Arkadaşlar ağustosta annem ve kardeşlerimle birlikte Rusyaya gidicez malum. Dedem dindar bir Ortodoks ve Müslümanları pek sevmiyor. Bazen yanımızda kötü şeyler diyor annem çevirmek istemiyor ama zorluyorum ne dedi diye söylüyor cok sinir oluyorum dedem bizim aslında Ortodoks oldugumuzu babamın dininden çıkmamız gerektiğini falan söylüyor. Bu adama nasıl sabredebilirim? Bağırmamak için zor tutuyoruz kendimizi?

0|0
8|29

En İyi Erkek Görüşü

• Kisa sureli gidiyosun zaten tabiri caizse he de gec bide trabzon ekmegi gotur yesin otursun asagi

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• He de gec kardeşim. Ha illa saredemiyor musun? Ben olsam yanında kuran okurdum inadına. Belki kulagina biraz bir sey gelir de imana gelir diye. Ona da imkan yoksa oturup konusurdum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Bosver deden sonucta. Sayili omru kalmis kirma.

1|1
    0|0
  • İslam dini sevgi dini ve hoşgörü dinidir ne nefreti benimser nede öfkeyi hatta Allah öfke ve nefreti mümin kullarına yasak koymuş cehennemde ebedi azap vermiştir sen deden ister ateist olsun ister deist ya da Hristiyan sen hoşgörü ile davran nede olsa o öyle yetişmiş ve yetiştirilmiş

1|0
    0|0
  • Neye göre Babamın dininden çıkman gerekiyormuş babamın tohumuyum ben senin dinin sana benimki bana de

1|0
    0|0
  • Deki biz Allahın indirdiği son ve en mükemmel kitaba inanıyoruz ve iman ediyoruz. Biz sana saygı duyuyoruz çünkü Allah emrediyor. Kendisi doğruya ulaşmak istiyorsa size katılsın yoksa size karışmasının bir mantığı yok.

Bide benden Trabzona selam söyle haftaya ordayım inşallah : )

1|0
    0|0
  • Bakış açısı denen bir olay var onun doğrusu sana yanlış senin doğrun ona yanlış geliyordur. Pek üsteleme he tamam de geç baban anneni tavlamış belki de kızını bir Türkle everdiğinden dert yanıyordur. Yabancılar genelde bizim ırkımızı sevmiyor özellikle yaşlı kesim. Ama sen yine de yaşa hürmeten saygıda kusur etme :)

1|0
    0|0
  • bazı insanlar değişmezler... o yaştaki birine bir şey söylesenizde anlamak istemeyecektir... sakin kalın ve dinlememeye çalışın aynı ortamda pek bulunmamaya gayret edin...

1|0
    0|0
  • İnsanlar yaşlanınca böyle oluyor maalesef dedeğim dedik oluyorlar dedeni öyle kabullen kalbini kırma bende dedemle birçok görüşte anlaşamıyorum ama onu öyle kabullendim canları çıkar ama huyları değişmez o yaştan sonra yaşından dolayı affetmen lazım sözlerini en doğru olanı bence bu

1|0
    0|0
  • Dedeni dövmek istedim 😀

1|0
    0|0
  • Beni de götür ben anlatırım dedeye muslumanligi

1|0
    0|0
  • ha ha ha ha bırakın zavallıyı yaa takılsın kendi halinde :D

1|0
    0|0
  • Takma bence namazına devam et dahada çıldırsın

1|0
    0|0
  • Duymazdan gelebilirsiniz sonuçta onun fikri.

1|0
    0|0
  • Olsun konuşur konuşur susar takma sen :-D

1|0
    0|0
  • Vay gavur herif ya 😡
    Allahu ekber demeyi öğret ona, dede türkçe Merhaba demek diye 😂😂😂

1|0
    0|0
  • Güzel insan Allah dedene Ölmeden doğru yolu nasip eder inş sende takma dedeni o konuda yani bir Saygısızlık etme fenere bence

1|0
    0|0
  • Onu uyarmanlazim

1|0
    0|0
  • rusların ben taa... oraya gittiğimde biriyle kavga çıkarıyorum soğuk insanlar hiç sevmem

1|0
    0|0
  • Sen neye inanıyorsan ona olan inancını kaybetme. Dedendir saygı duy sadece

1|0
    0|0
  • Islam hos goru dinidir hem ihtiyarlar aksi olur sabretmeye calis

1|0
    0|0
  • ha ha ağustos ta bende Rusya dayim 😂 Adam tut dövdür dedeni 😂

1|0
    0|0
  • "80 yaşına gelmişsin kapçık ağızlı kendine bak g. tün abdest tutmuyo" de süphanekeyi oku

1|0
    0|0
  • Büyüktür saygı duymakta yarar var.

1|0
    0|0
  • Sen ona hoşgörünü göster belki bişiler anlar :)

1|0
    0|0
  • Yerinde olmak isterdim

0|0
    0|0
    • Yok ben Türküm Rus kanı taşımam umrumda değil

• Helal olsun

• Dedenin yerinde sen olsan me yapardin?

0|0
    0|0
  • Gitmek zorunda mısınız?

0|0
    0|0
    • Ziyaret edip gelicem

• Neyini ziyaret edeceksin baskısını mı? Gitmeden önce dedemle konuşmalısın çocuk olmadığını seçimlerini kendin yaptığını ve buna saygı duyması gerektiğini söylemelisin. Eğer bunu yapmayacaksa ziyaretine gitmek istemediğini söylemelisin. Huzursuz olmuşsun mecburiyet olmasa gitmeyeceksin. Bu konuşmayı yaparsan o da hatasını fark ederse olması gerektiği gibi güzel bir akraba ziyareti olır. İletişim kurmayı dene.

• Orthodox olmak kötü mü?
    Dedenle gurur duymalısın bence.

0|0
    0|0
  • Beni götür 😉

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Dinine daha fazla bu şekilde saygı duymamaya devam ederse sen de artık ona daygı göstermeyeceğini söyle, ki gösterme de

1|0
    0|0
  • Dilini anlamıyorken, duymazdan gelmek daha kolay olmalı halbuse.

1|0
    0|0
    • Anlamıyorum da merak edip anneme soruyorum

• E sormayıver işte annem, adamın diken dilli olduğunu biliyorsun zaten. Detayları duyucan da nolcek :)

• Dedeler böyledir, sen kendi inancina devam et her neyse

1|0
    0|0
  • Boşverin

1|0
    0|0
  • Yani ona kizma bence o da inandigi dine torunlarinin da inanmasini istiyordur sabret sen

1|0
    0|0
  • Yavrucugum adamin kalbini kirmaya gerek yok. O da onu dogru yol bilmis ve sizi de akli sira kurtarmak istiyor diyelim. Siz de ortodoks rolü yapin gitsin.

0|0
    0|0
  • Belkide deden haklidir

0|0
    0|0
Yükleniyor...