Kızlar, Dini bilgisi kuvvetli olanlar ve namaz kılanlar bakabilir mi?

Namazdayken bir şey düşünmeyi nasıl engelleyebiliriz

Güncellemeler:
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim

0|0
21

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 20

• Tüm şeytanların şerrinden Allah'a sığın kardeş ve netten şeytanı yakan kahreden dualar var koruyucu olarak okuyabilirsin bir de Allah'ı düşün ben vesveseyi suda çok yaşıyorum musallat oluyorlar ibadet edenlere La ilahe illallah diyorum hemen.

0|0
    0|0
  • Okuduğun dualara konsantre ol gözleri kapamayı doğru bulmuyorlar ama eğer namazını huşu içinde kılmanı sağlayacaksa gözlerini kapamayı dene secdeye bak dua et bu konuda kendinede olur inşaallah Allah'ın izniyle

0|0
    0|0
  • Namaza başlamadan önce namaza ruhen hazırlan ve yavaş oku süreleri birde surelerin anlamını bilirsen daha iyi olur bende bu sorunu çekiyorum yavas okumak işe gercekten yarıyor

0|0
    0|0
  • Engelleyemezsin

0|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=j79Ch7V-Jc0 Bunu izle. Ve kardeşim bunları şeytanın yaptığını bil ve umursama.

0|0
    0|0
  • bunu engellemek için okuduğun surelerin manalarını bilmek biraz da olsun huşuyu arttırabilir. yani sureyi okurken manaları aklına gelir.

0|0
    0|0
    • bu sıralar kafamda takılan ve canımı sıkan bir durum vardı

• ve gözlerini kapat kılarken ama secdede iken gözlerini aç. çünkü gözlerin açık olması da dikkatin dağılmasına sebep olur.

• sorma yaa benımde aklıma bır ton sey gelıyor.

0|0
    0|0
  • Imamlar bile namaz haric her seyi dusunuyor

0|0
    0|0
  • Engelleyemezsin ayrıca bir zararı yok yani

0|0
    0|0
  • namaza adapte olarak

0|0
    0|0
  • Surelerin anlamini düsün okurken etkili oluyor

0|0
    0|0
  • Ancak iyi konsantrasyonla olur.

0|0
    0|0
  • tam seccadenin orta noktasına bak oraya bakmaya zorla kendini başka bişey düşünemezsin zaten.

0|0
    0|0
  • Kendine tekinde bulun Allah'la konuştuğun yönünde

0|0
    0|0
  • Gönlün namaz kılmak istiyorsa, zaten baska seyler düşündürtmez diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • hiçbir şey düşünmeden kılabilmek imkansız sadece en aza indirebilirsin

0|0
    0|0
  • mümkün değil ki o, peygamber efendimiz zamanında peygamber efendimiz sahabelerine hiç birşey düşünmeden namaz kılarsanız kazağımı vericem demiş ama sahabeler namazda acaba eski kazağımı yeni kazağımı diye düşünmüş ;)

0|0
    0|0
  • Sana bağlı kardeşim o

0|0
    0|0
  • Seytan vesvese veri yor

Kendi iradenle düşünmemeye cals

0|0
    0|0
  • engel olamazsın. namaza yaklaşınca şeytan namazdan feyz almanı engellemek için aklına gelmiycek şeyleri namazdayken aklına getirir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...