Kelebek rıfkı'yı ne ile besleyebilrim?(Fotograflı)?

Kelebek rıfkı iki üc gündür odamda bir türlüde gitmek istemiyor bugün baktım birde ufaklık gelmiş yanına ya da birinden yAptı bilmiyorum beraber odada geziyorlar ama rıfkı bugün cok, mutsuz ve yorgun ne verdiysem yemedi yaprak koydum gene istemedi. Yoksa ismini sevmedi ona mı bozuk atıyo? Rıfkı bu;Kelebek rıfkı'yı ne ile besleyebilrim?(Fotograflı)?
Bu alttakide tolga.

Güncellemeler:
Rıfkı suya ters düştü yerdeki suya ssonra ordan cıkardım kanatlarını kuruttum ama bugün cok yoruldu onu yarın sabah dışarı bırakıcam sımdı havada soguk hem kanatlarıda belki tam kurumamıştır bide yere ters düşebilir falan yarın direk çime bırakcam malesef yuvada gidecek inş ölmez.
İlginiz için teşekkürler arkadaşlar. Rıfkı bu sabah itibari ile yuvadan uçtu gece yanıma geldi kanatları kuruduktan sonra uçabiliyorum bak der gibi ve sabahta yolcu ettim onu camdan uçtu gitti tolgada içerdeydi tolgayıda balkondan yolcu ettim sonuc olarak yuvadan uçtu gitti ikiside...

5|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu nasil ince dusunceliliktir 😊

0|1
    0|0
    • galba hemen ölüyormus bunlar umudumu kestim odama 2 tane daha kelebek girdi onları ellemicem yarın dışarı cıkarmaya calıscam hepsini direk rıfkıyı da çime bırakcam hali hal değil

• onlara bravo :)

En İyi Erkek Görüşü

• Gece kelebeği ya da diğer adı ile güve sahibisin :D Korkma güve dedim diye zararsızdır. Beslemek hem kolay hem eğlencelidir. Plastik bir kaba su ve bak koy içinde çöz balı (şeker de olur) sabaha kadar yer. Ver beslensin gariban hayvan kimbilir nasıl açtır.

0|1
    0|0
    • hocam su koydum kaba bir aanda cırpındı hic uçmuyor bakma şakayla karışık yazdım ama harbi canımı sıkıyor bu durum öldü sandım bir dokundum canlandı ama uçamıyor yerde dolanıyor suyun içine balı karıştırayım ya da şekerli su koyim yere mi döksem ki ya sonra yese

• yaa ahahahha :D

• saol kardeş ama benım mudahalem daha kötü yaptı durumu yere su dökmüştüm biraz annem de kelebeği yakalamaya calıstı ters döndü suya düştü suyun seviyesi cok cok az dı ama kanatları ıslandı baya ordan cıkardım onu çalışma masamda biraz üfledim kurusun diye sımdı ufacık duruyo ellemicem artık yarın ölmezse sabah doğaya bırakcam sımdı tamamen kurusun kanatları diye sabah bırakcam

Kızlar Ne Diyor 16

• kurut onu toka yapalım :(

0|1
    0|0
  • Kafan kadar yer o seni
    Onu dogaya sal :/

0|1
    0|0
    • yürüyemiyor yerde dolanıyor canım sıkıldı ya birşeyler yemesi lazım ne verebilirim ona gücünü kullanırsa doğaya salcam bu şekilde hayatta kalamaz

• Boşver herkesin survivori kendine ya /=
      Ne bilim ben kelebek beslemisligim yok ki adfs

• aklım kalıyor ya neyse bulcam bişeyler :/

• senin elinde iyi yaşamış zavallıcık hemen sal onu 😂

0|1
    0|0
    • iyileştiii bu sabah itirabiryle ucmaya başladı hatta benım farketmem için önce yanıma geldi koluma çaptı ucuyorum bak der gibi sonrada perdeye kondu ordan da dışarıya saldım ucuyor rıfkı iyileşti ve tolgayıda doğaya saldım boşluktayım resmen ama sevindim uçtuğuna cünkü dün gece durumu cok kötüydü kanatları bile erimişti kücülmüştü yaşamaz sanıyodum ama yaşadı :)))))))))))

• ismini değiştir öyle yedirmeyi dene bir de 😅😅

0|1
    0|0
    • :D :D ya Şu an hayırrrrr iyileştiii bu sabah itirabiryle ucmaya başladı hatta benım farketmem için önce yanıma geldi koluma çaptı ucuyorum bak der gibi sonrada perdeye kondu ordan da dışarıya saldım ucuyor rıfkı iyileşti ve tolgayıda doğaya saldım boşluktayım resmen ama sevindim uçtuğuna cünkü dün gece durumu cok kötüydü kanatları bile erimişti kücülmüştü yaşamaz sanıyodum ama yaşadı :)))))))))))

• Yaaa
      Ne tatlııı☺️

• Benim adımı mı verdin ona? Canimmmm çok iyisin😇

0|1
    0|0
    • :D knk 2 tane daha kelebek giriş yaptı biri tolgaya diğeride rıfkıya cok benziyo

• 😂😂😂Benzetmeler 10 numara

• :D:DD:D:

• Sen besleme

0|1
    0|0
  • Bende aynen odamdan cikmayan sinegin kanatlarini koparip beslemistim adi da cimşir di. Sonra birgun agizlari tatlansin diye recel koydum yapisip olmusler cok uzldum ama seninkinin sonu da oyle olmaz umarim :D

0|1
    0|0
    • yok o ihtimali düşürdüm balın aroması az ama yemiyor yaa

• Cicek koparip getir o zaman , cok alisma ama yakin zamanda kaybedebilirsin dostum sen hamambocegi felan besle yavrular felan birsuru olur isim dusunursun

• oldu mahvederler beni :D sabah çime bırakcam

• Olecek zaten yarin

0|1
    0|0
    • hayırrrrr iyileştiii bu sabah itirabiryle ucmaya başladı hatta benım farketmem için önce yanıma geldi koluma çaptı ucuyorum bak der gibi sonrada perdeye kondu ordan da dışarıya saldım ucuyor rıfkı iyileşti ve tolgayıda doğaya saldım boşluktayım resmen ama sevindim uçtuğuna cünkü dün gece durumu cok kötüydü kanatları bile erimişti kücülmüştü yaşamaz sanıyodum ama yaşadı :)))))))))))

• o kız bence :) rıfkı da rıfkı güzel bir isim koy ya da unisex bir isim koy çakmasın mevzuyu :D

0|1
    0|0
    • ahah :D ya salıcam galbaa bu ölecek ya ballı su yaprak hicbirini kabul etmiyo

• Ben de çok üzüldüm ya bu kadar uzulecegim aklıma gelmezdi

• ://///////////

• Rıfkı çok yakışıklı

0|1
    0|0
  • Tatliş bsndjf

0|1
    0|0
  • Böcek koleksiyonun falan mı var 😊

0|1
    0|0
    • ahahah yok ama hayırrrrr iyileştiii bu sabah itirabiryle ucmaya başladı hatta benım farketmem için önce yanıma geldi koluma çaptı ucuyorum bak der gibi sonrada perdeye kondu ordan da dışarıya saldım ucuyor rıfkı iyileşti ve tolgayıda doğaya saldım boşluktayım resmen ama sevindim uçtuğuna cünkü dün gece durumu cok kötüydü kanatları bile erimişti kücülmüştü yaşamaz sanıyodum ama yaşadı :)))))))))))

• mutluyum yaaaaaa :=)))

• Rıfkı ne allasen 😂

• Kelebek mi o ölmemiş mi 3 günde

0|1
    0|0
  • Dogasina sal ama gunduz

0|1
    0|0
    • sabah çime bırakcam :/

• Agaca birak cimde karincalar yer onu

• bu normal gibi 2 tane daha kelebek girmiş simdi gördğm örümcekte vardı odamda :D yarın hepsini cıkartcam rıfkıyıda aynen agaca koymam lazım nasıl yapcaksam

• Rifki yakismamis :D

0|0
    0|0
  • Ölüyor o. 3gün iyi bile yaşamıs 😂

0|1
    0|0
    • ya deme ya valla moralim bozuluyor uçamıyorrrrrrrrrrrr delircem

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...