Eşi yaşarken ve çalışır durumda iken kadının çalışmasının caiz olmadığını biliyor musunuz?

Ve bilmediğiniz bir çok husus var bu yobazlık değil dinimizin gerekliliğinden kurallarındandır. Bu örf adet değil emirler ve kurallardır. Biraz dini araştıralım Allah herkesden razı olsun.

Ek olarak videoyu izlerseniz bir çok alimden bilgiler edinebilirsiniz.

1|3
17|8

En İyi Kız Görüşü

• O zamanın şartları öyle gerektiriyordu. Kadinin kendi ayaklarinin uzerinde durabilmesi gerekir. Evliliğin baki olacagı nerden belli? Kendi parani kazanmak kadar güzel bir şey yok.

3|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 16

• Kadınları geri planda tutmak için icazetler , caizler , vs'ler... Kadınların ayakta olması için çalışması ve kendi gücünü keşfetmesi şart diğer türlüsü asalak olmaktan öteye gitmez.

5|1
    0|0
  • Uyarı için sağol ama benim canımı sıkan ne biliyor musun? Erkekler kendi işlerine gelen durumları ön plana atıyor kadının çalışması caiz değil ben o yüzden karşıyım diyor ama kendisin gidiyor başka kadınlara salya akıtarak bakıyor ve bunun günah olmasını dillendirmiyor? Neden sadece kadını alakadar eden günahlar ön plana itiliyor? Çünkü erkeklerin öyle işine geliyor toplumumuzun öyle işine geliyor. Burda sözüm sana değil belki sen öyle olmayabilrsin genel bir durumdan bahsettim

0|0
    0|0
  • Ama dinimize göre bir adam bir kadını dövmemeli sövmemeli aşağılamamalı evden atmamalı tehdit etmemeli. Bunların bolca olduğu bir dönemde kadının da sosyal güvenceye sahip olmak istemesi ve olması çok normal.

0|1
    0|0
  • Lütfen biraz silkinin ve kendinize gelin. İslami bu kadar barbar göstermeye hakkınız yok!

4|0
    0|0
  • Koca karısının gönlünü hoş tutacak kadar iyi kazanıyorsa kadın zaten çalışmaz. Zaten çevremdeki kızlar koca parası yemek için adeta pusudalar. :)

0|0
    0|0
    • ben böyle iyiyim

• Biz de çalışarak👍 iyi geceler.

• yaw he he

0|0
    0|0
  • Kadını eziyor bildiğin 😒

2|0
    0|0
  • İyi ki böyle bir dine mensup değilim.

0|0
    0|0
  • Bilmiyordum

0|0
    0|0
  • Benim bildigim kadin isterse ve esinin izni varsa calisabilir. Sadece istemezse calisma zorunlulugu yoktur ve esi onu calismaya zorlayamaz.

0|0
    0|0
  • Evet ama bir süre sonra erkekler eşlerini köle olarak görmeye başlıyo kadın artık kocası olmadan hiçbir şey yapamıyor mutsuzsa ayrılamıyo bile

0|0
    0|0
  • Hayat müşterektir..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılmıyorum. Diyelim ki bir evde 6 çocuk var, sadece baba askeri ücretle çalışıyor kadın evde yan gelip yatacak mı?

0|0
    0|0
  • Helal bir ortamda çalışması caizdir caiz değildir denmez kocası istemiyorsa bilemem..

0|0
    0|0
  • Kadın çalışamaz diye birşey yok.

0|0
    0|0
  • Bu islam islam kadınları bastırıyor diyoruz zaten.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Tamam haklisin eyvallah da mesela kadin calismasin hicbir kurumda velev ki karin hamile erkek doktora muayene goturur musun?

1|1
    0|0
  • Çok doğru kardeşim, dışarda çalışırken kötü yola düşmemeleri için islamın almış olduğu bir önlemdir bu.

0|2
    0|0
    • Erkeklerin "kötü yola" düşmemesi için alınan önlem ne?

• @malibuvoldi Bunlar uydurma değil kuranın gerçekleri, bilimin daha bir hücrenin nasıl yapıldığını açıklayamadı

• @malibuvoldi 👍🏻👍🏻

• Bir kadin dusun 10 yillik evli ve calismiyor ve kocasi ayrildi terketti gitti bu kadin hic calismamis bu kadin ne yapacak dua edip kopru altindami yatacak sacma...

Bu hayatta herkes kendisinden sorumlu kimse birine muhtac olmamali bunun dinle alakasi yok.

0|0
    0|0
  • Adamın kazandığı para evi geçindirmeye yetmiyorsa kadın da çalışabilir he zorla değil tabi isterse abartmayın bu kadar

2|0
    0|0
  • Dini çok büyük saygım var ama ben böyle saçmalık görmedim

2|0
    0|0
  • Yetmiyorsa? 3000 alıp yetmezse yardım edilebilir bence

0|0
    0|0
  • Aşırı Kemalist ve laikciler ateist ve deistler ne dicek acaba

0|0
    0|0
Yükleniyor...