Sizce aleviler müslüman mı?

kesinlikle alevli olan arkadaşlar yanlıs anlamasın. bilmedigimden ögrenmek istedigimden soruyorum. mesela cem evlerini dini yerleri ilan etmişler. hz ali camide öldürüldü diye camiye gelmiyolarmıs. hz alinin kılıcını ve resmini evlerinde resimli halde bulunuyormus. bu cem evlerinde dans gibi seyler ediyolarmıs tabiki rabbim herşeyin cevabını daha iyi bilirde aklımı karıstırdı. sizin görüşleriniz neler

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Evet Müslümandırlar. Fakat Hz Muhammed'in peygamberliğini kabul etmeyen camiyi ibadethane olarak kabul etmeyen insanlar bırak Aleviliği Müslüman bile değildir. Böyle insanlar Aleviliği kirletir

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Lütfen bilgi öğrenmek istiyorsan bunu internetten veya yan mahallenin kıllı tüccarlarından değil de , güvenilir kitapları okuyarak öğren. Hz. Ali camide öldürülmedi , evinin önünde alnından bıçaklanarak zehirlendi. Dans değil o semahtır. Cami , cem evi veya başka bir yer ne fark eder. Sonuçta Allah'a kulluk var. Allah , sen cem evinde takılıyorsun cehenneme gideceksin diyecek kadar küçük mü?

0|1
    0|0
    • cem evi ibadathane degil ama?

• Düz mantıkla düşünmiceksin işte bu kadar basit değil kuran

• @srhtgltkn03 Kur'an basittir , öyle olsa ben açıkça indirdim der miydi yaratan. Kur'anı zorlaştıran sizlersiniz ve g-tünden hadis üretenlerdir

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet

0|1
    0|0
  • Aman boşverin neyseler neyler, hepimiz insanız

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Müslüman degiliz. Evde mum sondu yapıp birbirimizi zkiyoruz. Cem evlerinde kafayı çekip raksediyoruz..

0|0
    0|0
  • Bilemem

0|1
    0|0
  • Kuranda cumaya gitmemiz bize farz kılınmış cem diye bişey yazmıyor hz ali öldürüldü diye Allahın emrini terketmek doğru bişey değil bana göre

0|0
    0|0
  • Değil

0|1
    0|0
Yükleniyor...