra dinlerini secerler.

• her doğan insan insan olarak dünyaya gelir aileler toplumlar devlet baskıları ile onu bir inanışa bir topluluğa bir mezhebe iter ve kişi tüm bu kararları kendi verdiğini zanneder.

• @börekvaryermisin haklisin

• 15 yıl 5 vakit namaza 5 vakit daha ekledim. En güzel gençlik yıllarımı İslam'a hizmet için harcadım. şu an ateistim ve giden gençliğime üzülüyorum

0|0
    0|0
    • Neden ateist oldun peki?

• Cok teşekkür ederim. Tolstot, darwin, dostoyevsko, dawkins gibi yazarlari okudunmu hic?

• Darwin'i eleştiren bir kitap okumuştum müslüman iken. Kedicikli hocanın :D Kitabın adı "Evrim Aldatmacası". Bedava dağıtıyorlardı zaten. İnsanlara saçma salak bilgiler verip, kitaba para verilmemesi gerektiğini aşılamaktan başka bir işe yaramıyor.
      Öğrenme evresinde Evrim'i araştırırken Darwin'in bir çok makalesini okudum. Fakat kitabını henüz almadım. Richard Dawkins'i ve bana ilham kaynağı olan Carl SAGAN okudum. Diğerlerini okumadım.

• Fazla lafa gerek yok Allah katında tek din islam dinidir

0|0
    0|0
  • kısa zamanda bu konuyla ilgili bence mi paylaşacağım. hazırlanıyorum.

0|0
    0|0
  • Dinini yaşayanlarla yaşamayanları karşılaştırdığında İslamın ne kadar güzel olduğunu anlyabilirsin

0|0
    0|0
    • Karsilastirdigim icin zaten boyle bir soru sordum.

• Yorumlarda bir inanmayan arkadasla, musluman arkadasin karsilikli konusmasi var zaten yeterince hersey acikca görülüyo. Ayrica daha kurandaki ayetlerinin tek bir anlamini okumayan insanlarin boyle sacmaca savunmasi gerçekten gereksiz. Kuru kuruya bunu soylemiyoruz. Okuduk bizde atastirdik anlamlarini ve emin ol senden daha fazla okudim arastirdim kurani ama sonuç?

• İşte en büyük eksikte orda, içine girmeden okumakla kalmışsın. Yaşayan insanların içinde bir gün yaşarsan, dinin onları Nasıl Ada'm akıllı biri haline getirdiğini farkedersin. Kendımden de örnek verebilirim

• Sorgulamak bize düşmez sorgulayıp dinden çıkmayın

0|0
    0|0
    • Aklimiz var fikrimiz var neden sorgulamayalim?

• İsimleri zamanları farklı olsada din hep tektir, bütün peygamberler bütün kitaplar aynı yolu söylüyo, hepsi Allah ın hükmü emri, son hali islam

0|0
    0|0
  • Türk vatandasi olupta boyle bir sorduğun icin cok uzuldum. bzim bu toplumumuz nere gidiyor yaz yaa

0|0
    0|0
    • Sıkma sen canını uzulcek ne var? Herkes burda sacma sapan cinsellikle ilgili sorular sorarken toplum nereye gidiyo denilmiyo ama. Sordugum mantikli bir soru. Turk vatandaşsi olmam sorgulamami mi gerektiriyo?

• Ben o senin bahsettiğin ciselliklere falanda diyorum bakiyorum bir cok kisi oruc tutmuyor atestlik cinsellikte o kizlarin yazdiklari milletin dunyaya donundan bakmasi 😀ne biliyim daa biz türkiyeyiz bize yakismaz bizim toplumumuza yakismaz bunlar.

Kızlar Ne Diyor 10

• en mantıklı din olduğunu düşünüyorum çünkü o zamanki duruma bakarsak kuran bence çok büyük bir devrimdir. 610 yılından bahsediyoruz yani kız çocuklarının gömüldüğü bir yere gelip onları baş tacı yapıyorsun.

1|0
    0|0
  • Kurtuluş İslam da ! Çok sükür ki müslüman bir ailenin cocuguyum ve müslümanım. Neden müslümanım çünkü islamın akil dini olduguna inaniyorum. Tüm sorulara cevap verecek bir kitabi var takildigimda sorabilecegim. Peygamberi var güzel ahlakiyla taninmis. Ayrica islam insana zarar getirecek her türlü seyi yasaklamis. Icki haram neden vucuda sosyal yasama zarar. Her ayetinde düşünmeyi vurgulayan rabbime hamd etmekten baska ne yapabilirim ki? Beni yaratan beni sever. Allah kullarini her zaman sever ben de sevgimi ibadet yaparak gösteririm. Diger dinleri arastirdigimda hinduzmin bir puttan beklentileri benim gorusumle celisti. Isa peygamberin Allahin oglu olmasi ise cok mantiksiz. Zaten istesem de yahudi olamam :) islam taasupu yasaklayan bir dinse bu dini bana yaşatan Allaha sükürler olsun !

0|0
    0|0
  • Allah tealanin gonderdigi son Peyagamber HZ Muhammet Mustafa asm , bu dine islam, islam dinine inanan kimseye musluman denir bizde muslumaniz elhamdulillah.
    Simde neden islam cunku Kuran indirildikten sonra eski 3 kitabin (incil, zebur, tevrat) hukmu kalkti yani hristiyanlik musevilik artik hukmu yokkk.
    Yenisi gelen bidinin niye eski hukumlerini saptirik bisekilde yapasinizki velasil kelam evet diyer dinlerde basta Allah cc diniydi ama simdi bozuldu ve zaten hukmu kalkti zorlamaya gerek yok arkadaslar. Dinim islam , en dogru din islam.
    Tek Yol İslam

0|0
    0|0
  • kendin okuyup araştırman gerekli. burada söylenenlerin hepsi taraflı yorumlar olacak

1|0
    0|0
  • Deizm

1|0
    0|0
    • Neden peki?

• Anladım. Teşekkürler

• Çok güzel özetlemişsin , beğendim

• Benim aklimda hep neden yasiyorum? Neden bu hayata geldim? Yasamin amaci ne? Sonra bu tabiiat, bunca guzel sey, bazi kotu olaylar, neden var? Diye sorular takiliyordu, cogu insan da dusunmustur, cunku akilli varliklariz ve fitratimiz da bir yaraticiya inanmak var. Sonra Kurani ve Peygamber Efendimizin hayatini okudum ve inceledim merak ettigim tum sorulara cevap buldum. Oyuzden Muslumanim cok şükür

0|0
    0|0
  • Deist birinin cigliklari gibi geldi bana

0|0
    0|0
  • zararları sayılamayacak kadar çok olan inanç. islam olmasaydı cennet denilen yer burası olurdu

0|0
    0|0
  • Bunun cevabını yanlış yerde arıyorsun

0|0
    0|0
  • Çünkü anne babaları müslüman

0|0
    0|0
    • Müslüman olmak icin bu yeterlimi sadece?

• Ya müslüman olmak yazılı sözleşme imzalayınca olmuyorki müslüman olmak istersen müslüman olursun

Yükleniyor...