Tanrı kelimesi cahilleri neden rahatsız ediyor?

Hiç sevmedikleri Yahudilerin dilindeki "RAB" kelimesini kullananlara bir şey demezler, hatta kendileri de kullanırlar..
HZ Osman ve Ömer'e her namazda lanet okuyan, her gün küfür eden Farsların dilindeki "MEVLA" kelimesini kullananlara da bir şey demezler, hatta kendileri de kullanırlar..

Ama kendi Anadillerinde ki "TANRI" kelimesinden nefret ederler. Neden kendi anadillerine düşman oluyorlar?

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• Bence cahillik araştırmamazlıktan dolayı. Aman Allah'ım deyince normal aman Tanrım deyince gavur oluyoruz halbuki Arapçayı değil öztürkçeyi söylememiz lazım. Sen Tanrı kullan bende kullanayım zamanla aşinalıkla birileri kullansın yaygınlaşsın özümüze dönelim

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu daha önce izah etmiştim.
    Allah = Arapça
    God = İngilizce
    Rab = Yahudice
    Mevla = Farsça
    Tanrı = Türkçe
    Yani Yahudice söylemeleri normal ama Türkçe söylemek kötü neden çünkü deyyus oğlu deyyuslar Türk düşmanı sebep bu..

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Allah ya da başka bir kelime içinden nasıl geçiyorsa kişi öyle denebilir şöyle diyeceksin böyle yapacaksın şekilci dincilerin işidir ancak şekilcilikte şeytandan gelir

0|1
    0|0
  • Bu kesinlikle medya yüzünden. Filmlerde çeviri yaparken TANRI kelimesi Türkçe olduğu için sadece yabancıların inandığı gibi gösteriyorlar halbuki RAB ALLAH vs kelimeler Arapça. Kesinlikle bu konuda size katılıyorum

0|1
    0|0
  • Tengri den geldiklerini bilmiyorlar aynen cahil hepsi

0|1
    0|0
  • Ben bayılarak kullanıyorum. Aman Tanrım

0|1
    0|0
  • Seni ne baglar Allah demeyi daha cok seviyorum esmail husnadan tanri deyince sanki gayrimuslim gibi geliyo ole andiriyo bir cok tanri olatak kullandklari tanrilari var zeus... bilmem ne bunu gibi seylerden oturu hoslanmiyorum demkten sen de tanri diye napcan milleti

0|0
    0|0
    • Bunu bir kere daha sormustun bkmıyon da ya

• Olum iyimison la sen ne kafa yapiyo sana ne alaka be ben onu kullanmak istiyorum sende kullan 99isminden birini istersen tanri de sana oooo baya baya turk olum bu baksana tanrida diyo deriz oldumu

• ben müslüman değilim, o arapların 99 dedikleri şeyi de kullanmak zorunda değilim

Ben TANRI derim!

Erkekler Ne Diyor 10

• Çünkü izledikleri Türkçe Dublaj filmlerdeki Tanrı kelimesini Hristiyanların Tanrısı zannediyorlar.

0|1
    0|0
  • Çünkü niyeti bozuk pislik farelerrin nerdinin o olmadığını biliyoruz

0|1
    0|0
  • Çünkü at gözlüğüyle bakar o insanlar. Araştırmazlar etmezler. Dışarıdaki ottan farksızdırlar

0|2
    0|0
  • Araplaşmak işte bu

0|2
    0|0
  • Mevla aski belirtir senin tanri kelimen neyi belirtiyor tanri ne demek sen once bir anlamlarina bak kardesim tanri türkce bir kelime olsa bile Allahin 99 tane ismi dururken tanri gibi anlamsiz bir kelime kullanmak sacma olur. bide cahil demissin aybbetmissin yakismadi sana.

0|0
    0|0
  • Sen nasıl tanrı kelimesi yerine Allah kelimesini seceni cahil ilan ediyorsan onlarda aynı şekilde tanrı kelimesini kullananların gavur ilan ediyorlar

0|0
    0|0
    • ben allah kelimesini kullananlara cahil demiyorum, tanrı kelmesinden rahatsız olanlara cahil diyorum önce bunu anla

• Kendi anadileri degil Musluman biri tanri diyemez Allaha

0|0
    0|0
  • Tanrı?

0|0
    0|0
  • kanka en iyisini ALLAH bilir...

0|1
    0|0
  • Haklisin

0|1
    0|0